Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz İş Elbiseleri
erotik shoperotic shop

SOLHAN SPOR, VOLEYBOLUN MUCİZE TAKIMI!

Bingöl ili Solhan ilçesinde gençlerin terörden uzaklaşmaları, geleceğe dair doğru yönlendirilmeleri ve umutlarına çare olmak adına kurulmuş SOLHAN SPOR bir hayalin gerçeğe dönme hikâyesidir. 2017-2018 Voleybol sezonunda yılın takımı olmaya aday takımın öyküsü... Hazırlayan: Metin Özçimen - Mehmet Nilmen

SOLHAN SPOR, VOLEYBOLUN MUCİZE TAKIMI!

Bingöl ili Solhan ilçesinde gençlerin terörden uzaklaşmaları, geleceğe dair doğru yönlendirilmeleri ve umutlarına çare olmak adına kurulmuş SOLHAN SPOR bir hayalin gerçeğe dönme hikâyesidir.

2017-2018 Voleybol sezonunda yılın takımı olmaya aday takımın başarı öyküsü...

Hazırlayan: Metin Özçimen - Mehmet Nilmen 

BİNGÖL'ÜN, SOLHAN'IN, GÜNEYDOĞU'NUN SESİNİ DUYALIM!

Dev bütçeli Kurum ve Müessese kulüplerinin arasından sıyrılabilmek için kenetlendiler. Doğu ve Güneydoğu'ya Efeler'i getirmek için azimle mücadele ettiler. Traftarıyle kenetlendiler. Bu yıl olmadı ama, bu takım gelecek yıl mutlaka çıkacaktır. Buna hep birlikte inanıyoruz.

Solhan Spor Kulübü Başkanı Ferhat SÖNMEZ, başarıya giden hikayelerini şöyle anlatıyor;

“Küçücük bir umutla büyük hayaller kurarak 2013 yılında başladı maceramız. Bizim hikâyemizin binlerce kahramanı var. Bu kahramanlar sayesinde gerçeğe dönüşecek hayallerimiz var. 2013- 3. Lig Şampiyonu (üstelik yenilgisiz ligi tamamladık.) 2014- 3.Lig Şampiyonu olarak 2. Lige yükseldik. 2015- 2.Lig'de mücadele ettik. 2016 yılında 1. Lig'e yükseldik. 2016-2017 sezonunda ise Play –Off oynadık. Bu bile bir hayalin gerçek olmaya çok yakın olduğunun kanıtıdır. 2017-2018 sezonunda da iddialı bir ekiple yola çıktık. Oynadığımız 11 karşılaşmada 24 puan alarak 3'üncü sırada yer alıyoruz. Efeler Ligi Play –Off müsabakalarına 4 takım katılacağından hedefe emin adımlarla ilerliyoruz. Dünyaca ünlü kulüplerde mücadele eden 2 yabancı uyruklu oyuncumuz, Türkiye Milli Takım Forması giyen 3 sporcumuz ile birlikte 10 da yerli sporcumuz ile Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig'de mücadele vermekteyiz. Voleybolla beraber, insanımız bizim için bir araç değil amaç olmuştur. Her şeyi yaşadığımız yer için kullanmayı ilke edindik. İlçemizdeki bütün insanları bütünleştirmek, gençlerimizi terörizm ve zararlı alışkanlıktan kurtarmak, vatana ve milletimize bağlılıklarını arttırmak, onlara mutlu ve barışçı bir toplum yaratmayı milli bir görev olarak kabul ettik. Atatürk:” Başarılı olmak için her türlü yardımdan çok bütün milletçe sporun esasını, değerini anlamak ve ona kalpten sevgi göstermek, onu vatani vazife saymak lazım'' sözüyle bir anlayış benimsedik. İlçemizde var olan spor potansiyelini, voleybola duyulan aşkı, oluşan voleybol kültürünü tüm Türkiye'ye kanıtlamak, her daim ülkemizin yanında olduğumuzu, ilçe olarak tüm sevinçlere, acılara ortak olduğumuzu ve dostluğun, birlikteliğin her şeyden daha önemli olduğunu, sporun her anında hissettirebilmektir amacımız. Voleybol takımımız yaptığı sosyal sorumluluk etkinlikleriyle yaşadığımız yerin olumlu ilişkilerini çoğalttı. İhtiyaç duyduğumuz değer ve davranışlara katkı sağladı. Özellikle bu konuda anne, baba ve öğretmenlerin çok gurur veren geri dönütleriyle mutlu olduk.

En büyük destekçilerimiz:

Öğretmenlerimizin, “Öğrencilerimizin, özellikle davranışsal ve sosyal yönden sıkıntılı olan çocuklarımızın, enerjilerini boşalttıkları, daha az devamsızlık yaptıkları, okula daha istekli gelmelerine zemin hazırladığınız için size minnettarız.” Sözleri, Anne ve babaların yolda bizi çevirip çocuklarındaki olumlu değişimlerini anlatmalarını dinlemek ve o teşekkürlere layık olmaya çalışmak büyük bir manevi hazdır. Voleybol, bize sabırlı ve enerjik olmayı, aynı amaçlara yönelmeyi, birlikte hareket etme duygusunu ve en önemlisi, sosyal bir grup olmayı kazandırdı. Bazen müsabakalarda öyle anlarla karşılaşırız ki gerçekten iyi şeyler, güzel şeyler olmuş dedirtiyor. Sporla hiç alakası olmayan yaşlılarımızın bile voleybolu bir yerin başarı öyküsünün en büyük çaresi olarak kabullenişini gördük. Bu davanın yaşadığı yer için ne kadar önemli ve sahip çıkılması gerektiğini bilerek endişeli ve umutlu bekleyişlerine tanık olduk. “Herkes için spor.” İlkesini yerleştirmek zordur ama bu bizim ilçemizde kendiliğinden gelişen bir durumdur. Bu da voleybolun ilçemize ne kadar iyi geldiğinin somut kanıtıdır. Biz inanarak bir hayal kurduk. Bu sıcacık hayali gerçekleştirmek, böyle yerlere yeni heyecanlar katmak ve alkışlarımıza sebep olmak için lütfen desteklerinizi esirgemeyin. Özellikle gençlerimizin spor ile bütünleşip kötü alışkanlıklardan uzak kalmaları ile ilgili hedeimize ulaşmış bulunmaktayız. Efeler Ligi'ne yükselerek Galatasaray, Fenerbahçe, Halk Bank ve Ziraat Bank gibi büyük kulüplerimizi Bingöl'ümüze, Solhan'ımıza getirerek gençlerimizin hayallerinin somutlaşmasına fırsat vermek istiyoruz. Bunun için de sponsor desteklerine ihtiyaç duymaktayız. 2017-18 Sezonunda Bir Milyon 800 Bin TL maliyeti olan takımımız için Bir Milyon TL sponsorluk talebimiz bulunmaktadır. Lütfen, umudumuzun bir parçası olun. “

MUHTEŞEM SEYİRCİYE YETERSİZ SALON!

Türkiye'nin Voleybola ilğisiz şehirlerinde bile muhteşem salonlar yapılırken, taraftarı bile olmayan kulüpler boş tribünlere oynuyor. Solhan Spor ise taraftarını salona sığdıramıyor. 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Salon için buraları da görmeli diyoruz. 

SOLHAN SPOR AVERAJLA EFELER LİGİ'NE ÇIKAMADI!

Puan Durumu
1.Arhavi Bld – 5 puan
2.Tokat Bld. Plevne –5 puan
3.Solhan Spor – 5 puan
4.TFL Altekma – 3 puan

Bu sonuçların ardından; puan cevtelini ilk iki sırada tamamlayan Arhavi Bld. ile Tokat Bld. Plevne takımları, 2018 – 2019 voleybol sezonunda Efeler Ligi’ne mücadele edecekler.

SOLHAN SPOR'UN MUCİZE EKİBİ!

MEHMET ŞAHİN BAŞANTRENÖR:

2016-2017 sezonunda Gümüşhane Torul takımının Efeler Ligine çıkma hikayesinin Baş Kahramanıydı. Voleybolun efsanelerinden Mehmet ŞAHİN, *147 kez A Milli Takım Forması giydi. *Halkbank'da Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık kupasını kazandı. *Torul ile çıktığı tüm maçları (Solhan Spor ile Solhan'da oynanan maç hariç) kazanarak takımını Efeler Ligine çıkarttı.

SERHAT ŞİMŞEK YRD. ANTRENÖR

2013 Yılında kurulan Solhan Spor Kulübü’nde oyuncu olarak başlayan Serhat ŞİMŞEK, 2013-14, 2014-15 ve 2015-16 sezonlarında Solhanspor’da sporcu olarak görev yaptı. 2016-17 sezonunda takımın yardımcı antrenörlük görevini yürüten Serhat Şimşek, 2017-18 voleybol sezonunda da takımın 1. yardımcı antrenörlük görevini yürütmektedir.

HULUSİ TARHAN YRD. ANTRENÖR

Hulusi TARHAN, 2017-2018 Voleybol sezonunda Solhanspor Kulübü’nde 2. yardımcı antrenör olarak görev yapmakta.

HAYRETTİN DEMİR MASÖR

2016-2017 Sezonunda Solhanspor Kulübü’nde masör olarak görev yapan Hayretin DEMİR, 2017-2018 Voleybol sezonunda da Solhanspor’da bu görevine devam etmektedir.

RIFAT ERDEN ÇEVİKEL

Voleybol kariyerine Fenerbahçe'de başlayan 1992 doğumlu, 1.96 boyundaki Türkiye'- nin en iyi pasörleri arasında bulunan Rıfat Erden ÇEVİKEL artık Solhan Spor'umuz için mücadele edecek. Fenerbahçe, Beşiktaş, Afyon Belediye Spor ve Halkbank gibi çok önemli takımlarda forma giyen yeni transferimiz bu yıl formasını giydiği Halkbank Spor Kulübü ile Efeler Ligi Şampiyonu oldu. 4 kez Efeler Ligi Şampiyonluğu, 2 kez 1.Lig Şampiyonluğu, 1kez Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu, 1 kez Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 2 kez de Üniversiteler Arası Türkiye Şampiyonluğu bulunan yeni transferimiz 8 kez de Türkiye Milli Takımı forması giyme başarısı göstermiştir.

AHMET ARSLAN

Voleybol kariyerine 2002 yılında Beşiktaş Jimnastik ve Spor Kulübü alt yapısında baş- layan 1990 doğumlu, 2.02 cm boyundaki Ortaoyuncu Ahmet ARSLAN artık Solhan Spor'umuzda. Alt yapıda sayısız şampiyonlukları, ikincilikleri olan yeni transferimiz A takımdaki başarıları ile kariyer hayatına devam etti. Beşiktaş ile 2 kere 1.lig’e çıkıp Balkan Kupa'sının da sahibi olan yeni transferimiz, 15 senelik voleybol kariyerinde, Beşiktaş, Maliye Milli Piyango, Halkbank, Gümüşhane Torul, Afyon Bld. gibi Efeler Ligi takımlarında mücadele etme başarısı gösterdi.

SELİM YILDIRIM

Voleybol kariyeri başarılarla dolu olan 1986 doğumlu, 1.87 cm boyundaki tecrübeli Libero Selim YILDIRIM artık Solhan Spor'umuzda. Kulübümüze Efeler Ligi takımlarından Afyon Bld. Yüntaş'tan transfer olan yeni transferimizin kariyeri; 2016-2017 Afyon Belediye Spor Efeler Ligi 2015-2016 Afyon Belediye Spor 1. Lig Şampiyon 2014-2015 Gümüşhane Torul Süper Lig 2. Devre Afyon bld.(Playoff) 2013-2014 Sivas 4 eylül bld. Spor 1. Lig(Finalfour) 2012-2013 Yenisehir Belediye Spor Süper Lig 2011-2012 Sivas 4 eylül bld. Spor Süper Lig

 SEFER METİN YEŞİLÖZ

Voleybola Kayseri Melikgazi Bld. Sporda başlayan 1990 doğumlu deneyimli Orta Oyuncu sırasıyla Diltaş Eğitim Kurumları, Burhaniye Bld. Spor, Hatay B.Bld. Spor, Torul Gençlik Spor, Afyon Bld. Spor ve Maliye Milli Piyango Spor Kulübünde oynadı. Geçen sezon Efeler Ligi takımlarından Maliye Milli Piyango Spor Kulübünde forma giyen Sefer Metin YEŞİLÖZ artık Solhan Spor'umuzda.

ESAT DALGIÇ

Voleybol kariyerine Bursa Emniyet Spor'da başlayan 1988 doğumlu ve 1.93 cm boyundaki tecrübeli Smaçör Esat DALGIÇ artık Solhan Spor'umuzda. Emniyet Spor, Tofaş Spor, Sivas 4 Eylül Bld., Afyon Bld. Yüntaş, İnegöl Belediye Spor gibi takımların formasını giyen yeni Smaçörümüz, kulübümüze geçen yıl bizimle aynı grupta yer alıp Play Off'larda da karşılaş- tığımız Erzurum Palandöken Bld. Spor'dan transfer olmuştur.

MUSTAFA EFE ER

Voleybol kariyerine 12 yaşında Galatasaray'- da başlayan 1997 doğumlu, 1.94 boyundaki genç Smaçör Mustafa Efe ER, Solhan Spor'umuzda. Galatasaray Genç Takımının sonuna kadar kaptanlığını yapan yeni transferimiz geçen yıl bizim gibi Play Off'lar da oynayan Düzce Bld. Spor Kulübünün formasını giydi. 3 tane Türkiye Şampiyonluğu, Balkan Şampiyonasında 3.lüğü, Türkiye 3.lüğü gibi başarıları olan yeni transferimiz aynı zamanda 6 kez de alt yapılarda Milli oldu.

Alİ DENİZ YILMAZ

1999 doğumlu olan Ali Deniz Yılmaz, Voleybola; Türkiye Voleybol Federasyonu altyapısında başladı. Türkiye Voleybol Lisesi 1. Lig takımında forma giyen ve 40 defa Milli Takım Forması giyen Ali Deniz, 2017 U19 Avrupa Şampiyonasında Avrupa üçüncülüğü, 3 Balkan Şampiyonluğu , 1 Balkan Şampiyonluğu 3'üncülüğü, bir de Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlarda Milli takım forması giyme başarısı göstermiştir. 2017- 2018 Voleybol sezonunda Efeler Ligi Ekiplerinden Maliye Milli Piyango'da sezona başlayan oyuncumuz, Solhanspor'a transfer oldu.

BESNİK BERKAY TANIK

Beşiktaş’tan transfer olmuştur. Pozisyonu: Pasör Çaprazı 2016-2017 Voleybol sezonunda da Solhanspor’da forma giymiştir.

OSMAN ARIK

Fındıklı Spor Kulübünden transfer olmuştur. Pozisyonu: Orta Oyuncu Aynı zamanda öğretmen olan ARIK, Solhanspor’da 3'üncü sezonu oldu.

GÖKTUĞ ŞEREF

35 Kez Milli takım forması giyen Pasör Göktuğ Şeref ile sözleşme imzalayan Solhanspor'un pasörü Göktuğ Şeref, Arkas Spor alt yapısında yetiştikten sonra sırasıyla Arkas Spor, Konya Meram Belediye Spor, Keşan Gençlik, İnegöl Belediye Spor, Burhaniye Belediye Spor, Kotkuteli Gençlik Spor, Bigadiç Belediye Spor, Payas Belediye 2011 ve Torul Gençlikspor takımlarında forma giydi. 2017-18 sezonu başında Efeler liginde forma giyen Göktuğ Şeref Solhanspor'da mücadele etmektedir.

YADİER SANCHEZ SİERRA

Kariyerinde; Sada Cruzeiro Vôlei, JTEK Stings, Bolivar Voley, Funvic/Taubaé ve Al Jazira Sport Club gibi dünyaca ünlü kulüplerde forma giymiştir. 1987 Küba doğumlu Pasör Çaprazı Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, Brezilya Süper Lig Şampiyonluğu, Brezilya Kupası Şampiyonluğu yaşamıştır.

SRECKO RİSTİC

Kariyerinde; MOK Djerdap Kladovo, TNK Kazchrome, Unirea Dej, Novi Pazar ve CSS 2 Baia Mare gibi büyük kulüplerde forma giymiştir. 1986 Sırbistan doğumlu Köşe Oyuncusu Sırbistan Süper Ligi Şampiyonluğu, Sırbistan Kupası Şampiyonluğu ve CEV Kupasında mücadele etme başarısı yaşamıştır.

Solhan Spor başarısınıTürkiye'nin görmesi, duyması gerektiğini söylüyoruz. Daktilo Gazetesi voleybol ekibi, Metin Özçimen, Mehmet Nilmen ve Fatma Madi yanınızda!

 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 1 Muhteşem 1 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Gökhan canli Gökhan canli 07.04.2018

Bu güzel yorumlariniz icin tessukerler cok cok sağolun insallah önümüzdeki sene ferhat baskanla efeler ligini göreceğiz inşallah

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

YILIN BELEDİYESİ

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık