Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz İş Elbiseleri
erotik shoperotic shop

55. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU (Tour Of Turkey)

55’inci CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU (Tour Of Turkey) DEVAM EDİYOR

55. CUMHURBAŞKANLIĞI TÜRKİYE BİSİKLET TURU (Tour Of Turkey)

VESTEL’in sponsorluğunda koşulan 55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 194.3 Kilometrelik Balıkesir- Bursa etabını Lotto Soudal Takımı’ndan Caleb Ewan 5 saat 21 dakika 38 saniye ile kazandı. Sam Bennet etabı üçüncü bitirerek Genel Ferdi Klasmanda birinciliğini korudu ve Turkuaz Mayoyu yarınki etapta da giymeye hak kazandı.

116 SPORCU START ALDI
Saat 09.50’de Balıkesir’den verilen startla 116 sporcu etaba başladı. UAE -UAE Team Emirates Takımı’ndan Aleksander Riabushenko starta gelmedi.

İLK KAÇIŞ GRUBUNDA FERTCAN’DA VAR
Startla birlikte Caja Rural Takımı’ndan Mauricio Moreria, DMP-Delko Marseille Provence Takımı’ndan Lucas De Rosso, EUS-Euskadi Basque Country-Murias Takımı’ndan Ander Barrenetxea, SVB-Sport Vlaanderan Takımı’ndan Thimo Willems ve Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı kaçış grubunu oluşturdu. Hızlı tempoda ilerleyen grup arayı önce 2 dakika 30 saniye açtı.

WILLEMS KIRMIZI MAYOYU BIRAKMIYOR
Turkish Airlines sponsorluğundaki Kırmızı Mayoyu Tur’un başında beri taşıyan SVB-Sport Vlaanderan Takımı’ndan Thimo Willems 17.9’uncu kilometrede gerçekleşen tırmanış kapısınıda birinci geçti ve böylece yarınki Bursa- Kartepe etabında da kırmızı Mayoyu giymeye hak kazandı. Prim kapısını ikinci olarak Caja Rural Takımı’ndan Moriero, üçüncü olarak da EUS- Euskadi Basque Country-Murias Takımı’ndan Barrenetxea geçti. Kapı geçildikten sonra kırmızı Mayoyu giyen Willems ana grupta kalmayı tercih etti ve kaçış grubundan koptu.

HAVA BUZ GİBİ
Sabah starta gelen sporcuları kapalı ve yağışlı bir havanın yanında birde soğuk karşıladı. Etap boyunca
sert ve rüzgarlı havanın yanında soğukla mücadele eden sporcular bu uzun etapta epey zorlandılar.

FERİTCAN BEYAZ MAYOYU GARANTİLEDİ
Etabın 69.5’inci kilometresinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sponsorluğundaki Türkiye Güzellikleri
Prim kapısı geçildi. Kaçış grubunda bulunan Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı, çizgiyi birinci
geçerken, bir yerde Beyaz Mayo’nun gerçek sahibi olma yolunda büyük iş yapmış oldu.

TEMPO ÇOK YAVAŞ
Prim kapısı geçildikten sonra kaçış grubu ile ana grup (peloton) arasındaki yeni zaman farkı 9 dakika 40
saniyeye çıktı. Bu da yaklaşık 4 kilometrelik bir mesafe anlamına geliyordu.
Bu durum etap başından bu yana elde edilen en yüksek zaman farkı olarak anons edildi. Bisikletçilerin
temposu ise geçen etaplara nazaran saatte 32 kilometre ile en düşük zaman olarak notlara geçti.

GÖREVİNİ YAPTI BIRAKTI
77’inci kilometre kat edilirken Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı görevini yapmanın rahatlığı içinde
kaçış grubunu bıraktı ve peloton ile pedal basmaya devam etti. Artık önde 3 bisikletçi kaçış grubunu
oluşturuyordu. Yeni zaman 8 dakika 15 saniye olarak açıklandı.

100’ÜNCÜ KİLOMETREDE FARK ERİMEYE BAŞLADI
Yol boyunca esen sert rüzgarlara 100’üncü kilometre geçilirken iyice kendini göstermeye başladı.
Tempo o kadar düştü ki ana grup ile kaçış grubu neredeyse pedal basamayacak duruma geldi. Bu düşük
tempo farkın 4 dakika 40 saniyeye kadar inmesine neden oldu. Daha önce parkurda ölçülen tahmini
zamanlar böylece alt- üst oldu.

SPRİNT PRİMİNİ MORIERA KAZANDI
Etabın son prim kapısı finişe 72 kilometre kala gerçekleşti. Salcano’nun sponsorluğundaki sprint primini
Caja Rural Takımı’ndan Maurıcio Moriera Guarino kazandı. İkinciliği EUS-Euskadi Basque Country-
Murias Takımı’ndan Ander Barrenetxea Uriarte, üçüncülüğü de DMP- Delko Marseille Provance
Takımı’ndan Lucas De Rossi elde etti. Finişe 53 kilometre kala yeni zaman farkı 2 dakika 30 saniye olarak
verildi.

ÖNDEKİ İKİLİNİN ÇILGIN KAÇIŞI
Finişe 30 kilometre kala önde yavaş tempoda giden Lucas de Rossi ile Barrenetxea birden atağa kalktı.
Birbiriyle yarışan bu ikili inatla ana gruba yakalanmamak için tempo üstüne tempo yaptı ama, ana
grupta aradaki farkı sürekli indirmeye devam etti. Yeni zaman farkı 17 kilometre kala 1 dakika 14 saniye
idi. İnatlaşma ve bu lüzumsuz ve manasız kaçış nihayet finişe 12 kilometre kala ikilinin ana grupla
birleşmesiyle son erdi.

HEDEF BURSA VALİLİĞİ ÖNÜNDE BİTECEK FİNİŞ
Artık tek bir grup ve tek bir hedef vardı. 116 sporcunun içinde kim finişi birinci olarak geçecekti? Bu hesabın içinde bu ana grupla gelen Türk milli takım sporcuları da bulunuyordu. Valilik önündeki finiş alanı da artık yükünü almış bisikletçileri beklemeye başlamıştı.

YİNE İZ BIRAKAN BİR FİNİŞ YAŞANDI
Finişe 800 metre kala sprinterlerin pedal savaşı başladı. Son metrelerde atak yapan Avustralya’lı Caleb Ewan etabı birinci tamamladı.
TUR’A YARIN 164.1’LİK BURSA- KARTEPE ETABI İLE DEVAM EDİLECEK
55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’una yarın 164.1 kilometrelik Bursa - Kartepe etabı ile devam edilecek. Turkish Airlines sponsorluğundaki bu zorlu etabı kazanan büyük ölçüde Genel Ferdi Klasman birinciliğini de garantilemiş olacak.

55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun (Tour Of Turkey) 122.6 kilometrelik Çanakkale-Edremit etabını Quick Step Takımı’ndan Fabio Jakobsen 2 saat 50 dakika 12 saniye ile kazandı. Genel Ferdi Klasmanda birinciliğini koruyan Sam Bennett yarın koşulacak 194.3 kilometrelik Balıkesir - Bursa etabında Turkuaz Mayoyu giyecek.

DAMALI BAYRAK KALKAR KALKMAZ ATAKLAR BAŞLADI

Start noktası bugüne kadar Tur’da görülmeyen bir kalabalıkta idi. Türk bayrakları ile tezahüratlar yapan sporseverler bisikletçilere büyük moral kaynağı oldu. Güneşli ancak soğuk havada cereyan eden TUR 11.39’da 117 sporcu ile resmi startını aldı.

AHMET VE FERİTCAN HEMEN KOPTU

Günün ilk atak yapan sporcusu Ahmet Örken oldu.  Türk Milli Takımı’ndan koşan Ahmet’e daha sonra beş sporcu daha katıldı. Ve ilk kaçış grubu oluştu. BBH - Burgos Bh Takımı’ndan Victor Langellotti, EUS-Euskadi Basque Country- Murias Takımı’ndan Urkol Berrade Fernandez, NSK-Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takımı’ndan Umberto Marengo, SVB- Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder, Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı’da ilk prim kapısına doğru pedal basmaya başladı. Fark bu esnada önce 3 dakika 10 saniyeye çıktıysa da daha sonra 2 dakika sularına indi.

TÜRKİYE GÜZELLİKLERİ MAYO’SUNU FERİTCAN GİYMEYE DEVAM EDİYOR

20.9’uncu kilometrede etabın ilk prim kapısı geçildi. Altılı grup içinde iyi yer tutan Ahmet Örken ve Feritcan Şamlı ilk iki sırayı alırken, üçüncülüğü bu Mayoyu Tur’un başından beri kovalayıp ortak olmaya çalışan SVB-Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder üçüncülüğü elde etti. Bu sonuca göre Türk Milli Takımı’ndan Feritcan Şamlı yarın koşulacak Balıkesir- Bursa etabında da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sponsorluğundaki Beyaz Mayoyu taşımaya hak kazandı. Prim kapısından sonra Ana Grup (Peloton) ile kaçış gurubu arasındaki yeni zaman farkı 2 dakika 25 saniye olarak verildi. Grup ikinci prim olan Sprint kapısına doğru pedal basmaya başladı.

KARAYOLLARINA TAM NOT

TUR’un bugüne kadar olan bölümünde büyük bir özveri ve canla-başla çalışan Karayolları, sabahın ilk Işık’larından itibaren asfaltta bisikletçilerin etkilenmemesi için en küçük taş parçalarını gerek elleriyle, gerekse iş makinalarıyla tertemiz yaparak sporcuların rahat pedal çevirmelerini sağladı.

JANDARMA VE GÜVENLİK GÜÇLERİDE UNUTULMADI

Yine TUR’un başından bu yana sporcu ve kafilelerin güvenli bir yarış yapabilmeleri adına başta Jandarma, polis ve diğer kolluk kuvvetleri de en küçük bir taşkınlık çıkmaması için büyük çaba gösterdiler.

KAZDAĞLARI’INDA YENİDEN BULUŞULDU

50 yıl önce Marmara, sonra da Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’unun parkuru arasında yer alan Marmara Bölgesi’nin ünlü Kazdağları bu kez 55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’una yeniden ev sahipliği yaptı. Yine o kıvrımlı ve keskin virajlı, iniş- çıkışlarla dolu yol TUR’da bulunan eski sporcuları seneler öncesine götürdü.

SPRINT PRİMİNİ DE VYLDER KAZANDI

Etabın 42.8’inci kilometresinde gerçekleşen Salcano sponsorluğundaki sprint primini SVB- Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder kazandı. İkinci sırayı NSK-Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takım’dan Umberto Marengo, üçüncülüğü BBH- Burgos Bh Takımı’ndan Vİctor Langelotti elde etti.

AHMET GRUPTAN ÇIKTI

Etabın bir saat içinde kat ettikleri mesafe saatte 42.5 kilometre olarak verildi. Düz fakat rüzgarlı parkur için bu hız gerçekten mükemmeldi. Türk Milli Takımı’ndan Ahmet’in Örken gruptan düşünce 5 sporcunun, ana grupla zaman farkı biraz daha eridi. Yeni süre 1 dakika 45 saniye olarak anons edildi.

TIRMANIŞ PRİMİ MARENGO’NUN

Finişe 45.8 kilometre Turkish Airlines sponsorluğunda gerçekleşen tırmanış primini NSK-Neri Sottoli Selle Italia Ktm Takımı’ndan  Umberto Marengo kazandı. İkinciliği SVB- Sport Vlaanderan Takımı’ndan Lindsay De Vylder, üçüncülüğü ise BBH-Burgos Bh Takımı’ndan Victor Langelotti elde etti. Son 22 kilometrede durum şu idi. Önde 5 sporcu, arkalarında Peloton ( Ana Grup). Zamandaki 1 dakika 19 saniye.

HALK SOKAKLARDA

Etabın sonlarına yaklaşılırken, Altınoluk, Güre, Çamlıbel, Akçay ve Zeytinli’de halkın büyük ilgisi vardı. Sporcular alkış yağmuru altında finişe doğru geldiler.

Finişe 10 kilometre kala kaçış grubu ile ana grup birleşti. Şimdi yeni hedef finiş ve etabı kimin kazanacağına çevrilmişti.

SON 500 METREDE ATAKLAR BAŞLADI

Finişin neredeyse başına kadar grup toplu geldi. Sam Bennett yine grubun içinde idi. Ancak bu kez çizgiyi Quick Step Takımı’ndan Fabio Jakobsen etabı kazanmayı başardı. Bora Hansgrohe Takımı’ndan Sam Bennett  ikinci, Dimension Data Takımı’ndan Mark Cavendish üçüncü oldu.

YARIN BALIKESİR - BURSA ETABI KOŞULACAK

55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tur’una yarın 194.3 kilometrelik Balıkesir - Bursa etabı ile devam edilecek. 

55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Şampiyonu Felix Grossschartner! 55’inci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Şampiyonu Felix Grossschartner!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

YILIN BELEDİYESİ

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık