Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz İş Elbiseleri
erotik shoperotic shop

İçişleri Bakanı Soylu Kahramankazan’da; 'Kahramankazan’ın evladı Serhat Oğuz’un emrindeyim'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramankazanlı’lardan, AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz için destek isteyerek, “Bu yiğit adamın, bu gönlü geniş adamın, bu Kahramankazan’ın evladı Serhat Oğuz’un emrindeyim” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu Kahramankazan’da; 'Kahramankazan’ın evladı Serhat Oğuz’un emrindeyim'

Metin Özçimen / Kahramankazan (ANKARA)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramankazanlı’lardan, AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz için destek isteyerek, “Bu yiğit adamın, bu gönlü geniş adamın, bu Kahramankazan’ın evladı Serhat Oğuz’un emrindeyim” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, AK Parti’nin Kahramankazan’daki seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. Programa, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz, Cumhur İttifakı’nın Belediye Meclis üyesi adayları, AK Parti ve MHP Kahramankazan İlçe teşkilatlarının üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Otobüsle vatandaşları selamladı

Bakan Soylu, seçim otobüsü ile Kahramankazan’ın cadde ve sokaklarında dolaşarak vatandaşları selamladı. Soylu’ya otobüste Başkan Ertürk de eşlik etti. Kahramankazanlılar otobüsten kendilerine il sallayan Soylu’ya sevgi gösterilerinde bulundu. Soylu daha sonra seçim irtibat bürosunun açılışına katıldı. 

15 bin kişiye hitap etti

Bakan Soylu’nun Kahramankazan’a geleceğini öğrenen vatandaşlar, gündüz saatlerinden itibaren seçim irtibat bürosu açılışı için Ankara Bulvarı’na kurulan platformun ve belediye binasının önünde toplanmaya başladı. Bakan Soylu burada kendisini bekleyen yaklaşık 15 bin kişiye hitap etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını iletti

Soylu, yaklaşık 15 bin kişiye hitaben yaptığı konuşmasına, “Buraya bir başka kahramanlar diyarı olan Sivas’tan geliyorum. Size onların selamını getirdim. Yalnızca onların değil, sizlere sevdalı olan, içinizden birinin, Cumhurbaşkanımıız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdim. Allah sizden razı olsun” diyerek başladı. “Kahramankazanlılar sizlerle dertleşmeye geldim, insan başını sinesine başını koyabilecekleriyle dertleşebilir. Sizlerin sinesine başımızı koyabiliyoruz” diyen Soylu, konuşmasının önemli bölümünde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Serhat Oğuz ve Mehmet Özhaseki’ye destek istedi

Soylu, vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz’a ve Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’ye destek vermelerini istedi. Soylu’nun vatandaşlara yönelttiği, “Serhat Oğuz başkanımızı seviyor musunuz? 31 Mart’ta Serhat Oğuz’la sandıkları patlatacak mısınız? 31 Mart’ta Kahramankazan’dan Cumhur İttifakı’na rekor çıkarmaya hazır mısınz?” sorularına alanı dolduran binlerce vatandaş hep bir ağızdan “evet” yanıtını verdi. Soylu, vatandaşlardan Serhat Oğuz’a Kahramankazan’da verecekleri desteği, aynı ölçüde Mehmet Özhaseki’ye de vermelerini istedi. Serhat Oğuz’un arkadaşı, ve dostu olduğunu söyleyen Bakan Soylu, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hizmetlerin daha da artarak devam edeceğini söyledi.

Serhat Oğuz’un emrindeyim

Serhat Oğuz’u yanına çağırarak elini havaya kaldıran Bakan Soylu, “Süleyman Soylu olarak söylüyorum. Bu yiğit adamın, bu gönlü geniş adamın, bu Kahramankazan’ın evladı Serhat Oğuz’un emrindeyim” diye konuştu. Bakan Soylu’nun bu sözleri, alanı dolduran vatandaşlardan büyük alkış ve tezahürat aldı.

Ankara Türkiye’nin kalbidir

Bakan Soylu, Ankara’nın Türkiye’nin yalnızca başkenti olmadığını, aynı zamanda kalbi olduğunu vurgulayarak, Ankara’nın aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da kalbi olduğunu söyledi. Soylu, “Ankara yalnızca Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da kalbi değil. Orta Doğu’nun, Balkanların, Orta Asya’dan Türkistan’a mazlum coğrafyaların da kalbidir. Yüzünü Türkiye’ye dönmüş olanların da kalbidir” diyerek, Oğuz ve Özhaseki’ye 31 Mart seçimlerinde destek istemini yineledi.

Kazan kaldırmaya hazır mısın Kahramankazan?

Başkan Ertürk de,  15 yıllık belediye başkanlığı döneminde Kazan Köyü olarak anılan ilçelerini marka bir kent haline getirdiklerinden bahsederek, üretilen hizmetler ve projeleri anlattı. Ertürk, “28 üniversiteye tez konusu olmuş, Avrupa’dan ödüller almış, büyük eserler yapılmış bir ilçeyiz. Ama en büyük eserimiz gönüllerden gönüllere kurduğumuz köprülerimizdir” dedi. Ertürk, 81 ilden göç eden vatandaşların barış ve huzur içerisinde yaşadığı Kahramankazan’da, 15 yıllık başkanlığı süresince düğünde halay başı, cenazede gözyaşı olduklarını, girilmedik ev, sıkılmadık el ve çalınmadık kapı bırakmadıklarını söyledi.

Siyaset hizmet aracıdır

Ertürk, siyaseti bir hizmet aracı olarak gördüklerini belirterek, 15 yıl içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleriyle ilçeye büyük hizmetler yaptıklarını kaydetti. Ertürk’ün, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın neferleri olarak ülkemize diz çöktürmeye çalışanlara karşı, ülkemize göz dikenlere karşı 31 Mart’ta kazan kaldırmaya hazır mısın Kahramankazan?” sorusuna vatandaşlar hep bir ağızdan “hazırız” şeklinde cevap verdi.

Sacayağı benzetmesi

Başkan Adayı Oğuz da, Kahramankazan’ın 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinin sembol ilçesi haline geldiğini belirterek, ilçenin bu destansı direniş “kahraman” unvanı ile taçlandığını anımsattı. Kahramankazan’da bugüne kadar milyonlarca TL değerinde yatırım ve hizmet geldiğini söyleyen Oğuz, bu yatırımların iktidar, büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyesinden oluşan sacayağındaki uyum sayesinde geldiğini vurguladı. Oğuz, Kahramankazan’ın bu yatırımlar sonucu, kasaba görüntüsünden kurtularak metropol bir ilçe görüntüsüne kavuştuğunu söyledi. Türkiye’yi 2023’e kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki ekibin yöneteceğini söyleyen Oğuz’un, “Geriye Ankara Büyükşehir ve Kahramankazan belediyeleri kaldı. Ankara Büyükşehir’de Mehmet Özhaseki’yi, Kahramankazan’da da Serhat Oğuz kardeşinizi başkan seçmeye var mısınız?” şeklindeki sorusuna, vatandaşlar hep bir ağızdan “varız” cevabını verdi. Oğuz, “Söz veriyoruz hizipçilik değil hizmet yapacağız. Ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız” dedi. Oğuz, Kahramankazan’da 81 ilden gelen vatandaşların barış, huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığını belirterek, Kahramankazan’da kardeşçe yaşamaya devam edeceklerini söyledi. 

31 Mart beka seçimi

Oğuz, Cumhur İttifakı adayı olarak, Kahramankazan’da hem Ak Parti’nin hem de MHP’nin adayı olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli’nin birçok kez Cumhur İttifakı’nın milletin doğal refleksiyle ortaya çıkmış bir ittifak olduğunu ve 31 Mart seçimlerinin beka seçimi olduğunu söylediğini anımsattı.

Arkamda devletim, milletim var

Oğuz, birilerinin kendisini devletin gücünü almakla suçladığını belirterek, “Evet doğrudur devletin gücünü arkama aldım. Benim arkamda devletimin, milletimin gücü var. Benim arkamda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli var. Başımız sıkıştığında, “Sen git Kahramankazan’da adayımız ol diyen” Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, bakanlarımıza gideceğiz. Peki siz kime gideceksiniz? Peki siz arkanıza kimi aldınız? PKK’yı mı? Pensilvanya’yı mı?” diye konuştu.

Derdimiz hizmet etmek

Kahramankazan’da 20 yıldır öğretmen, okul müdürlüğü ve son olarak da ilçe milli eğitim müdürlüğü görevlerini yaptığını anımsatan Oğuz, bu görevleri sırasında insanı, çözümü, şeffaflığı, liyakati ve adaleti kendisine ilke edindiğini söyledi. Oğuz, “Görev yaptığım tüm yerlerde alnımın akıyla hizmet ettim. Bundan sonra da alnımın akıyla sizlere hizmet edeceğim. Derdimiz hizmet etmek başka hiçbir şey değil” diyerek vatandaşlardan 31 Mart seçimlerinde destek istedi  

“Tam destek” sözünü anımsattı

Oğuz, başkan seçilmesi durumunda belirlediği 51 projeyi hayata geçireceklerini söyleyerek, geçtiğimiz günlerde Kahramankazan’ı ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki’nin tüm projelerine destek verdiklerini vatandaşlara anımsattı.

Soylu vatandaşların arasına atladı

Konuşmaların ardından Soylu, Ertürk, Oğuz ve beraberindekiler vatandaşlara karanfil dağıttı. Bakan Soylu daha sonra sahneden kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşların arasına atladı. Soylu’ya burada vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Soylu vatandaşlarla sohbet ederek, hatıra fotoğrafı çektirdi.  

Editör: Metin Özçimen
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

YILIN BELEDİYESİ

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık