Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz İş Elbiseleri
erotik shoperotic shop

MANSUR YAVAŞ DÖNEMİ ANKARA'DA RESMEN BAŞLADI!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı. Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan görevi devralan Başkan Yavaş’ın ilk durağı eşi Nursen Yavaş ve kızlarıyla birlikte Anıtkabir oldu.

MANSUR YAVAŞ DÖNEMİ ANKARA'DA RESMEN BAŞLADI!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, mazbatasını aldıktan sonra görevine başladı.

Doç. Dr. Mustafa Tuna’dan görevi devralan Başkan Yavaş’ın ilk durağı eşi Nursen Yavaş ve kızlarıyla birlikte Anıtkabir oldu.

“ANKARA BENİM AİLEM”

Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan Başkan Yavaş, Anıtkabir Özel Defterini de imzalayarak, duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Bugün Ey Türk İstikbalinin evladı hitaplarınızın şuurunda bir Belediye Başkanı olarak manevi huzurlarınızda bulunmanın sevinç ve gururu içindeyim. Aziz hatıranız önünde milli mücadelenin karargahı Başkentimiz Ankara için söz veriyorum. Cumhuriyetimizin hür ve eşit vatandaşlarına Aziz Ankaralılara hiçbir ayrım yapmadan adalet ve hukuk çerçevesinde hizmet götürmek en önemli ilkem olacaktır. Milli ve manevi varlığımızı oluşturan kadim medeniyet birikimimizi muhafaza ederek, insanlığın ortak değerlerine sahip çıkacağım. Hukuk içinde devlet adabına ve insan onuruna zeval getirmeden en büyük emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyetinin Başkenti büyük ailem olarak gördüğüm Ankara’ya yorulmadan hizmet edeceğim”

VATANDAŞLARLA EL ELE YÜRÜDÜ

Anıtkabir’den Büyükşehir Belediyesi’ne vatandaşlarla birlikte yürüyerek gelen Başkan Yavaş’ı, Büyükşehir Belediyesi’nde Beypazarı Karaşar Halk Oyunları Topluluğu gösterileriyle karşıladı.

Başkan Yavaş, burada kendisini bekleyen hem Başkentlilere hem de personele seslenerek, önemli mesajlar verdi:

“Baştan sona helal, baştan sona hak, baştan sona alın teri, baştan sona ana duası, baştan sona Ankara aşkıyla bugün buradayız. Her türlü ayak oyununa rağmen, sendelemeyen, yılmayan, emaneti namus gibi gören ve inancını hiç yitirmeyen iradeniz, bugün burada yazılan tarihin sahibidir. Başkentimiz için azimle çıkılan bu büyük yürüyüşün, bu kutsal hamlenin, şimdilik alnımızın akıyla tamamlanmış olması büyük bir gururdur ve hiç şüphe yok ki bu gurur size aittir. Sizler enerjinizle yorgun Ankara’ya nefes verdiniz. Kavgadan ve gerginlikten bıkmış, ümidini kesmek üzere olan Başkentimize ‘hayır, ben varım’ dediniz. Biz kardeşiz dediniz. Biz yeniden el ele verirsek ayağa kalkarız dediniz ve başardınız. Sandıklardan bahar çıkardınız. Ankara’mız için ümit çıkardınız. O sandıklardan, bizler için Başkent’e hizmet imkanı çıkardınız. Bu topraklarda bin yıllık tutunmak kavgamızın Başkenti, Ankara’mızın kararan ufkunu parlattınız. Söz veriyorum. Bu zorlu, iftiralar ve tuzaklarla dolu yolda siz benim başımı öne düşürmediniz, ben de sizin başınızı öne düşürmeyeceğim.”

“ÖTEKİLEŞTİRMEDEN YÖNETECEĞİZ”

Konuşmasına CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve özellikle de Başkentlilere teşekkür ederek devam eden Başkan Yavaş, “Bütün imkansızlıklara rağmen rakibimizin orantısız gücüne rağmen bir destan yazdınız” dedi ve şöyle devam etti:

“Hak için çıkılan yolda, güçlünün değil, ayaklarını yere kararlı vura vura yürüyen haklının, mağdurun ve mazlumun kazanabileceğini gösterdiniz. Şimdi artık o utanç, o iftira, o komploları, müfterilerin kucağına bıraktık, varsın onlarla oyalansınlar. Bizim için artık Ankara’ya hizmet vakti başlamıştır. Söz verdik. Oy verdi-vermedi diye kimseyi ayırmayacağız. Ötekileştirmeyeceğiz. Adil hizmet götüreceğiz. O partili bu partili ayırmadan, Milli Mücadelenin Başkentinde herkesi kardeş göreceğiz. İnşallah emaneti bizden sonrakilere alnımızın akıyla teslim ettiğimizde ‘herkesin başkanıydı’ dedirteceğiz. Arkamızda bundan daha büyük unvan bırakmamak için çalışacağız. Ancak haksız talepte bulunanların, yetim hakkına göz dikenlerin, iltimas arayanların, ayrımcılık bekleyenlerin bu talepleri, adalet ve dürüstlükle öreceğimiz duvarlara çarpacaktır. Aksi halde oturduğumuz koltuklar bizlere haram olacaktır.”

BAŞKAN YAVAŞ’TAN ŞİİRLİ MESAJ

 Başkan Yavaş, ünlü şair Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini okuyarak konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hani diyor ya Bayrak şiirinde şair: Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü/ kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü/ ışık ışık, dalga dalga bayrağım/ senin destanını okudum senin destanını yazacağım. İşte o bayrak, bu görev sırasında benim tek rozetim olacak. Onun için kin ve nefret ekmeyeceğiz. Sevgi ekip sevgi biçeceğiz ve tekrar ifade ediyorum ant olsun ki kimseyi ayırmayacağız. Hizmet götürürken, karşımızdakini bütün kimliklerden, bütün rozetlerden, bütün aidiyetlerden ve partizanlıktan ayrı görüp sadece insan kimliğiyle değerlendireceğiz. Ankara’yı sadece siyasetin değil, huzur ve bereketin de Başkenti yaparak ileriye taşımaktır.”

“İŞİNİ HAKKIYLA YAPAN HERKES MESAİ ARKADAŞIMDIR” 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye çalışanlarına da seslenerek, şunları söyledi:

“Buradan belediyemiz çalışanlarına da bir mesaj vermek istiyorum. Sakın tedirgin olmayın. Namusuyla çalışan, evine ekmek götürmekten başka kaygısı taşımayan, işini hakkıyla yapan, helale haram karıştırmayan, emeğiyle aldığı maaşı hak eden herkes bundan böyle benim mesai arkadaşımdır. Bizim belediyeyi almamız durumunda işten çıkarılacağı korkusu yayılan personelimiz bugün kendilerini kovacak olanlara değil, kendilerine adaletle yaklaşacak olanlara kavuşmuştur. Onun için huzurlu olsunlar, rahat olsunlar ve görev alanları dışında başka işlere koşturulmayacakları için sevinçli olsunlar. Hakkıyla çalışanlar asla korkmasınlar. Hakkınızı helal edin. Başkentimiz için yürümeye birlikte devam edeceğiz.”

Nisan ayı içinde seçim başarısını şölen düzenleyerek kutlayacaklarını da açıklayan Başkan Yavaş, Beyaz Güvercinler uçurdu ve vatandaşlara kırmızı gül dağıttı.

Başkan Yavaş konuşmasını, “Tebrik ziyaretleriniz için teşekkür ediyorum ama artık çalışma vakti. Yoğun çalışmaya başlıyoruz. Programlı şekilde sizlerle görüşmeye devam edeceğiz ve bu yüzden anlayışınıza sığınıyoruz” sözleriyle ve Başkentlilerin yoğun ilgisine teşekkür ederek tamamladı.

İlk mesaj personeline oldu!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, göreve başlar başlamaz ilk yazılı mesajını Belediye personeli için yayımladı.

Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan tüm personele yazılı mesaj gönderen Başkan Yavaş, mesajında şu sözlere yer verdi:

“Saygıdeğer mesai arkadaşlarım, kıymetli yol arkadaşlarım…

Demokrasimizin en vazgeçilmez nimetlerinden birisi olan, 31 Mart 2019 tarihinde düzenlenen yerel seçimlerde büyük bir teveccühle, biliyorum ki sizlerin de desteğiyle, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiş ve Başkanlık Mazbatamı almış bulunmaktayım.

Bilineceği üzere vatandaşa en yakın yerde, en temel insani ihtiyaçlar, tabi olunan mevzuat gereği belediyelerce karşılanmaktadır. Belediyeler anayasal kurum olmaları sebebiyle devletin ve esasen toplumun önemli kamusal hizmet gören birimleridirler. Bu açıdan hem kamusal hem de yöreye özgü ekonomik, sosyal ve kültürel değerlerimizi de yansıtmaktadırlar. Yozlaşmaları, sayılanlar açısından genel olarak toplumumuzu, milletimizi; özel olarak hemşehrilerimizi her bakımdan değerler erozyonuna uğratacak sonuçlar doğurmaktadır. Belediye başkanı başta olmak üzere, belediye meclisi ve dolaylı olarak belediye encümeni, göreve gelinen beşinci yılın sonunda yapılan demokratik seçimlerle vatandaşın bir nevi performans değerlendirmesine tabi tutulmaktadırlar. Bu bakımdan belediyeler için en temel denetim mekanizması vatandaşın oylarıdır. Belediyeleri diğer kamu kurum ve kuruluşlarından ayıran en önemli fark budur.”

BAŞKAN YAVAŞ ÇALIŞMA PRENSİBİNİ DE AÇIKLADI

Tüm birimlere gönderilen yazılı mesajında çalışanlara önemli değerlendirmelerde bulunan Başkan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Ağırlıklı olarak bugün Türkiye’de belediyelerin temel kaynakları, vatandaştan toplanan vergi, resim, harç vb. kamusal gelirlerden oluşmaktadır. Vatandaştan toplanan gelirlerin hizmetleri finanse ettiği bu yerel yönetim modeli, bizce hesap verilebilirlik ilkesinin tam uygulanması gerektiğini zorunlu kılmaktadır. Belediyeciliğin bu anlatılanlardan anlaşılacağı üzere genel öneminin, Ankaralı hemşehrilerimiz için vicdani sorumluluğu omuzladığımızın farkındayız. Devletimizin Başkenti Ankara’nın belediyesinin başarılı olmasının sadece Ankaralılar için değil ülkemizin temsili ve itibari açısından da fayda yaratacağı bir gerçektir. Anlaşılacağı üzere bizim zihniyetimize göre belediyecilik siyasi bir hareket alanı değildir. Böyle hareket edildiğinde özellikle Ankara’mızda yaşatılanlar gibi tüm Ankaralılarla birlikte Başkent olmamız tüm Türkiye olarak kaybettiklerimizi biliyoruz. Bu bakımdan toplumsal bir anlayış ve inanışla belediye hizmetlerinin en ihtiyacı olan vatandaşa öncelik tanıyarak, kamu çıkarı en yoğun hizmeti sunarak başlatılacağını ilan ediyoruz.”

PERSONELE TEŞEKKÜR ETTİ

          Mesajında tüm personele geçmişte yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eden Başkan Yavaş, yeni dönemde birlik ve beraberlik içinde çalışmayı arzu ettiğinin altını çizdi:

“Ankara’mızın havasını soluyan, çeşmesinden su içmiş geçmişini, değerlerini kültürünün, inanışlarını insanını bırakın her canlısını, beklentilerinin bilen bir Ankaralı olarak Ankarayı biliyoruz. Mevcudu bile, yaşayan hisseden olarak Ankaralı için en iyi çözümü sunacağız. Biliyorum ki bugüne kadar Ankara’mız için çok güzel hizmetlere imza attınız, başarılı çalışmalar gerçekleştirdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.   İnanıyorum ki insana saygılı aklı ve bilimi esas alan, demokratik ve şeffaf yönetim anlayışımızla çok daha güzel hizmetlere birlikte imza atacağız. Haymana’dan Mamak’a Şereflikoçhisar’dan Beypazarı’na tüm ilçelerimizin sorunlarını el birliğiyle çözecek, Ankaralı hemşehrilerimizin yüzündeki tebessüm olacağız. Bu uğurda yapacağımız mücadelede bizlere zorluk çıkartmayı düşünenler aramızdaki gönül ve muhabbet bağının tesis edilmesinin engellemeye çalışanlar, aslı astarı olmayan haberler ile sizlerin aklını ve yüreğini bulandırmayı planlayanlar olabilir. Şunu unutmayınız! Bizler, başarının samimiyet ve güven ikliminde elde edildiğine inanıyoruz.  Sizden ricam, kalbinizi ferah tutun her güne “Haydi Bismillah “ diyerek elbirliğiyle başlayalım. Ankara’mızı Cumhuriyetimizin 100. Yılına en güzel şekilde hazırlayalım. ‘İnsanların en hayırlısı, insanlara hizmet edendir’ düsturuyla hareket edeceğiz. Yeni dönem hepimize hayırlı olsun. Bu vesileyle çalışmalarınızda kolaylık diliyorum. Gelecek kuşaklara çocuklarımıza hikâyesi olan bir kent bırakma arzusu ve sorumluluğuna inanan sorunları çözecek planı ve programı ile inanmış temiz bir ekiple Ankara özelinde başarılı model belediyeciliğini başlatmak için bugün başlıyoruz. Hep birlikte,

Haydi Bismillah…”

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

YILIN BELEDİYESİ

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık