Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz İş Elbiseleri
erotik shoperotic shop

Ankapark hizmete açıldı!

Dünyanın gözünün çevrildiği ve Ankara’yı marka şehir yapacak, turizmine katkı sağlayacak eski adıyla ANKAPARK yeni adıyla “Wonderland Eurasia”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Ankapark hizmete açıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankapark (Wonderland Euroasia) Açılış Töreni'nde konuştu.

Erdoğan, toplam büyüklüğü 1 milyon 300 bin metrekareye varan Ankapark’ın sadece Ankara’nın değil, tüm Türkiye’nin gurur sembollerinden biri olduğunu söyledi.

Çocuklar ve yetişkinler için her biri ayrı ayrı tasarlanmış bin 217 oyuncağın bulunduğunu anlatan Erdoğan, Ankapark’ın ayrıca 120 metre yüksekliğe ulaşabilen dünyanın en büyük ikinci fıskiyesine ev sahipliği yaptığını ifade etti.

Erdoğan, “Binlerce araçlık otoparkı, 5 kilometre uzunluğundaki raylı sistemleri ve elektrik ihtiyacının belirli bir kısmını karşılayan 10 megavatlık güneş enerjisi sistemi ile Ankapark, aynı zamanda çevre dostu bir projedir.” dedi.

Toplam maliyeti 1 milyar 369 milyon lirayı bulan Ankapark’tan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kira geliri ve diğer kalemlerde yıllık 50 milyon lira kazanç elde edeceğini dile getiren Erdoğan, Ankapark’ın 31 Mart akşamına kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

"Siyaset özünde rekabettir, hizmet yarışıdır ama yalan değildir"

Sandıkta verilen görevin hakkını ter dökerek, koşarak yerine getirmeye çalıştık. Gece gündüz demeden mücadele ettik. Siyaset özünde rekabettir, hizmet yarışıdır ama yalan değildir. Yalandan daha büyük bir felaket yoktur. Hatay’da 6 baraj yaptığımızı söylüyorum ama Kılıçdaroğlu baraj yok diyor. Eline diline dursun, senin kılavuzun karga.

"En güçlü 10 devletten biri olma gayretindeyiz"

Bizim siyasetimiz kavga değil, birlik ve aşk siyasetidir. Bu bir aşk hikayesidir. Bizim siyasetimiz baskı değil, özgürlük, gönülleri kazanma siyasetidir. Gönüle giren her şey göze de hoş gelir. Seçim önce kalplerde kazanılır. Biz gönül yapmanın, kazanmanın derdindeyiz. Ülkemizi 2023 hedefleriyle buluşturup en güçlü 10 devletten biri olma gayretindeyiz.

"Ankaralılar kardeşliğinden taviz vermedi"

Dünyada bu kadar kısa süre içerisinde bizim kadar ağır saldırılara maruz kalıp ayakta durabilecek bir başka ülke olmamıştır. Bu milletin en önemli özelliği, yaşadığı onca badireye rağmen her seferinde küllerinden yeniden doğmayı başarmasıdır. Ankara tüm saldırıların üstesinden gelerek daha iyiye doğru yol aldı, Ankaralılar kardeşliğinden taviz vermedi.

"Sandıklara sahip çıkmalıyız"

On binlerce kilometre öteden milletimizi tehdide yeltenen müstevlilere hak ettikleri cevabı vermek için sandıklara sahip çıkmalıyız. Ankara'yı sahte imzalarla senet imzalayanlara teslim edemeyiz. İstiyoruz ki Ankara emin ellerde 'devam' desin.

"Bu ittifakta herkes var ama sadece millet yok"

Bu ittifak zahirde iki partiden teşekkül ediyor ancak ittifakın içine daldıkça tıpkı matruşka gibi içinden bölücüler, marjinaller çıkıyor, Taksim'de ezanı ıslıklayan edepsizler çıkıyor. İttifakı deştikçe içinden Pensilvanya'nın ve Kandil'in uzantıları çıkıyor. İttifakın önünü arkasını araştırdıkça ortaya, çıkar ağları, menfaat şebekeleri çıkıyor. İttifaka dikkatli şekilde bakınca ortaya bölücü örgütün uzantılarıyla yapılmış kirli, kanlı pazarlıklar çıkıyor. Bu ittifakta herkes var ama sadece millet yok.

"Ankara’da çevirdiğiniz dolapları bu milletin gözünden kaçıramazsınız"

Millet bu oyunu gördü, tezgahın şifrelerini çözdü. Artık olanı olmamış sayamazsınız, hakikati hakaretle örtemezsiniz, gerçeği yalanla kapatamazsınız, güneşi balçıkla sıvayamazsınız, kirli iş birliklerinizi, kanlı pazarlıklarınızı artık saklayamazsınız. Ankara’da çevirdiğiniz dolapları bu milletin gözünden kaçıramazsınız. Artık CHP’nin Ankara Büyükşehir adayının sahte senet cambazı olduğunu Ankaralı öğrendi. Matruşka ittifakının Ankara Adayı’nın ne olduğu çarşaf çarşaf ortaya dökülüyor. Benim milletim bu ittifaka ve ortaklarına derslerini sandıkta verecektir.  Ne bu ittifaktan ne de defolu adayından Ankara’ya fayda gelir.

"Özhaseki Ankara’yı 21. yüzyıl şehri yapmak için geliyor"

Ankara, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kalbidir, 15 Temmuz destanının karargahıdır. Biz de en tecrübeli arkadaşımızı aday olarak gösterdik. Mehmet Özhaseki kardeşim Ankara’ya heybesi projelerle dolu olarak geliyor. 2023’e Ankara’yı hazırlamamız gerekiyor. Özhaseki Ankara’yı 21. yüzyıl şehri yapmak için geliyor.

AÇILIŞA KATILAN ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA DA, WONDERLAND EURASIA’NIN ÖNEMLİ BİR YATIRIM OLDUĞUNU SÖYLEDİ

-BAŞKAN TUNA:

“BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZ OLMAK ÜZERE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Dünyanın gözünün çevrildiği ve Ankara’yı marka şehir yapacak, turizmine katkı sağlayacak eski adıyla ANKAPARK yeni adıyla “Wonderland Eurasia”, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 milyon 300 metrekarelik alana kurulu ve bünyesinde 2 bin 117 eğlence ünitesinin yer aldığı Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Tema Parkı’nın, 31 Mart akşamına kadar ücretsiz olacağı müjdesini verdi. Ailelere ve turistlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İşletmecilerle de anlaştık. Ankapark ücretsiz olarak 31 Mart akşamına kadar hizmetinizde olacak. Çocuklarınızla beraber Parkımızı ücretsiz olarak gezebileceksiniz” dedi.

“GURUR SEMBOLÜ OLAN BU PARK ANKARA’NIN MARKA DEĞERİ OLACAK”

Yıllık yerli ve yabancı 5 milyon turisti ağırlaması beklenen Wonderland Eurasia’nın Başkent’e büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu Tema Park bir gurur sembolüdür. 1 Milyar 396 Milyon Lirayı bulan maliyeti ile birlikte Belediyemiz yıllık 50 Milyon Lira kazanç elde edecektir. Şehrimize çok ciddi katkıları olacaktır. Ankara’nın marka değerini daha da artıracağına inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Açılış törenine katılan Ankara Valisi Vasip Şahin, “Ankara gerçekten bir marka değere kavuşuyor. Başta Belediye Başkanımız Sayın Tuna ve ekibi olmak üzere önceki Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. İnşallah Ankara bundan sonra çok daha güzelleri ile büyük hizmetlerle karşılaşacak. Bugün hizmete geçecek bu eser Başkent turizmine, tanılırlığına da büyük bir katkı sağlayacak” derken, Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna da, Tema Park’ın yapımında sunduğu katkılardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek, şöyle konuştu:

“Hepinize hürmetlerimi sunuyorum. Bu önemli tesisin kafe ve turistik eşya satışı yapan birçok tesis ile birlikte 29 yıllığına kiraya verilebilmesi için bir kanun çıkması gerekiyordu. Bu kanunun çıkması için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük destek ve katkıları oldu. Şayet bu kanun düzenlemesi yapılmamış olsaydı burada cafe ve restoranlar ile turistik eşya satışı mümkün olmayacaktı. 10 yıllık işletme süresi bu yüzden yetersiz oluyordu. Bu çok önemli kanuni düzenleme ile işletmeye 29 kiraya verildi. Emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız sayesinde bu önemli yatırımı hizmete almış oluyoruz. Bu önemli yatırımın Ankara’mızın turizmine, ticaretine, ekonomisine büyük katkılar getireceğine de inanıyorum.” 

ÖZHASEKİ’DEN BAŞKAN TUNA’YA VE GÖKÇEK’E TEŞEKKÜR

İnsanlara iş alanları açacak tesislerin önemine dikkat çeken Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki de, Wonderland Eurasia’nın bunlardan biri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Tuna ve bir önceki Başkanımız Melih Bey’e çok teşekkür ediyoruz. Ankara’da her yerde izi var. Ankara’nın her köşesinde emeği var. Allah razı olsun diyoruz. Kendi dönemine ait zaman diliminde Mustafa Tuna Başkanımız da elinden gelen gayreti gösterdi. Şimdi sıra bu fakir kardeşinizde. Göreve hazırız. Dersimize çalıştık.”

Törene katılan Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise bu projenin yapımı sırasında bazı Sivil Toplum Kuruluşları ile Ana Muhalefet Partisi’nin sayısız davalar açarak büyük engeller çıkardığını ifade ederek, en büyük hayali olan Ankapark’ın hizmete giriyor olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Gökçek, Ankapark’ın Paris ve Hong-Kong’taki Tema Park’tan daha ucuza mal edildiğine dikkat çekerek, “Dünyanın en büyük ve en ucuz Parkı Ankapark’tır bu yüzden hayatımın en mutlu günü bugündür” dedi. 

BAŞKENT EĞLENCE ÇAĞI İLE TANIŞIYOR

Wonderland Eurasia ile yeni bir Eğlence Çağı’nın başlayacağı Başkent Ankara’da dünyanın en fazla burguya sahip (inversion) 14 Roller Coaster’ı yerli ve yabancı milyonlarca turist için cazibe merkezi olacak.

En büyük dinazoru ile Guiness Rekorlar Kitabı’na aday olmaya hazırlanan Wonderland Eurasia, Asya ve Avrupa sentezini bünyesinde barındıran 12 farklı Tematik bölümden oluşuyor.

Dijital oyun alanlarından yetişkinlere özel oyun alanlarına, Türkiye’nin 7 Coğrafi Bölgesine ait kültürel değerlerin görsel bir şölen eşlinde sunulacağı Tema Park’ta; Nasreddin Hoca’dan Alaaddin’in Sihirli Lambası’na birçok masal karakteri ziyaretçileri masal dünyasına taşıyacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

YILIN BELEDİYESİ

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık