Web Tasarım plastikkuskonmaz Kuşkonmaz Bariyer Tekirdağ çilingir Kuş Kovucu Tekirdağ yat turu Tekirdağ web tasarım Plastik Kuşkonmaz İş Elbiseleri
erotik shoperotic shop

19 Mayıs’ın Yüzüncü Yılı Ankara'da coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC'de törenlerle kutlanıyor. Yenimahalle Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Batıkent Meydan AVM önünde tören düzenledi.

19 Mayıs’ın Yüzüncü Yılı Ankara'da coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta, dış temsilciliklerde ve KKTC'de törenlerle kutlandı.

Başkent Ankara, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladı.

       Türk bayrakları ile adeta kırmızı beyaza bürünen Ankara, Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde çeşitli kutlamalara da ev sahipliği yaptı.       

“19 MAYIS RUHU YAŞATILACAK”

          Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlediği kutlama programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 19 Mayıs 1919’un 100. Yıldönümünde şu mesajları verdi:

“Sevgili gençler, hiç tevazu göstermeyin, bu başarı sizindir. Sizlerin varlığı, inancı ve inanılmaz desteğiyle Ankara’mız bugünleri gördü. 19 Mayıs 1919’da başlayan kutlu yürüyüşün yıldönümünde, sizlere inanarak ve güvenerek söylüyorum, o büyük ruh hep yaşayacak ve yaşatılacaktır. Bu vatan asla bölünemez, devletimiz asla yıkılamaz. Milletimiz en zayıf anında bile toprağına, namusuna, tarihine sahip çıkmış, yıkılmaz zannedilen düşmanlarıyla baş ederek, istiklalini korumuştur. Gururla ifade ediyorum ki bu gerçek hiçbir zaman değişmeyecektir. 19 Mayıs’ı unutmayacağız, unutturmayacağız. Yeni nesilleri bu bayram şuuruyla yetiştireceğiz. Atatürk’ün en büyük emanetlerinden birisi olan Ankara’yı lâyık olduğu yere, hep daha ileriye taşıyacak, bu ülkenin gözbebeği olarak koruyacağız.”

BAŞKAN YAVAŞ’TAN BİRLİK ÇAĞRISI

          AKM’deki programda Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ile birlikte Başkentlileri selamlayan Başkan Yavaş, terörle mücadelenin önemine vurgu yaparak, birlik ve beraberlik çağrısı da yaptı:

“Terör yoluyla birliğimize kastedenler, bizden dehşet ve korkuya düşmemizi, içimize kapanmamızı, ayrışmamızı ve hayatımızı ona göre şekillendirmemizi isteyebilirler. Onlara prim vermeyeceğiz. Terörizm sonuç almış ve istediği gerçekleşmiş gibi davranmayacağız. Moralimizi yüksek tutacağız, siyasi görüşümüz her ne olursa olsun, birliğimizi ve kardeşliğimizi koruyacağız. Terörün amaç ve hedeflerini daima boşa çıkaracağız.”       

BAŞKENT’TE BANDIRMA VAPURU

         Başkent’te 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlama adreslerinden biri de Altınpark oldu. ANFA Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan temsili Bandırma Vapuru, Altınpark’a yerleştirildi.

         Samsun’dan sporcu gençlerin getirdiği Türk Bayrağı ve toprağını teslim alan ANFA Genel Müdürü Semih Narlıoğlu, “Türkiye bu bayramları çok özledi. Atatürk bu ülkeyi gençliğe armağan etti. Bizler de bu ülkenin kıymetini bilmeliyiz” derken, Anadolu Avrasya Gazi ve Şehit Aileleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Gazi Muhterem Doğan da, “Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Türk milletinin ve gençlerimizin uyanık olması lazım. Atatürk ülkeyi emanet ederken bilinçli olarak gençlerimizi seçti” diye konuştu.          

         Ankaralıların Bandırma Vapuru önünde hatıra fotoğrafları çektirdiği Altınpark’taki kutlama programını izlemeye gelen 14 yaşındaki Nazlı Yetkin, “Çok etkileyici bir atmosfer var. Atamız biz gençlere bu ülkeyi emanet etti. Bu etkinliklerle Atatürk’ü anıyoruz” dedi.

         Türk Bayraklarını taşıyan kortej yürüyüşüyle devam eden, Zeybek Ekibi, Bando ve Mehteran Takımı gösterileri, Grup Oyalama, Cüneyt Özgür ve MÜZED Faik Canselen Korosu’nun konserleriyle daha da renklenen program, Fener Alayı geçişi ve göz kamaştıran havai fişek gösterileriyle sona erdi.

19 Mayıs kutlamalarının adresi Yenimahalle oldu

Yenimahalle Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ilçede gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Sabahın erken saatlerinde başlayan kutlamalar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen etkinlikle devam etti. Etkinliğe Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ve Eşi Azize Yaşar, CHP ve İyi Parti İlçe Başkanları, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Başkan Yardımcıları Erhan Aras, Yaşar Neslihanoğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

“19 Mayıs takvim yapraklarından çok öte bir anlam taşır”

Yaşar, “19 Mayıs Türk Ulusunun her bir ferdi için, takvim yapraklarından çok öte bir anlam taşır. Bugün Türk Ulusu’nun emperyalizme, işgale, sömürüye karşı başkaldırma günüdür. Birinci Dünya Harbi’nin hemen ardından işgale ve paylaşıma açılan bir yurdun bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür 19 Mayıs. Mandaya, işgale alkış tutanlara, İstanbul’un anahtarını düşman askerlerine teslim edenlere karşı ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyenlerin günüdür 19 Mayıs, kutlu olsun. Türkiye Cumhuriyetinin gençlerine ‘Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir” diyerek 19 Mayıs meşalesinin emanet edildiği Atatürk gençlerinin günüdür. Bir harap gemicikle, dalgaları yırta yırta başlayan bir yolculuğun 100’üncü yılında Türk Ulusu yine aynı minnetle, aynı gemi ile yoluna devam ediyor. Bandırma yolculuğuna devam edenlere selam olsun. Yolculuğumuzun 100’üncü yılı kutlu olsun” dedi.

Gösteriler büyük beğeni topladı

19 Mayıs kutlamaları kapsamında belediye spor kulübü futbolcuları, TUBİL Halk Dansları Topluluğu, anaokulu öğretmenleri, eğitime destek projesinden faydalanan öğrenciler, hentbol takımı ve yüzme takımı gruplar halinde tören geçişi yaptı.

Tören geçişinde, ellerinde bayraklarla sahneyi dolduran personeller ve sporculara Yenimahalle’nin çeşitli okullarından gelen çocuklar da eşlik etti. Birbirinden güzel spor ve dans gösterilerinin yapıldığı, oyunların oynandığı, şiirlerin okunduğu, marşların ve şarkıların söylendiği etkinlikte, spor eğitmenlerinin yaptığı ışıklı ay yıldız gösterisi büyük beğeni topladı.

Yaşar, Ata’nın kabrinde dua etti

Programın bitiminde Anıtkabir’e giden Başkan Yaşar, vatandaşlarla birlikte Aslanlı Yol’dan geçerek Ata’nın kabrinde dua etti.

Gün boyu süren programlarda Yaşar’ın son durağı ise Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi ve Çankaya Belediyesi’nin destekleriyle Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen Haluk Levent Gençlik Konseri oldu.

Konser, Kent Orkestrası ve halk oyunları gösterisi ile başladı. Gösterinin ardından Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen konuşma yaparak vatandaşların 19 Mayıs’ını kutladı. Haluk Levent’in sahne almasıyla birlikte doyasıya eğlenen vatandaşlar, Levent’in güzel sesiyle kulaklarının pasını sildi. Sesinin yanı sıra sahne performansıyla da büyüleyen Haluk Levent, Ankaralılara doyasıya bir gün yaşattı.

Yenimahalle’de 19 Mayıs töreni

Yenimahalle Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100’üncü yılı kutlamaları kapsamında Batıkent Meydan AVM önünde tören düzenledi.

Tören, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın Atatürk büstüne çelenk koymasıyla başladı. Törende Yaşar’ın yanı sıra CHP, İyi Parti ve Vatan Partisi Yenimahalle İlçe Başkanları, Atatürkçü Düşünce Derneği yetkilileri, Emekli Öğretmenler Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Batıkent Şubesi temsilcileri ve Yenimahalle Kent Konseyi temsilcileri de Meydan AVM önünde bulunan Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

“Bir millet küllerinden yeniden doğdu”

Coşkuyla başlayan törende ellerinde Türk Bayraklarını dalgalandıran vatandaşlara Batıkentli gençler, meşale yakarak katıldı.

‘Atatürk, 100 yıl önce bugün, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı’ diyerek vatandaşlara seslenen Başkan Yaşar, “Yıl 1919 Anadolu toprakları ateş altında. Millet perişan, yokluk içerisinde. Polatlıya kadar düşman gelmiş. İzmir, İstanbul işgal edilmiş. Devletin kaynakları ipotek verilmiş. Kimileri Amerikan mandası mı olalım yoksa İngiliz mi diye tartışıyor. Artık bağımsız bir devletten söz etmek mümkün değil. Ama bir adam çıkıyor adı ‘Mustafa Kemal’. 1919’da bir tekne ile samsuna çıkıyor. Milletin iradesini millet kendi tayin edecektir ve geldikleri gibi gidecekler diyerek, o gururla Anadolu’ya çıkıyor. Mustafa Kemal Atatürk, işgal altındaki Anadolu’da eşi benzeri olmayan bir kurtuluş mücadelesi başlattı. İlk meclisi kurdu. O günden sonra savaş kazanıldı. Bir millet küllerinden yeniden doğdu. O tarihi gün, Ulu Önder’in vatanı emanet ettiği gençlerin bayramı oldu. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

YILIN BELEDİYESİ

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık