son dakika
01 Aralık 2015 Salı
Ana Sayfam Yap
SULTAN ÖZATEŞ

E-Posta:

ÇANKIRI KIRKEVLER HANIMLAR LOKALİ BAKAN FATMA ŞAHİN TARAFINDAN AÇILDI!

“ÇANKIRILI HANIMLAR TÜRKİYEYE ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR.”                         Haber ve Fotoğraf : Sultan Özateş (Eğitimci/Yazar)                                                                  2 Şubat 2013 Cumartesi günü saat: 16:00’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Şahin, Vekillerimiz, Çankırı Belediyesinin katılımları ile Çankırı Kırkevler Hanımlar Lokali’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta konuşmasını yapan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç; “Hanımlar her şeyin en güzeline layıktır.” Sözü ile gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Vekillerimiz ve bakanımız konuşmalarında ülkemizde yer alan eğitim faaliyetlerinin ve hanımların başarılarını açıkladılar. Kadının toplumda, ailedeki yeri ve konumunu açıklayan Bakanımız, sevginin yer aldığı ve “Şefkatin Annesi” diye kendisine seslenen Çankırılı hanımlarla mutlu olduğunu belirtti. 
2004 Yılından beri Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’da görevi süresince birçok başarılı projelere imza atmış, şehrin sosyal konumuna yenilikler ekleyerek, hayata dair yeni renkler oluşturmuştur. Ev hanımlarının sosyalleşmesi, eğitilmesi, bilgi, yeteneklerinin geliştirmesi ve becerilerine katkı sağlanması için mekânlar oluşturan dinç, Eşi Zeynep hanımla Sosyal Sorumluluk Projelerinde halkı ile bütünleşmektedir. 
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç; Belediye bünyesinde hanımların ev dışında daha aktif, sosyal, yetenekli, topluma uyumlu, gelişen çağa ayak uyduran, sanata duyarlı, kendine güvenen, sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak amacıyla iki tane hanımlar lokali açtı. Kırkevler Hanımlar Lokali ismi ile açılan mekânda en kaliteli malzemeler kullanıldı. Lokalin içerisinde kaliteli spor aletlerinden oluşan bölüm, lokale küçük çocukları ile gelen hanımların rahat olmaları için çocuk oyun merkezi odaları, kuaförlük, beceri masaları, misafir ağırlama odaları, atölyeler, görüşme odaları, buluşma ve oturma salonları, mutfak bölümleri bulunmaktadır.
Kırkevler Hanımlar Lokali tüm üyelerin özel durumlarını takip etmekte, aile için yapılması gereken ziyaretlere ( cenaze, hastalık, düğün, nişan vs.) yönetim kurulu, üyeleri ve öğretmenleri ile katılım sağlanmaktadır. Eğlence gezileri, moral eğitimleri, konferanslar, seminerler ve sağlık taramaları ile faaliyetlerini sürdürmekte olan lokalde hanımlara El Sanatlarını Nermin Bekel, Spor Faaliyetlerini Melek Aslan, Tel Kırma işini Fatma Yıldırım, İğne Oyasında Sema hanım, Kurdela Nakışını Nuray Baştürk öğretmektedir. Lokalde yakında hanımlara Üç Boyutlu Tablolarla Sema Baştürk Eğitim verecektir. Zeynep Dinç ve Hacer Rukiye Yıldırım İdareciliğinde/Koordinatörlüğünde yürütülen Lokalin çalışmaları Haziran ayında tün Çankırı’da sergisini gerçekleştirecek ve yapılan faaliyetlerin sergilenmesi sağlanacaktır. 
Daktilo Gazetesi Kültür ve Sanat Köşe yazarımız Sultan Özateş açılışa katılarak, hanımlar için hazırlanan programda kendi şiirlerini ve Zekeriya Efiloğlu’na iat Aşkla Yürümek adlı şiir kitabından şiirlerle sunumda bulundu. Yazarımız Kırkevler Hanımlar Lokaline Sosyal Sorumluluk Projesi Çerçevesinde maddi durumu iyi olmayan yetenekli kızlarımızın kursta yararlanması için 1000 TL’lik El Sanatları Malzemesini (Takı malzemeleri, keçeler, kurdelalar, anahtarlık malzemeleri vs.) bağışlamış ve götürdüğü malzemeleri İdareci Hacer Rukiye Yıldırım ve Öğretmen Nermin Bekel’e teslim etti. 
“Çankırı Belediyesini anlamlı çalışmalarından ötürü tebrik ediyor, Başkanımız İrfan Dinç ve Eşi Zeynep Dinç ile gurur duyuyoruz. Ülkemiz böyle güzel yüreklerle daha da güzelleşecek ve hanımlarımız her alanda başarılı olacaktır.” ÇANKIRILILAR BELEDİYESİ İLE ÇOK MUTLU.” 2013-02-03 Bu Yazı 2379 kez okundu

Son Yazıları

ULUSLAR ARASI HARUNİYE KAPLICALARI KÜLTÜR ve SANAT ETKİNLİKLERİ - SULTAN ÖZATEŞ
AFYONKARAHİSAR BİLİM-KÜLTÜR ŞÖLENİNE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
NİYAZİ ÇAPA / OĞUZBOYLARI KONFEDERASYONU BAŞKANI
"SEVGİ KARGAŞA İLE BAĞDAŞAMAZ" - SULTAN ÖZATEŞ
PERFORMANS DEĞERLENDİRME - SULTAN ÖZATEŞ
DÜNYADA VE TÜRKİYE DE EŞSİZ / TEK SERGİ, Murat ATEŞ, HÜSN-İ HAT YANSIMALARI - 5
ULUSAL KANSER HAFTASI SEMPOZYUMU 2013 BAŞARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
ARTVİN MEYDANCIK BELDESİ YARDIMLAŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ GELENEKSEL 4. BİRLİK BERABERLİK VE DAYANIŞMA YEMEĞİ
"GÖNÜL KAHVESİ" PROGRAMI – “RECEBİYE ÇATAKSEZER” EN İYİ TV PROGRAM ve SUNUCU SEÇİLDİ
NİYAZİ ÇAPA BEYLERBEYİ KONAĞI - OSMANLI MÜZESİ YÖRÜK ve TÜRKMEN NEDİR?
HOŞ GELDİN, AŞK YÜREK İSTER, BARBAROS ÇELİKOĞLU'NUN ŞİİR KİTABI
ŞİİR SANATI
Kırmızı Hüzünler
ŞİİR YÜREKLER İZMİR'DE KALEMLERİ İLE SEVGİ SAÇTILAR
ÇANKIRI KIRKEVLER HANIMLAR LOKALİ BAKAN FATMA ŞAHİN TARAFINDAN AÇILDI!
RECEBİYE ÇATAKSEZER İLE GÖNÜL KAHVESİ, SÖZ DİLİNİN SANATA DÖNÜŞMESİDİR.
Nilgün Kızılcı ile FISILTILAR, SANATIN ÇIKIŞ NOKTASIDIR
NİYAZİ ÇAPA’DAN HAYVANLAR ÂLEMİNE BÜYÜK HİZMET
LEYL HALİMİN AŞKI “ UMUT”
UNUTTUN MU?
Yorumar


Zekeriya EFİLOĞLU 2013-02-04
tebrik ediyorum
Sultan Hanım tam bir gazeteci olmuş TEBRİK EDİYORUM......

Sultan Özateş 2013-02-04
Çankırı Belediyesi ve Hanımlar Lokalleri
Bir Çanlırı gelini olarak Çankırıyı çok seviyorum.Nezih ve naif bir şehir.İnsanı çok misafirperver ve bir o kadarda yardımsever.Belediye Başkanımız İrfan Dinç ile şehrimiz bir başka güzellikle gün geçtikçe renklenmekte ve çağdaş bir konuma sahip oldu. Teşekkürler emek veren tüm yüreklere.

Tülin Kolukısa Genç 2013-02-04
Sultan Hanım
Sultan Hanım bu gün Fatma Şahin yanında yarın iş oramında görürüz inşallah.

Nermin Nalbant Aydınlı 2013-02-03
değerli dost
Çankırı Kırkevler Lokali açılışına katılan Çankırı gelinimiz değerli dost Sultan ÖZATEŞ sağolasın.Memleket kadınlarımızın yanında olduğun için ve biz kadınları temsil ettiğin için.Buradan Çankırı hanımlarımıza kucak dolusu selam ve sevgiler.