sanalbasin.com üyesidir
reklam alanı
REKLAM ALANI
  • 09 Şubat 2016, Salı 19:38
SALAHADDİNDAL

SALAHADDİN DAL

DİYARBAKIR HASTAHANELER DEĞİL, SANAYİ ŞEHRİ OLMAK İSTER!....

AKP İl Başkanlığının geçen cuma günü düzenlediği İFTAR YEMEĞİ ne katılan sn. Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, "yöre çiftçisine 1,5 katırılyon yardım yapıldığını, KAYAPINAR İLÇESİNE sağlık kampüsü plandıklarını, 400 yataklı ÇOCUK, 100 yt lı PSİKİYATRİ, 100 ONKOLOJİ, 150 YT LI GÖGÜS, 400 YT LI KALP VE DAMAR, 150 yT lı FİZİK Hastahaneleriyle DİYARBAKIRI HASTAHANELER ŞEHRİ haline getireceğini söylemiştir." Hükümet olarak DOĞU VE GÜNEYDOĞU BÖLGESİNE düşünülen bu ve benzeri yatırımların, mutlaka yararlı olacağını, ancak; Milletlerin kalkınmasında, kalkınma stratejisinin önemli olduğunu, bununla ilgili tercihler yapılırken, batılı demokrasilerin edindikleri deneyimlerinden yararlanması elzemdir. Bölge halkından olan ve samimiyetinden en ufak kuşku duyulmayan sn. bakandan halkın beklentilerinin acil olduğunu unutulmaması gerekir.

SANAYİLEŞME MEDENİYETİN SİMGESİMİ?

Batılı Uluslar medeniyeti sanayileşmenin sağlamasıyla başarmışlardır. Batı avrupada buna örnek vermek mümkündür. İşte demokrasinin beşiği olan İngiltere, bunu takıp eden Fransa, İtalya ve Batı Almanya bunun en müşahhas delilleridir. Dünün ve bu günün dünya siyasetinde, Ülkemizin sanayileşme yerine tarım işletmeleriyle ilgilenmesi, geri kalkışlığımızın gerekçelerini oluşturmaktadır. Oysaki tarımla birlikte sanayileşmeyede ağırlık verilmesi vatan ve millet yararına iken, bazı politik mülahazalarla, adeta batının peyki haline getirilmişizdir. Artık bu yörengeden çıkıp plan ve programlarımı ülkemizin ve vatan evladının yararını her şeyin üstünde tutmak kaim olur.
TENNESSİ VADİSİ BİR ÖRNEK;
AMERİKAN BİRLEŞİK DEVLETLERINDE bulunan TENNESSİ VADİSİ, YAŞANMAZ BİR YÖRE İKEN, SEL YATAKLARI YARATTIĞI FELAKETLER NEDENİYLE, "Basın,Gençlik,Sendikalar,Üniversiteler STK ların girişimiyle, devlet bu yörede yatırım yapan işadamlarından vergi alınmıyacağını, teşfik primi uygulayacağını, sosyal etkinliklerin burada gelenek haline getirileceğini, Yasayla sağlamış ve sanayi kuruluşlar, işletmeler tesislerini sökerek bu vadiye yerleştirerek imalata başlayında büüyük orandan yöre halkından olanlara işsizlik sorununa çözüm bulmuşlar ve TENNESSİ VADİSİ bugün yaşanır bölge haline gelmiştir. Tatiller etkinlikler, toplantılar artık bütün organizasyonlar burada düzenlemeye başlamıştır.Vadi müreffeh bir bölge haline gelmiştir.
İŞ, AŞ VE TERÖR MAKUS TALİHMİDİR?Günümüz dünya ülkelerinin hemen hemen tümünde şiddet,işkence ve terör eylemleri varken, ülkemizde daha farklı boyuta taşınması, kanlı eylemlere vesile olması, istihdam politikasının amil olduğu, işsizliğin büyük bir tabu gibi bölge gençliğinin üstüne çökmesi, herkezçe bilinen bir gerçektir. 
AŞ, İŞ VE İSTİKRARIN sağlanması, huzurun bölge geneline yayılması en etkin ilaçtır. Bu nedenle sn. Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK in yöre yatırımlarında tercih yapılırken, öncelikle bölge insanına kulak vermeli, kararları müşterek haline getirmeli, DİYARBAKIRIMIZI HASTAHANELER ŞEHRİ OLMAKTAN ZİYADE, SANAYİ ŞEHRİ HALİNE GETİRİLMESİNE, işsizlik ordusunu ancak bu stratejisiyle yokedebileceğini ve Bölgeye gerçek huzuru sağlayacağını, inancımız tamdır.
Dünya bazındaki araştırmalarımız, deneyimlerimiz bunun en müşahhas dedlilidir. Söylemesi bizden tedbir alması sizden... 

YAZAN; SALAHADDİN DAL
İŞ HUKUKU UZMANI ARAŞTIRMACI YAZAR

  • 13.08.2012 / Aktarım anında Bu Yazı 538 kez okundu

MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 11.12.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
İŞ BANKASI
yukarı çık