sanalbasin.com üyesidir
reklam alanı
REKLAM ALANI
  • 11 Şubat 2016, Perşembe 16:39
SALAHADDİNDAL

SALAHADDİN DAL

BENDE OLSAYDIM DAĞA ÇIKARDIM!...

Batılı demokrasilerin, devletçilik anlayışına ve sosyal hukuk devlet bağlamındaki algılamalarına bakıldığında, özellikle, İLKE VE YASA DIŞI söylem ve deklemlerin olmadığı görülmektedir. Türkiye gibi SOSYAL BİR HUKUK DEVLETİ yapısıyla, CUMHURİYET İLKESİYLE BM üyeliğini benimsemiş ve İNSAN HAKLARI EVRENSEL BEYANNAMESİNİ ta 1948 de kabul etmiş ve medeniyeti içine sindirmiş ULUSAL BİR ÜLKENİN ÖZGÜRLÜK VE BAĞIMSIZLIK BENİM KAREKTERİMDİR diyen Ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ün DEVRİM VE İLKELERİNE sıkı sıkıya bağlı TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN DEVLET RİCALİNDEN böylesi negatif bir sözün beklenemeyeceğini hele hele hukukçu kimliğiyle hatta Başbakan yardımcı olan BÜLENT ARINÇ tan duymak üzücü olsa gerek.

İşin vehametini kavrayan ve idrak eden Sn. Başkan RECEP TAYYİP ERDOĞAN, bir grup gazetecilerle yaptığı sohbet toplantısında vaki olan soru üzerine, "DAĞA ÇIKMA YOLUMUZ DEĞİLDİR" demiş ve büyük sevinç çığlıkları atan terör medyasının niyet ve sevinçlerini kursaklarında bırakmıştır. Doğrusu da budur zaten, politikacı DAĞDA BAYIRDA SİYASET YAPMAZ, düşüncesinde ve ideolojisinde amaçladığı gayesini TBMM de oluşturacağı programlarıyla bunu tasarlar ve halka götürür onayını talep eder ve dolayısıyla gelecek seçimlerde oy ister.

Nitekim, sözlerinin yanlış algılandığını ve yandaş medya tarafından istismar edildiğini beyan eden Başbakan Yardımcısı sn. BÜLENT ARINÇ da sözlerine açıklık getirerek sn. Başbakanın söylediğini doğrular mahiyette açıklamalarda bulunmuştur.

Daha önceleri de DYP eski Genel Başkanı ve eski Adalet ve İçişleri bakanı olan MEHMET AĞAR DA gündemi sarsacak beyanatlarda bulunmuş olup, "DAĞDA TERÖR FAALİYETİ GÖSTERECEĞİNE OVAYA GELİP SİYASET " yapmaları önermişti.

AKP HÜKÜMETİ , zaman zaman DEMOKRATİK AÇILIM adı altında programlar düzenlemiş ise de, ne hazin bir tecellidir ki, başarıya ulaşamamıştır. Devlet hayatında ilkeler, YASALAR ANAYASALAR ve umdeler yaşatılmazsa ve sürekli değişikliklere maruz kalırsa, kamu düzeninde istikrar sağlanmazsa, işsizlik ordusu çoğalırsa, halkın güvensizliği, kepeklerin aç kapatmaya yüz tutarsa, milli ahlak tezelsüle uğrarsa, bunalımda olan üniversite mezunu gençler evde huzursuzlukları zirvede aşama yaparsa, milliyetçilik duygular galebe çalarsa, toplumun huzur ve refahından bahsetmek kabili telif değildir.

ASIL SORUN İŞ VE AŞ:
GÜNEYDOĞU ANADOLUDA YAŞAYAN İNSANLARIN ASIL SORUNLARI İŞ VE AŞ tır. Ergin nüfusun p şi işsiizdir. üçer AYLIK MESLEK KURSLARINI DÜZENLEYEN iş kur İSE ZEVAHİRİ KURTARMA ANLAMINDADIR. Öncelikle bu bölgeye istihdam politikasına ağırlık verilmeli, işsizlik oranını aşağıya çekilmeli ve işsizlere behemahal iş verilmeli ve yurttaşların dağa bakış açıları değiştirilmelidir. Aksi halde fabrikalar haline gelmiş kahvehaneleri yuvası yıkılan ailelerin tepki ve nefretleri devam edecektir. 
Devlet, vatandaşlarını onare etmeli, negatifleri varsa hizmetleriyle izale etmelidir. Var olan şiddetin kesinlikle teröre yaradığının hesaplarını bilimsel bir biçimde yapmalı ve buna göre önlemler almalıdır. Hata hatayla giderilmez ve ötekileştirmenin zararlarını bu devlet çok ağır biçimde ödemiş ve hala ödeme devam etmeye benziyor. Açıkçası devlet burada teröre ve şiddete prim vermemeli ve önlemlerini almalıdır.
Kamu sektöründeki rotasyona istikrar kazandırmalı, bunu kesinlikle program dahilinde icra etmelidir. Devlet-Yurttaş ilişkileri güvenlik kazanmalı ve iletişim mekanizması rasyonel hale getirilmelidir. Devlet bu bölgede süreklilik kazandıraçak İl koordasyonu içinde yapmalı ve halkla ilişkilerde belirli günlerde de görüşmeyi ilke haline getirilmelidir.Yani HALK GÜNÜ düzenlenmeli ve halkın sevgi saygısını kazanaçak önlemleri almalıdır.

24.12.2012 / Aktarım anında Bu Yazı 575 kez okundu

Yorumlar:

Salahaddin Dal 2012-12-24 size müteşekkirim.
Saygıdeğer hocam!...Size katılmamak ilmi ve gerçekleri inkar olur.Zimnen de olsa devlet ricalinin dağ politikasını reddi gerekir. Ana muhalefet bağlamında da Bekir Coşkun'nun görüşlerine katılmamak da kabili telif değildir. Çok sağ olunuz size müteşekkirim.

Tülay Gençaslan Atasever 2012-12-24 Yazıyı dikkatle okudum..
Yazıyı dikkatle okudum..Bir çok konuda hemfikir olabiliriz.Ama son zamanlarda siyasilerin dediklerini inkar politikalarından midemiz bulanıyor..18 Aralıkta gençlere yapılanları,29 ekimde benimde içinde bulunduğum halka yapılanları hazmetmemiz mümkün değil..Sivil diktatörlüğe benzer uygulamalar hepimizi sindirme amacını taşımaktadır..Ayrıca Diyarbakır'da dahil 6 yıl doğu ve güneydoğuda görev yaptım..Gerçekten orada iş yok aş yok katılıyorum ama ülkemizin gerçekleri bunlar maalesef..Yıllardır iktidarda olanlar kendi yandaşlarının cebini doldururken bizleri, yani halkı unuttular sanırım..Bununla birlikte insanlar bakabileceği sayıda çocuk yapmalı diye düşünüyorum..Saygılarımla..


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


YAZARLAR

tümü
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 13.12.2018 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
İŞ BANKASI
yukarı çık