sanalbasin.com üyesidir
depolama Engelli Erişim Cihazı Merdiven Tırmanma Cihazı Taşıma iletme Sistemi Uluslararası evden eve nakliyat Adak
HOZZT
HOZZT
PTT
  • 01 Mart 2018, Perşembe 22:48
BEKİRYALÇINKAYA

BEKİR YALÇINKAYA

Re’is SEATLE’den Bey AHMED RÜSTEM’e; ‘OSMANLI TOKADI Yememiş ABD!’ -1-

Re’is SEATLE’den Bey AHMED RÜSTEM’e;

‘OSMANLI TOKADI Yememiş ABD!’

-1-

Bekir YALÇINKAYA

 

    Taa.. Kıtalar ötesinden gelip, Ortadoğu’da göz göre göre, ya savaş suçu sayılacak olmadık katliamların önünü açan, ya da birlik sağladığı ülkeler, ya terör teşekkülleri veya kendi ajanlarıyla halkları zûlme uğratarak vatanlarını terke zorlayan Bu ABD var ya Bu; ‘OSMANLI TOKADI YEMEMİŞ ABD!..

   Ne menem bir ülkeymiş, ne menem bir milletmiş.. Asırların ötesine giderek bunlara bir bakalım mı..

   Yıl; 1853..

   Malûm Ülke: ABD..

   Mağrur Muhatab: Dönemin ABD Başkanı Franclin Pierca.

   Mağdur Muhatab: Bir haber gönderilerek, üzerinde yaşadıkları toprakları kendilerine satmaları cebredilen Kızılderili Re’isi Seatle.

   Niyet ve Hareket: Mutlaka o topraklara sahib olma..

   Pierca’nın Gözünde Toprak: Vatandan sayılmayan bir çapsız, hesabsız arazi..

   Re’is Seatle’nin Özünde Toprak: Buffaloları, dere boyu çayları, yemyeşil çimenli kırları, havanın taze kokusu, ormanların koynundaki sis ve vızıldayan her böceklerle beraber, teneffüs ede ede sürdükleri hayatın ana kaynağı..

   Niyete Göre O’ Toprak’taki Hareket: Aristo’nun dediği gibi, boşluktan nefret eden tabiatın kucağına alarak hem boşluk doldurduğu, hem de Dünya’yı güzelliklere boğduğu Kızılderililer ülkesi iken, henüz ne Devlet olamamış, ne de Süper Güç kazanamamış bir terör devletince zorla gasbedmek..

   Sonra da o topraklarda Dünya’yı bunaltan kararlar almak ve daha nice masumların hakkını çalmak..

***

   ABD’nin, Kızılderililer’in ellerindeki toprakları satın almaya çalıştığı devirler içinde, Doğu’da, Dünya’ya adalet dağıtmış bir Osmanlı mevcudiyeti var. Endülüs felâketinden Yahudi halklarını dâhi kurtaracak kadar adil, Fitne ile Anadolu’daki kardeş Türk devletlerinin başlarını birbirine tokuşturmayı adet edinen Bizans’ı yıkarak Konstantiniyye’yi İslâmbol  yapacak kadar güçlü bir Ecdad-ı Osmanlı var..

  Ve bu Kızılderili Milleti, Türk’ler’le DNA menşeinden aynı ırkın işaretini veriyor..

  Yani; asil, gururlu, karakterli, mert ve esaret tanımaz düzgün bir insanlık..

   Fakat, karşılarında, kendilerinden vatan toprağı isteyenler, ne Osmanlı kadar adil, ne de Kızılderililer kadar toprağa kıymet biçebilecek yapıda dürüst ve asil..

   ..Ve Osmanlı’da da, bu yıllarda, 1492’de Endülüs’teki zûlümden Müslümanları ve Yahudiler’i kurtaran II. Bayezidî Veli gibi güçlü bir hüküm sahibi yok ki ABD’ye şöyle çıkışa; ‘Ey İşgâlci Devlet’in Zalim Franclin’i.. Oturasın oturduğun yerde.. Irkımın topraklarına göz dikmeyesin.. Diker de varub diyarlarını ellerinden aparmaya-koparmaya ahdedersen, ahdım ola! Ben de gelir senin kırarım boynunu, bükerim bileğini!’

   Lâkin, Osmanlı’nın olmadığı yerde Osmanlı gibi bir devlet de mi var ki de; Başkan Franclin o toprakları alamaya , Re’is Seatle de satmamaya imkân ve imtiyaz bula.. Yoook..

   Nasıl olsa bu toprakları cebren de olsa satacağına göre, Seatle’ye de tarih önünde, tarihler boyu bütün dünyaya emsal olacak bir mesaj bırakmak kalıyor.

   O’ da kalemi eline alıyor ve mükemmel bir mektub yazıyor..

   İşte; Dünya’nın yıl yıl daha kötüye gittiği 1853’lü yıllarda Seatle ile Franclin arasında gelişen hâdiseyi, esasen net bir kaynak olarak bize sahih okutan bu nüshaya bugün daha çok ihtiyaç duyulmakta..

  Neden? Çünkü görebildiğimiz kadarıyla bu konu ile ilgili Re’is Seatle’ye ait olduğu gerekçesiyle kaynaklara alınan mektublar ne birbirlerini tutuyor, ne de Seatle’nin sarfedeceği tabiî sözler itibariyle kendisine has bir üslûb arzediyorlar.. Bir mektubda dâhi esasa sâdık kalınamazbir Dünya’da yaıyoruz ki bu sebeble biz, bu hususu kendimize bir gerekçe addettik ve elimizdeki mektub nüshasını arşivimizden çıkarıp, önce çok önemli baş tarafından bir bölümüne, bugünün halklarının dikkatini çekmek istedik.

***

   İşte Kızılderililer Re’isi Seatle’nin o meşhur mektubunun ön satırlarından bir bölüm;

  “Washington’daki Büyük Başkan topraklarımızı satın almak istediğini bildiren bir haber yollamış. Dostluktan söz etmiş Büyük Başkan… Ama biz sizin, bizim dostluğumuza ihtiyacınız olmadığını biliriz. Biz onun istediğini düşüneceğiz, zira eğer satmaya razı olmazsak, belki o zaman da ‘Beyaz Adam tüfeğiyle gelecek ve bizim topraklarımızı zorla alacaktır.’

   Gökyüzünü nasıl satın alabilirsiniz?

  Ya da satabilirsiniz? Ya toprakların sıcaklığını?.. Havanın taze kokusuna, suyun pırıltısına sahip olmayan biri, onu nasıl satabilir?

Kutsaldır bu topraklar benim ve milletim için…

   Yağmur sonrası ışıldayan her çam yaprağı, denizi kucaklayan kumsallar, karanlık ormanların koynundaki sis, vızıldayan her böcek.. Bu dünyanın her bir parçası, Milletim için kutsaldır. Ve bilin ki: Kızılderili Adam’ın anıları ağaçların özsuyunda saklıdır.

   Beyazlar’ın ölüleri, yıldızların altından geçmek için uzaklara giderken, doğdukları toprakları unuturlar. Fakat bizim ölülerimiz bu büyülü dünyayı hiçbir zaman unutmazlar. Çünkü toprak bizim anamızdır. Biz bu toprakların bir parçasıyız. Onlar da bizden bir parçadırlar. O güzel kokan çiçekler bizim kız kardeşlerimizdir. Geyik, At ve Büyük Kartal da erkek kardeşlerimiz…

   Yüksek kayalıklar, yeşil çayırlar, ılık sıcak vücutlarıyla taylar ve insanlar, hepsi bizim ailemizdir.

   Washington’daki Büyük Başkan bizden topraklarımızı istediği zaman, bütün bunları da istiyor. O bizden çok şey istiyor. Büyük Başkan bize bir yer vereceğini ve bizim orada rahatça yaşayabileceğimizi haber veriyor.

   O bizim babamız ve biz de onun çocukları olacakmışız! Büyük Ruh milletimizi sever. Fakat Kızılderili çocuklarını terk etti. Şimdi size makineler yolluyor, sizin için büyük köyler yapacak.

   Ve beklenmedik yağmurlar sonrası ırmaklar nasıl yataklarından taşarlarsa, siz de çok geçmeden bu toprakları dolduracak, her tarafa taşacaksınız.”

***

  Yaaa.. İşte şu; O bizim babamız ve biz de onun çocukları olacakmışız!’ cümlesi var yaaa..

  Alın o günlerin Büyük Başkanı’nı, vurun bugünlerin Sarı Şeytanı’na..

  Aradan 165 yıl geçse de değişen ve gelişen dünyada mantığı çürük, niyeti Dünya Jandarmalığı’nı sürdürmek olan bu şımarık ABD, sayısız hâlleri içinde birkaçını sayacak olursak halâ; ‘Aynı ABD’den tekaütlü, daha zalim, daha vahim, daha işgâlci ve işgâlcilere de hampa bir ABD..’

   Karşısında ise adaletten bahseden ama adaletsizlikte üstlerine üstler çıkaran iki yüzlü bir Batı var ki, bunların da al birini vur ötekisine.. Pısırıklar, uyuşuklar; ciğersiz, böbreksiz, yüreksiz ve adiler..

   Ne sözleri birbirini tutuyor, ne özleri..

   Salib’in enka’azını diriltmek için düzenlerini bile değiştiriyorlar..

   Kendileri el oğuşturuyorlar, arkalarında durdukları teröristleri de Müslüman Türk Milleti’yle boğuşturuyorlar..

    Onlar bu meş’um işlerle uğraşa dursun..

    KIZILELMA bugün Yiğid Alpleri’yle Kutlu Sefer Yolu’nda menzile ha vardı, ha varacak inşallah..

    Bütün düşmanlara ve onlara yaltaklık eden Jön Türkler (!) döküntüsü İdeal Yoksunları’na rağmen..

   Ha vardılar..

   Ha varacaklar..


MAKALEYE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
PENTİ
yukarı çık