Yazı Detayı
21 Mart 2016 - Pazartesi 20:04 Bu yazı 1890 kez okundu
 
YANILIYORSUNUZ
Nizamettin Şereflier
nizamettinsereflier@gmail.com
 
 

1984 yılından 2013 nevruzuna kadar sürdürülen silahlı mücadele, PKK ile barış görüşmelerinin başlamasından dolayı ertelenmiştir. İki buçuk yıl süren bu barış görüşmeleri sonucunda müspet bir sonuç elde edilememiş ve bu görüşmeler maalesef fiyaskoyla son bulmuştur.

2015 yılına gelindiğinde terör örgütü silah bırakmayı bir kenara bırak, barışı fırsat bilerek daha da silahlanmış, bölgede serpilmiş, güçlenmiş, kendi mahkemelerini kurmuş ve halktan vergi toplar hale gelmiştir. Bir nevi bölgenin tek hâkimi haline getirilerek devlet bölgede zaafa düşürülmüştür.

PKK’nın siyasi uzantısı HDP’nin 7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekiliyle meclise girmesi, HDPKK’lıların özgüvenlerini daha da arttırmış ve akabinde bölgede birer birer sözde özerklik ilan etmeye başlamışlardır.

2015 Temmuz ayına gelindiğinde PKK’nın Şanlıurfa’da iki polisimizi şehit etmesiyle barış görüşmeleri sona ermiş ve PKK ile silahlı mücadele tekrar başlamıştır. Temmuzdan bu tarafa bölgede büyük kayıplar veren terör örgütü yok olma safhasına geldiğini gizlemek için terörü büyük kentlere taşıma gayreti içine girmiştir.

Son altı ay içinde önce Ankara Garı’nda, sonra Merasim sokak ve Kızılay Güven Park girişindeki otobüs duraklarında, en son olarak da Taksim İstiklal caddesinde patlatılan bombalarla bitmediklerinin aksine bütün Türkiye’yi kan gölüne çevirebileceklerinin algısını topluma yaymaya çalışmaktadırlar.

Şu an itibariyle büyük şehirlerde korku salma stratejileri başarılı görünse de uzun vadede bu tuttukları yol onları bir yere götürmeyecektir. PKK liderlerinden Cemil Bayık’ın İngiliz Times gazetesine verdiği son röportajında, "Erdoğan'ı ve AKP'yi devirmek istiyoruz. Erdoğan ve AKP devrilmedikçe, Türkiye asla demokratik bir ülke olamaz." demiştir.

Çoluk çocuk, genç yaşlı demeden bütün sivilleri katlederek mi, Türkiye’ye demokrasi getireceksiniz? Tayyip Erdoğan’ı ve Ak Partiyi yıkma ihalesini size veren ağababalarınız nasıl da kandırmış sizleri. Bilesiniz bu milletin sevgisi de, öfkesi de çok büyüktür. Suriyeli ve Iraklı kardeşlerine büyük bir merhametle kucağını açan bu millet, hainlere de en büyük öfkesiyle demir yumruğunu indirecektir.

Ey sözde müttefikimiz batılı ülkeler; Her türlü silah ve teçhizat vererek desteklediğiniz taşeron terör örgütlerinizi (PKK’sını, PYD’sini, DEAŞ’ını) üzerimize salarak bizi oyalayıp, yüz yıl önce dizayn ettiğiniz bölgeyi yeniden bizsiz düzenlemek istiyorsunuz ama bu sefer başarılı olamayacaksınız.

Ne yaparsanız yapın bu millet artık uyandı, oynadığınız oyunun da farkına vardı. Yüz yıl önce Sykes-Picot’a çizdirip bize dayattığınız o haritaları da artık, bu millet tanımayacaktır. Şehirlerde patlattığınız bombalarla bizleri sindirip, korkutacağınızı zannediyorsanız aldanıyorsunuz; korkmadığımızı, yılmadığımızı aksine daha güçlü bir şekilde birlik olup direneceğimizi hepiniz bilesiniz.

Her şeye rağmen bu millet yaşadıklarının er geç üstesinden gelecektir ama bu millete bunları yapan hainlerin de devlet içinden temizlenmesi gerekmektedir. Son bir ay içinde üç yerde patlatılan bombaların engellenememesi devlet içindeki zaafların giderilemediği anlamına gelmektedir.

Özellikle devlet içine yuvalanmış paralel örgüt mensuplarının devlet içinde temizlenememiş olmasından dolayı, alınan bazı istihbarat bilgileri ya saklanmış ya da göz ardı edilmiştir. Daha da beteri devlet içine gizlenmiş bu paralel yapının adamları terör örgütlerine devletin gizli bilgilerini sızdırmışlardır.

Nitekim son otuz yıldır süren PKK terörü, devlet içindeki bu hainler yüzünden bir türlü bitirilememiş hatta dallandırılıp, budaklandırılmıştır. Silahlı anlamda bir başarı sağlanmış gibi görünse de siyasi anlamda tam bir başarı hiçbir zaman sağlanamamıştır.

Temmuz 2015 den bu tarafa sürdürülen silahlı mücadelede bir kararlılık gözlenmekte ama siyasi anlamda kararlılıkta zaaflar devam etmektedir. Özellikle dokunulmazlıkların kaldırılmasında geç kalınmıştır. Nitekim HDP’li milletvekillerinin PKK’lı teröristlerin cenaze taziyelerine katılmaları toplumda büyük bir infiale neden olmuştur.

Hiçbir demokrasi de silahla hak aranmaz ama maalesef bizim HDP’li parlamenterlerimiz silahla hak arayan terör örgütü PKK’nın avukatlığını yapar hale gelmişlerdir. Anayasanın amir hükmünü alenen çiğneyen bu milletvekilleri, adeta görmezden gelinerek mecliste tutulmaya çalışılması bir anayasa suçudur.

Belki de Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan bu kadar bastırmasa bu milletvekillerinin dokunulmazlığı kaldırılmaya çalışılmayacak, dönem sonuna bırakılacaktı. Aynı şekilde Cumhurbaşkanımızın kararlılığı olmasa paralel örgüte karşı verilen mücadele de korkarım ki zaafa uğratılacaktı.

Son kale Türkiye her taraftan saldırı altındadır. Bütün küffar bundan yüz yıl önce olduğu gibi her taraftan ülkemize saldırmakta; atalarımızın büyük bir kurtuluş mücadelesi sonucunda işgalden kurtararak bize hediye ettiği Anadolu’yu tekrar işgal ederek bizleri bu topraklardan atmak istemektedirler.

Sorunumuz parti, pırtı meselesi olmaktan çıkmış, vatan meselesi olmuştur. Dünyadaki bütün mazlumların sığındığı son kale tehlike altındadır. Bu işin şakası yok! Bilesiniz. Kalın sağlıcakla!

Nizamettin Şereflier

 
 
 
Etiketler: yazi
Yorumlar
Diğer Yazılar
15 Temmuzun Ardından
İNSANLIĞIN BİTTİĞİ YERDEYİZ
İSTİKRARI SEÇTİK
BU ÖLÜMLER NİYE
TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ
HESAP VEREMEZSİNİZ!
CHP KURULTAYLARI
ÇOK YAŞA MUTLAK BARIŞ
GAZZE AĞLIYOR
FAİZ LOBİSİ
MADEN ŞEHİTLERİMİZ
TAYYİP ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLAMAZ
KİM KAZANDI, KİM KAYBETTİ?
BÜYÜK ANKARA MİTİNGİNİN ARDINDAN
KEÇİÖREN’DE KİM KAZANACAK
VESAYETLER DEMOKRASİSİ
DERSHANELER OKULLARA DÖNÜŞÜRKEN
28 ŞUBAT PARANOYASI
ERGENEKON DAVASI VE KAYBOLAN İMTİYAZLAR
GEZİ’DEN MISIR’A
AMAÇ ÜÇ AĞAÇ MIYDI?
RESMİ DOĞRU OKUMAK
GEZİ PARKI AVM’ Mİ OLUYOR?
REYHANLI TUZAĞI!
VATANDAŞIN HALİNİ HİÇ SORAN VAR MI ACABA?
BUNLARIN HEPSİ YALANMIŞ!
KİM ÇÖZECEK O ZAMAN?
İSRAİL DİZ Mİ ÇÖKTÜ?
ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR DAHA FAKİR!
ADA’NIN YOLLARI TAŞLI
NE PAHASINA OLURSA OLSUN?
ÜÇ MÜ BEŞ Mİ?
OSLO SÜRECİ VE PKK
2012 DÜNYA VE BİZİM İÇİN BİR MİLAT MIYDI?
KOLAY OLANI SEÇMEK
ŞEYTANIN AVUKATLARI KAYBEDERKEN
DOKUNULMAZLIK ZIRHI
5 BİN HAS PARTİLİ AK PARTİYE KATILDI
24 KASIMLARDA HATIRLANAN ÖĞRETMENLERİMİZ
AK PARTİ VE İDAM TARTIŞMALARI
BDP VE AÇLIK GREVLERİ
CHP NEREYE KOŞUYOR?
DIŞ POLİTİKAMIZ
NUMAN BEY VE EKONOMİ
SURİYE BATAKLIĞI
AK PARTİ KONGRESİNİN ARDINDAN
NUMAN BEY AK PARTİYE NE KATACAK?
SİYASİ GÜNDEMİMİZ
SORUYORUM?
TERÖRLE YAŞAMAK
ÇEMBER DARALIRKEN
İKİ PARTİ BİRLEŞİRKEN
28 ŞUBAT NİÇİN YAPILDI?
12 EYLÜLLE HESAPLAŞMAK
YENİ EĞİTİM SİSTEMİMİZ
NEVRUZ
4+4+4
ÇARPIK KENTLEŞME
28 ŞUBAT
EKONOMİNİN MOTOR GÜCÜ
MİT VE YARGI
YENİ ANAYASA BAŞKA BİR BAHARA MI?
MERHABA !
AH FRANSA AH
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
81
0
6
6
25
37
2
Fenerbahçe
76
0
7
7
23
37
3
Galatasaray
75
0
8
6
23
37
4
Trabzonspor
64
0
7
13
17
37
5
Sivasspor
58
0
7
16
14
37
6
Alanyaspor
57
0
13
9
16
38
7
Hatayspor
57
0
12
9
16
37
8
Gaziantep FK
54
0
11
12
14
37
9
Göztepe
51
0
12
12
13
37
10
Fatih Karagümrük
51
0
12
12
13
37
11
Konyaspor
45
0
14
12
11
37
12
Çaykur Rizespor
45
0
14
12
11
37
13
Antalyaspor
43
0
13
16
9
38
14
Başakşehir FK
43
0
16
10
11
37
15
Yeni Malatyaspor
41
0
14
14
9
37
16
Kasımpaşa
40
0
17
10
10
37
17
Kayserispor
39
0
16
12
9
37
18
MKE Ankaragücü
38
0
19
8
10
37
19
BB Erzurumspor
37
0
19
10
9
38
20
Gençlerbirliği
35
0
20
8
9
37
21
Denizlispor
28
0
21
10
6
37
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı