Yazı Detayı
26 Ocak 2016 - Salı 19:37 Bu yazı 1370 kez okundu
 
SİYASET SOFRASI
METİN ÖZÇİMEN
metinozcimen@hotmail.com
 
 

MİLLETİN VEKİLİNE YAĞ ÇEKECEK SEÇMEN ARANIYOR?

          Hay deeee! milletin vekilleri çıkmış er meydanına,  giymiş kispetlerini,  yağlarını kim dökecek…

          Yağcı aranıyor, cep telefonunda sevgilisiyle mesajlaşmadan vekiline yağ çekecek seçmen aranıyor…

         Meydanlar passolig kartı olmadan nasıl doluyor, bakın kimler ne için gidiyor…

         Takmışlar emekliye, CHP dedikten sonra, kopya çeker gibi hepiniz sahip çıktınız projeye…

         Asğari ücreti arttıran arttırana, “satıyorum sattım” der gibi…Kimin parasını kime veriyorsunuz…

         Seçim barajı kalkacak sözü hep altta kalanların isteği, kazandıktan sonra onlar da “Ballı lokma” dan vazgeçemezler…

Meydanlar neden doluyor?  “Ne konuşuyor dinleyeyim” diyenlerle dolu. Sanıyor musunuz? Hepsi onlara oy verecek…

Kadın vekil sayısını arttıran partiler de var. Ama, kadınların haklarını savunmadan podyuma koyuyorlar…

Bel altı bu seçimlerde kadınlar için ortaya çıkarıldı.Yok artık dedik. Ama, çirkin siyaset  ar namus dinlemiyor…

“Barajı geçemez biz ona verelim, destek olalım barajı geçsin” derken, belki iktidar olacak  kendi partisine köstek oluyor.  Seçmen ne zaman düşünerek oy verecek bilmem…

Birde yüzsüzler var. Parti parti gezen, seçmenini satanlar. Ne yüzle çıkıyorlar anlamıyorum.  Seçmen de zaten anlamadan oy veriyor…

Çift başlı partilere ne demeli, Ak Parti iki liderle, HDP iki eşbaşkanla meydanlarda konuşup haber oluyorlar bu haksızlık…

Yılların eskitemediği CHP ve MHP aynı seçmenine seslenerek seviniyorlar…Ülkenin yarısına hitap etmekle yetiniyorlar…

Bağ - Kur için çekilen kıyak, SSK’da yaş sınırına takılan emeklilik bekleyenlere yapılmadı… Oysa, binlerce oy kaybettiler  farkında değiller…

İşverenler, asğari ücreti verecek olanlar, onların cebinden çıkacak işçi zamları, partiler artırdıkça onlar da iktidara yakın duracak…

Vekil olup, Ballı kaymak yemek için yarışanlara, seçildikten sonra ne diyecek seçmenler  “HADİ BAKALIM, YİYİN GARİ

CHP İLE BEŞİKTAŞ AYNI KADER ARKADAŞI

Fanatik bir Beşiktaş'lı olarak, bu yazıyı yazmak beni kahrediyor... Evet, şaşırmayın doğru söylüyorum…BEŞİKTAŞ, sezon başında en iyi takım olarak kendini gösteren ve yeri yurdu olmamasına rağmen hem Avrupa da hem Türkiye’de iyi futbol oynamasıyla göz doldurmuştu…

     Beşiktaş’ın başarısı son haftalarda aldığı üst üste gelen yenilğilerle Galatasaray’a şampiyonluğun geldiğini göstermişti. Yine de son karşılaşma yı beklemek gerek derim. Tarih tekerrürden ibarettir. Bundan önceki sezonlarda son maçta şampiyonlukların gittiğini çok iyi hatırlarsınız. Çaykur Rizespor’u küçük ve basit takım olarak görebilirsiniz. GS veya FB arasında unutmayın her şey değişebilir.

BEŞİKTAŞ ve CHP Liderlerinden değil, ekip beceriksizliğinden zarar görüyor...

      Cumhuriyet Halk Partisi “şimdi bu da nerden çıktı” diyenleri duyuyorum. Seçim stardı verilince ilk parlayan ve projeleriyle öne fırlayan oldular… Projelerini ilk açıklayan oldu. Herkes kopyaladı. Oysa, şimdi son anlara yaklaşıyoruz. Bakın, partiden ayrılan vekiller CHP’ye karşı oldular… Kendi seçmenini HDP’ye oy vermekte engelleyemeyecek… Parti içinde şirin gözükselerde, arkadan vuracaklar çok…

         Kısaca, şöyle bakınca meydana hızlı giren kendi sonunu hazırlıyor… AK Parti gibi kötü giriş yapan Galatasaray’da sezonu başarıyla tamamladı. AK Parti de halka inandırıcı gelmeyen vaadler veren partilerin önünde yine ilk sırayı alacaktır.

      Futbol sıralaması GS, FB, BJK olurken…

      Siyaset sıralaması AK Parti, CHP, MHP olacak…

      Baraj mücadelesi veren HDP olacaktır…

      Avrupa mücadelesi veren TRABZONSPOR…

Bu arada Beşiktaş’a gerçekten yazık oldu…Kemal Kılıçdaroğlu’na sol partilerin küçük küçük dağılmalarından dolayı zaten destek gelmiyor… Birde, parti kendi içinde ki muhalefetle gizliden vuruyor… CHP seçmeni partisinden çok HDP’yi düşünüyor… İzmir’de çok zarar görecek CHP seçmenine sesleniyorum… Atatürk’ün partisine yazık etmeyin… Görüşünceye kadar, dostça kalın… METİN ÖZÇİMEN

AKP, CHP, MHP, HDP SENCE?

                             CHP’Yİ ALKIŞLIYORUZ                                      

                Kemal Kılıçdaroğlu en iyi seçim kampanyasını CHP adına şimdi yakaladı. Adaylarını da kendi deleğelerine seçtiren, parayla milletvekili olma şansı vermeyen özgürlükçü Kılıçdaroğlu, parti içerisindeki siyaseti çirkinleştirenleri böylece uzaklaştırmayı başardı. Seçmeninin rüzgarını aldı arkasına diyecektim… Fakat, öyle olmadı. HDP, Vatan partisi, DSP ve diğer küçük sol partiler zarar vermeye devam edecek.

                  % 25.94 - (2011 genel seçimleri) CHP’nin  oy  oranı böyleydi. Şimdi çok olmasa da yükselmesini bekliyorum… güzel bir kampanya başlattılar, yol çizgisini  iyi çizdiler, fakat seçmenine ne kadar güveneceğini tahmin edemiyor.

                  Emekliler için güzel fikirler sunan, işçiler için iyileştirme çalışmalarını açıklayan ve süper projesinde işsizliğe çözüm sunan Kılıçdaroğlu’nu bekleyen tehlike ne? İzmir kale olmaktan çıkacak. CHP en büyük oy kaybını kalesi olarak gördüğü İzmir’de HDP’ye kayan seçmenini engelleyemeyerek yaşayacak.

                  İşte CHPyi bekleyen tehlike, seçmenine güven konusu. HDP oylarına katkı CHP seçmeninden gelecek, bunu burada rahatlıkla söyleyebilirim. CHP’liler bana ister kızsın, ister beni eleştirsin.Birde bunun yanında Anadolu Partisi ile Emine Ülker Tarhan da kısmi de olsa oy alacaktır. Sol her zaman kendine zarar vermiş ve vermeye devam edecektir. Oysa, Kemal Kılıçdaroğlu gibi Bülent Ecevit’in yolundan giden halkın adamına destek verilse olmaz mı?  

                  Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Doğu ve Güneydoğu’dan oy alamama sıkıntısı iyice kendini gösterdi. Batıda ki rahatlıkta bu seçimlerde HDP’nin parti olarak katılmasıyla ortaya çıkacak.

                  HDP seçim barajının altında kalırsa, CHP seçmeninden oy verenler bunu nasıl açıklayacak, bu durumda AK Parti’ye oy vermiş olacaklar…HDP barajı geçerse, CHP’nin yakaladığı çıkışı yavaşlatmış, belki de seçimleri ilk sırada tamamlamasına engel olmuş olacak, bunları düşünersek, CHP’ye sandıkta kendi seçmeni yanlış yapacak.

                  MHP YÜKSELİŞ İÇİN KOŞUYOR

         Devlet Bahçeli, ben yıllardır her yazım da belittiğimi şimdi de söylüyorum. Türkiye’nin emniyet subabı olma başarısını göstermiştir. Sokakların bu kadar sakin olması Devlet Bahçeli’nin başarılı politikasıyla gerçekleşmiştir.

                  .98 - (2011 genel seçimleri) MHP’nin oy oranı böyleydi. Artış olacak, bu dönemde seçim çalışmalarına kaliteli kampanyalarla giriş yaptılar.

                  AK parti içindeki seçmenini çekeceğini söyleyebilirim. Tamamı olmasa da büyük kısmını geri getirmeyi başaracak güçte olduğunu belirtebilirim. Meral Akşener’e yapılan terbiyesizlik için ”yok artık” dedim. Kadınlarımıza da bel altından vurma ayıbı göstermek bir acizliktir.

                  Milliyetçi Hareket Partisi olarak, Güneydoğu bölgesinde oy sıkıntısı yine yaşanacak…

          HDP’NİN YOL HARİTASI                                                       Bağımsız olarak girdikleri 2011 seçimlerinde yakaladıkları başarıyı, parti olarak bu yıl barajı geçerek yapmak istiyorlar. Eş başkanlık sistemi sayesinde Fiğen Yüksekdağ ile kadınlardan oy alma çabası da gözlenen parti de en önemli faktör kadın adayların yarıdan fazla olması…

        HDP kimlerden oy alır… AK Parti ve CHP seçmeninden oy alacaktır. Buna kesin gözüyle bakabilirsiniz. Cumhurbaşkanlığı seçiminde, AK Parti seçmeni Recep Tayyip Erdoğan’a R verdiği için Selahattin Demirtaş’ın aldığı oylar CHP’den gelmişti. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun aldığı oylarsa tepki oylarıydı.

                  Selahattin Demirtaş Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarılı bir çalışma yaparak, halkın karşısına çıkmıştı. HDP’nin en büyük dezavantajı PKK’nın sesi olmaya devam etmesi… PKK seçime kadar hiçbir hareket yapmaz, yapılan her hareketin HDP’ye zarar vereceğini biliyor. Barajı geçer veya geçemez bu konu için AK Parti ve CHP seçmeni karar verecek, partilerini bırakıp HDP’ye giderler veya gitmezler… son derece önemli kararı sandık başında seçmen verecek.

                                AK PARTİ NE YAPAR?

         İşverenlerin sevdiği parti, parasına para katmak isteyenlerin partisi, daha çok mal mülk sahibi olmak isteyenlerin partisi, bunlara sahip olmayı kim istemez… Tabi ki herkes ister…Ama, ezilenlerin partisi olmayı başaramadılar.

                    I.95 - (2011 genel seçimleri) bu rakam elbette fazlasıyla düşecek, HDP’nin barajı geçip, geçmemesi de AK Parti’nin çıkaracağı vekil sayısını etkileyecek…

                    Doğu ve Güneydoğu da AK Parti vekil adayları HDP’nin barajı geçmemesi için dua ediyor olacaklar, en fazla onlar yararlanacak.

                    RTE döneminde hangi partiden olursa olsun yeni çıkan projelerden çok kişi para kazandı. Para kazanmadım diyenler yalan söyler. Ortadirek yerini yoksul tabakaya bıraktı. Zengin de daha zengin oldu.

                    AK Parti’yi asgari ücret zammıyla korkutmak biraz yanlış, asğari ücreti devlet değil işverenler işçiye ödüyor. Sen vaatlerde bulunurken işverenleri karşına alacaksan, onlara da imkanlar sunacaksın. Vaad edilen ücretleri hiçbir işveren kabul etmez. Hoş şu an da da asgari ücretin altında çalışan o kadar çok işçi var ki;

                    Emekli oyları çok önemli “ver zamını al oyunu” derler. Din konusu yine gündeme geldi, Ak Parti  bu konudan da çok güzel faydalanacak.

                    AK Parti’de küskün seçmen HDP ve MHP’ye kayacak bu konuda kimse yalan söylemesin.  Ama, yine de tek başına hükümeti kuracaktır.

     CUMHUR BAŞKANI MI?  BAŞBAKAN MI? PARTİ LİDERİ Mİ?

                Seçimler de Ak Parti her taraftan çalışıyor. Meydanlar da Ahmet Davutoğlu’n dan çok, Recep Tayyip Erdoğan’ı gördük.

                    Halkın en çok sakladığı AK Parti ve HDP’ye oy vereceğim deme sıkıntısı rahat rahat ben bu partiye vereceğim diyemeyen seçmen ne yapar ben bilmiyorum. Herşey beklenir bu seçmenden. Ülkeyi kucaklayamayan üç partide sıkıntı yine de var. HDP, MHP, CHP yurdun her köşesinde mitinğ yapamadığı için seçmenine net olarak ulaşamıyor.

           Haftaya sandığa gitmeden son yazımda vicdan sesiyle buluşmak dileğiyle;

Görüşünceye kadar, dostça kalın… METİN ÖZÇİMEN

E-mail: m.ozcimen@mynet.com                       Facebook: Daktilogazetesi Metin Özçimen

 

“VAR MISIN YOK MUSUN” - METİN ÖZÇİMEN

Uyan ey halkım sen neyin farkındasın…      E Haydi Sandığa...

Yazıyorum, yazdım ve hep yazmaya devam edeceğim. Ama, neyi? Niye yazıyorum anlatamadığıma mı? Yanayım. Yoksa, anlayanların, anlamayanlara anlatamadıklarına mı? Yanayım.                                                                                                                   Sandığına Sahip Çıkmayı Unutma!

1 Kasım 2015 Tarih altın harflerle yazacak bu seçimleri. Türkiye Cumhuriyeti halkına sesleniyorum “Hangi partiye oyunuzu verirseniz verin, yeter ki sandığa gidip oyunuzu kullanın” diyorum. Sonra “Ben protesto ediyorum” diyerek, daha çok zarar veriyorsun ülkene ve halkına farkında mısın? Bu arada sandığa gitmeyen seçmen en fazla CHP kanadından... Bu seçimlerde kararsız kalma "oyunu özgürce kullan" derim.

 “VAR MISIN YOK MUSUN”

7 Haziran seçimlerinde yaşanan tablo AK Parti’ye halkın verdiği bir ders oldu. Bunun yanında CHP ve sol partilerin seçmenlerinin HDP’ye destek olmak için yaptıkları hamle oldu. MHP’ye de Gülen Cemaatinin hamlesi oldu. İşte, mecliste gemici düğümü gibi bir tablo oluştu. Yeni seçimde AK Parti, CHP, MHP, HDP’yi bekleyen sonuç aynı olacak. Yeni bir seçim daha bir yıl sonra olacak dersem şaşırmayın…

“Var Mısın Yok Musun” oyunu oynanmaya başlandı. Ak Saray’ın istediği sonuç çıkmayınca, şeytan üçgeni oyunu oynanmaya başlandı.

Beşinci Parti geliyor

Seçimlerin sonucu ne olursa olsun, Ak Parti için tehlike çanları çalıyor. Tek başına iktidar olarak çıkılamaması durumunda beklenen yeni bir parti sahne alacak. Bilen biliyor zaten, işte o zaman

Sarayın Son Kozları

Bu seçimlere hazırlanırken, muhtarlar, akiller, yeni hamleler, kayyumlar, teröre geç kalan müdahaleler sarayın son kozları oldu. Cumhuriyet Bayramını farklı kutlamak, işte bunlardan birkaç örnek.

“Satranç taşları yerine oturmadı”

Bir türlü sonuçlanamayan koalisyon görüşmeleri sonunda, satranç taşlarının yerine oturtulmasına imkan verilmedi. Bunun baş mimarı da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Dört partili meclisi halkın oyu belirlediği için kabul etmek gerekiyor. Hani “Ben halkın oylarıyla Cumhurbaşkanı oldum” derken, biz kabul ediyoruz. Halkın oylarıyla seçilen Meclisi de bu sözün peşinden koşanlar kabul edecek…

“Bindik Bir Alamete Gidiyoz Kıyamete”

Giden Canların ardından söylenecek söz bulamıyorum. Seçim uğruna gerçekleşen saldırılar, terör olayları gidenlerin ne için öldüğünü bilmeden gitmelerine sebep oluyor. Oturduğun yerden emir vermek ne kadar kolay… Ey liderler, bu canların gidişinden Cumhurbaşkanından, Başbakana, Siyasi Parti liderlerinden, halkımıza hepimiz suçluyuz…”Olan her zaman ölene oluyor” derler ya! İşte bizde “Bindik Bir Alamete Gidiyoz Kıyamete” rahmetli Cem Karaca’nın şarkısını hatırlarmısınız?

“Vatan sana canım feda!”

Bu söz gerçekten vatanın içinde hainler barınmadan kullanılan sözdür. Ama, bizim ülkemizde Devlet içinde de, halkın içinde de hainler varken, ölen canlarımız nasıl bu sözü söyleyerek, canını verir. Seni arkadan vuranlar varken, siz söylermisiniz bu sözü? Cesaretin varsa söyle…

Görüşünceye kadar, dostça kalın… METİN ÖZÇİMEN

ŞAFAK PAVEY, “NE DEMEK İSTEDİ”

TBMM, CHP nin olağanüstü toplantı çağrısı üzerine, terör gündemiyle CHP’li Meclis Başkanvekili Şafak Pavey başkanlığında toplandı. Buraya kadar her şey yolunda… Kürsüye Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç çıkana kadar…

                 Bülent Arınç, konuşması sırasında tepki gösteren HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan a, "Hanımefendi sus, bir kadın olarak sus" dedi. Bunun üzerine HDP li Pervin Buldan söz alarak "Bu sözleri hakaret olarak görüyorum ve Sayın Arınç ın bütün kadınlardan özür dilemesini istiyorum" dedi. Ancak Meclis i yöneten Şafak Pavey den “Ben bunu hakaret olarak görmüyorum” yanıtını aldı.

                 Şafak Pavey’e göre hakaret içermeyen bu söz, kadın vekiller tarafından hakaret olarak algılandı. Meclis oturumu sona erdiğinde, CHP’li ve HDP’li kadın vekiller, "Arınç ın ve Pavey in” bu tavırını kınadıklarını söyledi.

                 Twitter’dan kendisini savunan Arınç, “Meclis disiplini gereği söylenmiş sözdür. HDP milletvekilleri şov yapıyorlar, hedef saptırıyorlar” diyerek, kendini savundu. Arınç’ın gaflarına Türkiye’de herkes alıştı. Bu arada gaf yaparken, gerçekleride bilmece gibi halka ulaştırmayı başarıyor.

                 HDP li Osman Baydemir konuşurken itiraz seslerinin yükselmesi üzerine Şafak Pavey, Baydemir e 2 dakikalık ek süre verdi. Bu sırada Meclis sıralarından gelen seslere karşılık sinirlenen Pavey "Birbirinize karşı sabırlı olmak zorundayız. Bu ülke sizin hırslarınızdan daha önemlidir." Derken, “Bu ülke sizin egolarınızdan daha değerlidir” sözüyle herkese mesaj gönderdi.

                 Şafak Pavey’i parti ayrımı yapmadan, cinsiyet ayrımı gözetmeden, sözünün eri olarak Meclis Başkanvekilliği yaptığı için kutluyorum. Herkesin de örnek almasını umuyorum. Burası Meclis, sizler Milletin Vekilisiniz şov yapmaya hakkınız yok…Özellikle, egolarınızı tatmin etmeye hiç hakkınız yok…                                                                                                                Şafak Pavey'in meclis açılışındaki muhteşem konuşmasından, bir özet vereyim: "Burada yaratacağımız her asabiyet sokağa şiddet teşviki olarak dönebiliyor. Bu vatan hırslarımızdan çok daha değerli. Bizler varlıklarımızla bir şey katmak için Meclis'teyiz. Siyaset şiddet bizi her zamankinden çok daha acil göreve çağırıyor. Ortak hafızamızı takip etsek düzlüğe çıkabileceğimize inanıyorum. Değerli milletvekillerini saygıyla selamlıyor gündeme geçiyorum."                       Teşekürler Şafak Pavey…

 
 
 
Etiketler: yazi
Yorumlar
Diğer Yazılar
Sadece bir Mola...
'Dolarım var ha… çarparım suratınıza'
HAYAT İKİ BACAK ARASINDA MI?
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara Spor Salonu’na bekliyoruz
Kazanırken Kaybetmek, Kaybederken Kazanmak olur mu?'
SARILMAK İSTERSEN !
FİLENİN SULTANLARI ÜVEY EVLAT MI? KIZLAR NE YAPSA YARANAMIYOR TÜRKİYE’YE!
YILIN ANNELERİ !
VOLEYBOLUN ÜVEY EVLADI KÜME DÜŞTÜ!!!!
SONUNA KADAR!
FUTBOL FEDERASYONU...
GUİDETTİ’Yİ ELEŞTİRENLERE GELSİN!
ADALET ARAYAN KEMAL!
Bilmem ne desem?
DEMOKRASİ, ADALET VE BARIŞ!
HALK TRT’YE NEDEN KIZIYOR? PARALARI KİMLER YİYOR?
HAYVANLIK BİZDE Kİ!
ŞENOL GÜNEŞ, REKLAM DEĞİL GERÇEK!
YILDIRIM BAŞKANLIK
KIÇLARINDA ÇIBAN ÇIKACAK!
BİR TARAFTA ÖRĞÜT, BİR TARAFTA DEVLET!
“KIZILAY PATLAMASI, CAN PAZARINA DÖNÜŞMÜŞTÜ”
MAHŞERİN ÜÇ ATLISI! TEK BAŞKAN!
NAMUSLU TOPLUM MUYUZ? YOKSA...
KALEMİM KIRILMADAN - BASININ ÖZGÜR SESİ
KILIÇDAROĞLU İYİ Kİ VAR!
DİNSİZ(LER)Mİ ? YÜZ YILIN AYIBI!
ORTAYA KARIŞIK
YORUMCUYUZ AMA, HADDİMİZİ BİLİRİZ! TWİTTER NEDEN SALLANDI?
KİMSE KUSURA BAKMASIN… GÖRDÜĞÜMÜ YAZARIM!
SALAHADDİN DAL'I KAYBETTİK! ACIMIZ BÜYÜK!
Kahramanımız YÜCEL ASLAN’ı kaybettik!
HALK BAŞKAN MI SEÇECEK YOKSA CUMHURBAŞKANI MI?
ECEM UZGÖR / CRAZE YÜZÜ OLMANIN HİKAYESİNİ ANLATTI
BU MİLLET SANA ÇOK SEY BORÇLU KARAOĞLANIM...
NEREYE GİDİYORUZ!
DUAYEN OLMAK - HASAN UĞUR EPİRDEN OLMAK
SARAÇOĞLU GRUP VE DUYADER
BEŞİKTAŞK BİR BAŞKA AŞK!
ANKARA’NIN DOĞU KAPISI “ELMADAĞ”
LALAHAN BELEDİYESPOR Bayan Atletizm takımı
BENİM ÖĞRETMENİM
CUMHURİYET BİTER Mİ?
BAYRAM DA KURBANLIK OLMAK!
MECLİS’TE ÜÇ FİDAN VARDI
SONBAHAR YAPRAKLARI
GÜNEYDOĞU ÇIKMAZA GİRDİ!
ORTALIK TOZ DUMAN
KUŞ UÇMAZ KERVAN GEÇMEZ.
SEN BİLİRMİSİN?
KADINLAR KARAR VERSİN
YOL ARKADAŞLARI
ÖLÜMÜ HATIRLAMAK
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
81
0
8
6
25
39
2
Beşiktaş
81
0
8
6
25
39
3
Fenerbahçe
79
0
8
7
24
39
4
Trabzonspor
68
0
7
14
18
39
5
Sivasspor
62
0
7
17
15
39
6
Hatayspor
61
0
12
10
17
39
7
Alanyaspor
57
0
14
9
16
39
8
Fatih Karagümrük
57
0
12
12
15
39
9
Gaziantep FK
55
0
12
13
14
39
10
Göztepe
51
0
14
12
13
39
11
Konyaspor
49
0
14
13
12
39
12
Çaykur Rizespor
48
0
15
12
12
39
13
Kasımpaşa
46
0
17
10
12
39
14
Yeni Malatyaspor
45
0
14
15
10
39
15
Başakşehir FK
45
0
16
12
11
39
16
Antalyaspor
43
0
14
16
9
39
17
Kayserispor
41
0
16
14
9
39
18
BB Erzurumspor
40
0
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
0
21
8
10
39
20
Gençlerbirliği
38
0
21
8
10
39
21
Denizlispor
28
0
23
10
6
39
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı