Yazı Detayı
08 Şubat 2016 - Pazartesi 16:26 Bu yazı 1645 kez okundu
 
GÖZDEN KAÇAMAYANLAR
Fatma Madi Babuşçu
fatma_madi61@hotmail.com
 
 

-  Trt 2015 - 2016 sezonundan itibaren UEFA  Şampiyonlar ligi ve UEFA Avrupa ligi maç yayın haklarını aldı.

Tam yayınlar bedava olacak derken tivibuyla anlaştığını açıkladı. İnternet + tivibu parasıyla 'yok öyle yağma' dedi.

(Laf aramızda yayınların Trt'de olacağını ilk duyduğumda elektriğe zam yapar, yayını bedava verdik' derler dediydim.  Trt ters köşe yaptı bana.)

-  Meral Akşener'e atılmaya çalışılan iftira sonrası Akşener, katıldığı bir televizyon programında

"Devlet; bu ülkede yaşayan her bireyin şerefini korumakla yükümlüdür." dedi.

Bir gün sonra Sayın Başbakan mitinginde

"Devlet Bahçeli bize hakaret ediyor. Ama ben ona şerefsiz demem.  Çünkü bu ülkede yaşayan herkes gibi onun da şerefini korumakla görevliyim. " derken  Akşener'den kopya çektiğini teyit etmiş oldu.

 Bugünü sporla başladık, öyle bitirelim.

-  İsmail Kartal'a soyunma odasına inen Aziz Yıldırım sorulunca;

"takımı biraz motive etti" diyerek,

fırça yemeye sportmence bir anlam getirmiş oldu.

NURETTİN DOĞAN Yorumu

İFTİRA ATANLARA LANET OLSUN. SAYIN MERAL AKŞENER HANIM ÖNCELİKLE TAM BİR TÜRK ANASI. AYNI ZAMANDA CESUR TÜRK KADINININ EN İYİ TEMSİLCİLERİNDEN BİRİSİ. VE TBMM MECLİS BAŞKAN VEKİLİ O, ŞEREFLİ TÜRK KADINININ SESİ O, CESUR VE YÜREKLİ BİR TÜRK MİLLİYETÇİSİ. ÖZÜ-SÖZÜ BİR, MERT, FEDAKAR İYİ BİR ANNE- İYİ BİR EŞ.. O GERÇEK BİR TÜRK ANASI. SAYIN MERAL AKŞENER GİBİ NAMUSLU, ŞEREFLİ, VATANI VE MİLLETİ İÇİN, AİLESİ İÇİN, DİNİ, DİLİ VE ÜLKESİ İÇİN HİÇBİR AYIRIM YAPMADAN ÇALIŞAN BU İNSANLARA İFTİRA ATANLARA YAZIKLAR OLSUN. HANİ İNSAN HAKLARI, HANİ GAZZE, SOMALİ VE RABİA İÇİN YÜRÜYENLER? SAYIN MERAL AKŞENER ASLA YALNIZ DEĞİLSİN. MERAL AKŞENER' E DİL UZATAN İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMAMIŞ YARATIĞI(!) NEFRETLE KINIYORUM.. HADDİNİZİ BİLİNİZ.. ALLAHTAN KORKUNUZ. İSLAMDAKİ EN BÜYÜK GÜNAHLARIN BAŞINDA NAMUSLU BİR KADINA İFTİRA ATMAK OLDUĞUNU HER MÜSLÜMAN BİLİR! PEKİ SİZLER KİMSİNİZ ?

Aktarım anında bu yazı 590 kez okundu

GÖZDEN KAÇAMAYANLAR - 2

Diyanet İşleri Başkanı arabacığını iade etmek zorunda kalınca e haliyle mağdur duruma düştü. Bakanlara özel uçağın gündemde olduğu bir dönemde, Diyanet İşleri Başkanının bu ince davranışı, maliye bakanımızın da dediği gibi 'çerez parası değerindeki' zırhlı araçla ödüllendirildi.

Cuma hutbelerinde çerez israfından zırhlı araca giden yol anlatılacak mı ? bekliyoruz ??

Veee Kılıçdaroğlu mega projesini açıkladı .

Başbakan Davutoğlu; "O proje benim 'Stratejik Derinlik' isimli kitabımda zaten vardı." dedi.

Ve böylece Kılıçdaroğlu'nun bu projesi sayın Davutoğlu tarafından kitabın satışı için, adına yakışır stratejik derinliğe dönüştürüldü. Çünkü acaba?'lara cevap arayanlar kitabı alıp okuyacaklar. Bu sebepledir ki kitabın satış listelerinde üst sıralara çıkması kuvvetle muhtemeldir.

Bedava reklamın tadı da bir başkadır.

- Reklam demişken Sıla ve Özcan Deniz'in rol aldığı reklam filmi, daha çok Hindistan için düşünülmüş gibi.

Danslar bi de çatı üstünde olsaymış tam olacakmış...

Aktarım anında bu yazı 580 kez okundu

Gözden Kaçamayanlar - 3

Bitse de rahatlasak dediğim 7 Haziran seçimleri bitti koalisyon tartışmaları başladı. Bununla birlikte TBMM başkanlığı da gündemdeki yerini almış oldu. Meclisteki dört parti de kendi adaylarını belirlerken, bizler de kimin adayı diğer partilerden destek almış ona bakıp koalisyonumuzu şekillendirmeyi bekliyoruz. Bu süreci takip etmek seçmen olarak bizim en doğal hakkımız. Meclis geçmişlerini, tavır, davranış vs'lerini daha önceden bildiğimiz bazı vekilleri de kendi adayımız yapıp, televizyon programlarında, sokak röportajlarında ve özellikle de sosyal medyada dile getirdik. A partisinden falanca, B partisinden filanca, MHP'den Meral Akşener derken Devlet Bahçeli'den veto yedik. Bahçeli "Meral hanımın adı bu kadar sık geçerse veto yer." derken aslında seçmenini veto etti. "Siz seçebilirsiniz ama konuşamazsınız" demeye getirdi. Meral Akşener'i veto ederken acaba Meral hanımın kendi lehine tüm bunları organize ettiğini mi düşündü? Her ne sebeple olursa olsun buna hakkı yoktu. Her fırsatta Recep Tayyip Erdoğan'ı diktatörlükle suçlayan Bahçeli ve Kılıçdaroğlu kendi partilerinde bunun en güzel örneğini veriyorlar. Dün Kılıçdaroğlu'nun Emine Ülker Tarhan ve arkadaşlarına yaptığını bugün Bahçeli Meral Akşener'e yaptı. Allah'tan Meral hanım partisinden ayrılıp yeni bir parti kurma hatasında bulunmayacak kadar tecrübeli bir politikacı.

Seçimdi, koalisyondu derken Ramazan geldi evlerimiz, sofralarımız ve reklamlarımız şenlendi.

Her Ramazan yeni bir bilgi, yeni bir algı katıyor bize reklamlar.

Yıllardır farkında olmadan onayladığımız milli içeceğimiz olan kolanın yanına soğuk çay eklendi bu kez.

Karagöz kadim dostu Hacivat'ına bizde gazlı içeceklerimize kavustuk. Gözümüz aydın.

Bu ve benzeri birçok reklam saldırısına maruz kaldığımız tüketim çağının, arada özel reklamları da olabiliyor. Mesela yaklaşık bir aydır sosyal medyada oluşturulan ve her geçen gün büyüyen, bana göre son günlerin en özel reklamı Kahramanlar Ölmez kitabını okuyanların, kitapla birlikte fotoğraflarını paylaşmalarıdır. Reklamdan öte sosyal sorumluluk projesini yazarından devralan okurların alkışa değer davranışlarıdır. Yücel Aslan anısına Gülnur Görgün'ün yazdığı bu çok özel kitabı, kanserin değmediği bireyin kalmadığı ülkemizde, bu illetten her kimimizi kaybetmişsek, onun anısına alıp okumamız gerektiğine inanıyorum.

Kanserden yitirdiğimiz bir başka değer Şair Ceketli Çocuk Kazım Koyuncu'nun 10. ölüm yıldönümüydü. Saygı, rahmet ve büyük bir özlemle kendisini anarken, gönül verdiği, onun deyimiyle "İstanbul kulüplerine kafa tutan" Trabzonspor takımın başkanı hem Kazım'a hem de Trabzonspor taraftarına en büyük ihaneti yaparak federasyon seçimlerinde Demirören'i destekledi. Başkan bu destekten nasıl bir kazanım elde etmeyi umuyor bilemem ama (en naif ifadeyi kullanmaya çalışacağım) göreve geldiği ilk zamanlardaki duruşunu kaybetmiş, hepsinden önemlisi Trabzonspor'u hançerlemiş bir başkan olarak kulüp tarihinin kara sayfasında ilk sırada kendisine yer edinme başarısını göstermiş oldu. Trabzonsporlular olarak bu başarısından kendisini alkışlıyoruz.

Futbolu çok seveme rağmen son yıllarda iyice siyasileşmesinden ve elde edilen sayısız başarısızlıklardan dolayı hâlâ baştacı ediliyor olmasından  resmen gına geldi.

Futbolun bu bitmeyen kavga gürültüsünün arasında Avrupa Oyunları'nda Filenin Sultanları'nın şampiyonluğu ve Avrupa Kupasında Potanın Perilerinin 5.liği ilaç gibi geldi. Her iki Milli Takımımızı canı gönülden kutluyor, ayakta alkışlıyorum.

Basketbolda  Rusya'yı yenerken, voleybolda Polonya'dan rövanşla birlikte şampiyonluk kupasını da almış olduk. Özellikle voleybolda çok iyi bir jenerasyonumuz var. Kupa töreninde (biraz da taraf olduğum içindir galiba) dikkatimi çeken bir şey vardı. Naz, Neriman, Merve, Büşra ve Gözde'nin Eczacıbaşı alt yapısından yetişmiş olmaları. Türk voleyboluna sayısız oyuncu veren Eczacıbaşı kulübü, bundan sonra da ülke voleybolunun lokomotifi olmaya devam edecektir.

Sporla içiçe, bol başarılı, bereketli bir Ramazan ayı geçiriyoruz. Dilerim bu başarıların üstüne koyarak devam ederiz.

Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur.

fatma madi Aktarım anında bu yazı 680 kez okundu

YAZININ YORUMLARI 

Metin Özçimen

Ben Metin Özçimen ve Özgür kalemiyle Fatma Madi Babuşcu voleybol ailesine katkı yapabildiysek ne mutlu... Yücel Aslan'ı unutulmazlar arasına alabildiysek ne mutlu bize... Teşekkürler Gülnur Görgün İyi ki tanıdık seni... heart ifade simgesi

2015-07-02 - 17:53:39

fatma Madi

Gülnur Hanım yaptığınızın yanında bizimki denizde bir damladır.

2015-07-02 - 17:52:50

Gülnur Görgün

#KahramanlarÖlmez Okur Yorumları Albümü (30 Haziran 2015) Daktilogazetesi Metin Özçimen Yücel Aslan'ın hastalık sürecinde hep yanıbaşımızda olan bir yürek idi. Gerek gazetesindeki yazılarıyla, gerek radyodaki yayınlarıyla trombosit, kan arayışımızı gündemde tutmak, Yüco'yu yaşatmak için yoğun çaba sarfetti. Gece yayınlarında anonsları hiç bitmedi sesimizi duyurabildiği kadar duyurdu. Ben Metin Özçimen beyi hiç tanımam, hiç görmedim, hiç bilmem ama bildiğim bir şey var ki pırıl pırıl yardımsever bir kalbi var. İşte bu sefer de yazarlarından yine kendi gibi duyarlı bir kalp Fatma Madi Hanım kitabımız için yazmış. Teşekkürlerimizle...

2015-07-02 - 17:50:56

GÖZDEN KAÇAMAYANLAR - 4

Düşünmeye zamanımız kalmamış.

Herşeyimiz acele.

Hemen olacak ve bitecek.

Çocuk aldığı oyuncağı kırınca hemen yenisi alınacak.

Çocuktur kırar.

Bizim olmadı onların olsun bari.

Birkaç oyuncak yetmez hatta.

Daha daha olacak.

Kıyafetler her güne iki üç kat.

Hepsinin altına kıyafetle uyumlu ayakkabı.

Bilmem ne marka ayakkabının içine bilmem hangi marka çorap olmaz.

İkisi de aynı marka olacak.

Değilse alınacak.

Okulda tek kalem yetmez.

Kırılır, kaybolur.

En az 4 - 5 tane olacak.

Arkadaşın 5 kalemi varsa, senin 6 olacak.

İş yerinde kimse diğerinden daha az şık olmayacak.

Maaş araba, cep telefonu, kıyafet, saç ve aksesuvarlar arasında itinayla bölüştürülecek.

Tüketim bizi tüketene kadar doymamıza izin vermeyecek.

Modern çağın modern köleleri olarak her şey olağan.

Ölümler.

Tecavüzler.

Katliamlar.

Savaşlar.

Sorgusuz, sualsiz, doyumsuz sürüler haline geldi insanlık.

Kaptanlar gemilerini farelerden önce terkederken,

son çırpınışların çığlıklarını kaçımız duyuyor ?

Daha çok para, daha çok güç, daha yüksek makamlar.

Bunları vaadedenler karşılığında hiçbir şey istemiyor olabilir mi ?

Olamaz.

Ya sizce ?

fatma madi

Bu Yazı 675 kez okundu

 
 
 
Etiketler: yazi
Yorumlar
Diğer Yazılar
Daktilo ile Bence öyleyiz!
Siyasetin olduğu her yerde insanlar mahkumdur!
Beyin Göçü
Gecenin Bi saatinde Voleybol Üstüne
Eczacıbaşı Vitra, Aklımda iken yazayım dediklerim...
Sabah Voleybolu
Voleybol Aşk'tır
Milli Görevdir
ELEŞTİRİYOR MUYUZ?
Sultanlar Ligi'nin En'leri
Voleybol Sever Sözü
Her şey voleybol için ...
Şiddete Şiddetle Karşıyız !?
Voleybolun yabancı sınırı ve Neslihan!
VOLEYBOL MERHABA!
Beyefendi Beşiktaş Voleybolu Feda mı Ediyor ?
İnessa Korkmaz, 11'e Karşı BİR!
Tur’dan Sonra, Tur’dan Önce!
Gözden Kaçamayanlar – 6
Neden Soru Sormuyoruz?
Birikmiş Yazılar - 1
'Onlar Yazar'sa Ben de Yazar'ım'
Kimse Eczacıbașı'nı eleştirmesin demiyorum!
Kadın İnsanlar!
Eczacıbașı Vitra'yı eleştireyim!
Ben de Karpol'e Soru-yorum
Voleybolun Don Kişot'u
Yalnız Değilsiniz!?
EczacıbaşıVitra'nın popüler oyuncusu Ceylan Arısan!
Üç Karmaşık Bir Doğru Eder Mi?
Gözde Yılmaz...
Ünlü Oldummmm
Bir Paranoyanın Günlüğünden - 4
Paranoyanın Günlüğünden – 3
Birlikte Gittiler Ne Demek?!
BU AY KANSER AYI!
Eczacıbaşı Vitra'da, Göremediklerimiz…
Futbolun Faturası
GÖZDEN KAÇAMAYANLAR-5
GELECEK SPORLA GELECEK
Bir Paranoyanın Günlüğünden -2
Olamadık ! Olamıyoruz !
Daha Hızlı, Daha Hırslı
Genç Sultanlar
Doğru Bildiğim Yanlışlar
Galibiyetin Mimarları
Genç Ama Tecrübeli
MHP KURULTAYINA DOĞRU -1
SESSİZ KALMA HAKKI KULLANILAMAZ !
ÇAPRAZ ÇIKMAZLAR…
BAŞROLDE MERAL
Voleybolumuzun gizli satış gücü
Hedef Turnuva Montreux
Lafın Tamamını Diyemeyince ?
Futbolun Utanç Gecesi! Trabzon'da neler oldu?
Voleybolda Gölge Büyümeye Devam Ediyor!
Son Adım, Son Düdük, Son Bayrak, Son Top…
“Anlamıyorsun Dede!”
BİR MAÇ HİKAYESİ… TRABZON İÇİN ÇOK ÖZEL BİR GÜNDÜ!
ARA BİTTİ YAZMAYA DEVAM !..
Not Defterimden 1
Voleybolu Eleştiri - Yorum
KOR-KU-YO-RUM !…
BİR KEÇİ HİKAYESİ…
BEN KİMİN TARAFINDA OLDUĞUMU BİLİYORUM, YA SİZ ?
Bir Parça İnsaf ...
İSMİN NE ÖNEMİ VAR
VOLEYBOLUN GÖZDEN KAÇAMAYANLARI
ANKARA’DAN RİO’YA GİDERKEN
BİTEN BİR SEÇİMİN ARDINDAN
MAKSAT MUHABBET - VOLEYBOL YAZILARI
FERMAN DEVLET’İNSE SEÇİM DE HALKINDIR
YA RABB NE GÜNEŞLER BATIYOR - DAĞLICA'DAN SONRA NE OLACAK ?
FİLLER VE ÇOCUKLAR
BÖREK DEYİP GEÇMEYECEKMİŞİZ
ANKARA'DA ŞAMPİYON OLMAK ZOR İKİ GÖZÜM
ÖYLESİNE YAZILAR
GÜL BAHÇESİ DERKEN ?
KENDİMLE HASBİHAL / BİL(M)İYORUZ
KORKUYORUZ
VOLEYBOLUN FETRET DÖNEMİ
KIRMIZI ÇİZGİLER / SEÇİMİ İSTEYEN PARAYI ÖDESİN
SIKILMIŞ BİR SEÇMENİN NOT DEFTERİNDEN ...
ŞAMPİYONUN ŞAMPİYONLARI
VOLEYBOLA GÖLGE DÜŞTÜ
ÖZ ÇERNOBİL ?
BİR KIZ ÜÇ ERKEK YA DA ÜÇ KIZ BİR ERKEK EKSENİ!
ÂKİLANE BİR İŞ VESSELAM / ALLAH'INI SEVEN GELSİN
EY/ALET / AFALLADIM
TRABZONSPOR, NEDEN BU HALDE?
BİR GARİP ALEM / EVET PROVOKATÖRÜM
YOLUN YARISI
SAVAŞTIK YORULDUK, ŞİMDİ BARIŞALIM MI?
Yanılmış Olmanın Tarifsiz Mutluluğu
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
81
0
8
6
25
39
2
Beşiktaş
81
0
8
6
25
39
3
Fenerbahçe
79
0
8
7
24
39
4
Trabzonspor
68
0
7
14
18
39
5
Sivasspor
62
0
7
17
15
39
6
Hatayspor
61
0
12
10
17
39
7
Alanyaspor
57
0
14
9
16
39
8
Fatih Karagümrük
57
0
12
12
15
39
9
Gaziantep FK
55
0
12
13
14
39
10
Göztepe
51
0
14
12
13
39
11
Konyaspor
49
0
14
13
12
39
12
Çaykur Rizespor
48
0
15
12
12
39
13
Kasımpaşa
46
0
17
10
12
39
14
Yeni Malatyaspor
45
0
14
15
10
39
15
Başakşehir FK
45
0
16
12
11
39
16
Antalyaspor
43
0
14
16
9
39
17
Kayserispor
41
0
16
14
9
39
18
BB Erzurumspor
40
0
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
0
21
8
10
39
20
Gençlerbirliği
38
0
21
8
10
39
21
Denizlispor
28
0
23
10
6
39
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı