sanalbasin.com üyesidir 6
FOTO HABER

Etnospor Kültür Festivali sona erdi

Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivali sona erdi.

Etnospor Kültür Festivali sona erdi
  • 28 Ağustos 2016, Pazar 20:45

Küçükçekmece'deki Bezirganbahçe Meydanı'nda gerçekleştirilen ve Anadolu Ajansının da global iletişim ortağı olduğu festival, 3. ve son gün müsabakaları ile tamamlandı.

Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara madalyalarını, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve protokol üyeleri verdi.

Menzil sahasında düzenlenen, protokol menzil müsabakalarında 280 metreye ok atarak birinci olan Bilal Erdoğan'a ödülünü ise organizasyonun en genç sporcularından 11 yaşındaki Alperen Sivrikaya takdim etti.

Oyunlarda kategorilerinde dereceye giren sporcular şöyle:

Aşık: 1. Zahir Şahcengiz, 2. Ömer Karcıoğlu, 3. Yasin Yılmaz
Mangala: 1. İbrahim Aydın, 2. Betül Kar, 3. Elif Bahar Metin 

Mas güreşi:
Erkekler: 1. Sinan Karcı, 2. Burak Bingöl, 3. Canip Canakoğlu
Kadınlar: 1. Nurten Karkin, 2. Müjgan Oktay, 3. Fatma Çina

Şalvar güreşi:
Teşvik: 1. Yaşar Doğu Hapur, 2. Arda Hapur, 3. Melih Türkmen
Deste: 1. Cengizhan Doğan, 2. İsmail Söyler, 3. Furkan Yenitığ
Orta büyük: 1. Oğuzhan Yılman, 2. Ümit Yavuz, 3. Tuncay Fırıldak 
Büyük orta: 1. Ali Işık, 2. Gültekin Kola, 3. Muhammet Kör
Başaltı: 1. Yasin Kılıç, 2. Enes Şimşek, 3. Seçkin Özkale
Başpehlivan: 1. Halil Hapur, 2. Mithat Bilen, 3. Fatih Demir

Kapışmalı aba güreşi:
Minikler: 1. Serkan Ekinci, 2. Burak Gazi, 3. Zeynel Abidin Esetekin
Yıldızlar: 1. Serkan Yamak, 2. Selçuk Ekinci, 3. Ali Dereboğaz
Büyükler: 1. Özgür Kılıç, 2. Mehmet Tekbaş, 3. Yusuf Özen

Aşırtmalı aba güreşi:
Küçükler: 1. Abdülaziz Aslan, 2. Tolga Yalçınkaya, 3. Fatih Doğan
Başaltı pehlivanlar: 1. Necdet Doğan, 2. Recep Öztürk, 3. Mustafa Özsoy
Başpehlivanlar: 1. Barış Güngör, 2. Vakkas Özada, 3. Erol Öztürk

Atlı okçuluk: 
Kabak stili atış gençler: 1. Dilara Bal, 2. Canset Genel, 3. Yusuf Kılcı
Kabak stili yetişkinler: Mustafa Koç, 2. Gürak Gayretli, 3. İrfan Gürdal 
Memlük stili gençler: 1. Yusuf Kılcı, 2. Canset Genel, 3. Dilara Bal
Memlük stili yetişkinler: 1. Emrah Koç, 2. Şevket Sarıdemir, 3. Yasin Eren

Hedef okçuluk:
Çocuklar: 1. Küçükçekmece Geleneksel Okçuluk, 2. Okçular Tekkesi, 3. Talimhane Ekibi
Erkekler: 1. Akşehir Selçuklu, 2. Tirzen Okçuluk, 3. Akşehir Nasrettin Hoca 
Kadınlar: 1. Okçular Tekkesi, 2. Tokat Danişment, 3. Şehir Geleneksel Okçuluk

Yağlı güreş:
Minikler: 1. Arda Avcıoğlu, 2. Özgür Arslan, 3. Emirhan Giral
Teşvik: 1. Enes Kazım Alkan, 2. Melih Yarba, 3. Alparslan Das
Tozkoparan: 1. Yunus Emre Güral, 2. Engin Atar, 3. Ali Osman Güngördü
Ayakgüreşi: 1. Yıldıray Pala, 2. Tuğrul Menemenci, 3. Ali Tuğra Akkoç
Büyük orta: 1. Enes Kesler, 2. Davut Demir, 3. Harun Tok 
Başaltı: 1. Tanju Gemici, 2. Recep Taslak, 3. Osman Topuz
Menzil okçuluğu: 1. Kenan Özcan, 2. Cüneyt Öztan, 3. İbrahim Balaban
Gökbörü: Van Ulupamir Köyü ekibi

Törende 4 farklı şehirden organizasyona katılan atlı cirit ekibi ile atlı akrobasi ekibine de ödülleri verildi. 

Ödül töreni sonunda sahneye davet edilen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Etnospor Konfederasyonu Genel Başkanı Bilal Erdoğan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz'e geleneksel Türk boylarının kıyafetleri giydirildi.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 Galatasaray 5 4 1 0 10 13
2 Beşiktaş 6 4 1 1 5 13
3 Fenerbahçe 6 3 2 1 4 11
4 Göztepe 5 3 1 1 3 10
5 Kayserispor 5 3 1 1 2 10
6 Medipol Başakşehir 6 3 1 2 0 10
7 Akhisar Bld. Genç. 6 3 1 2 -2 10
8 Bursaspor 5 3 0 2 4 9
9 Trabzonspor 6 2 2 2 1 8
10 Kasımpaşa 5 2 1 2 0 7
11 Aytemiz Alanyaspor 6 2 1 3 -3 7
12 Atiker Konyaspor 6 2 0 4 -1 6
13 Medicana Sivasspor 5 2 0 3 -2 6
14 Karabükspor 5 1 2 2 0 5
15 Yeni Malatyaspor 5 1 1 3 -3 4
16 Gençlerbirliği 6 1 1 4 -6 4
17 Antalyaspor 5 0 3 2 -4 3
18 Osmanlıspor FK 5 0 1 4 -8 1
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Giresunspor 5 4 1 0 7 13
2 Çaykur Rizespor 5 4 0 1 5 12
3 Altınordu 6 3 1 2 6 10
4 Ümraniyespor 5 3 1 1 4 10
5 Vartaş Elazığspor 5 3 1 1 2 10
6 İstanbulspor 6 3 1 2 1 10
7 Adanaspor 5 3 0 2 -2 9
8 Balıkesirspor 5 2 2 1 1 8
9 Adana Demirspor 5 2 1 2 -1 7
10 Erzurum BB 5 1 3 1 -1 6
11 Manisaspor 6 2 0 4 -2 6
12 Gazisehir Gaziantep FK 5 1 2 2 2 5
13 MKE Ankaragücü 5 1 2 2 0 5
14 Boluspor 5 1 2 2 0 5
15 Samsunspor 5 1 2 2 -3 5
16 Gaziantepspor 6 1 1 4 -10 4
17 Eskişehirspor 5 0 3 2 -3 3
18 Denizlispor 5 0 1 4 -6 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Menemen Belediyespor 2 2 0 0 5 6
2 Keçiörengücü 2 2 0 0 4 6
3 Amed Sportif 2 1 1 0 7 4
4 Afjet Afyonspor 2 1 1 0 2 4
5 Sivas Belediyespor 2 1 1 0 2 4
6 Tokatspor 2 1 1 0 2 4
7 İnegölspor 2 1 1 0 1 4
8 Bucaspor 2 1 0 1 2 3
9 Sancaktepe Belediyespor 2 1 0 1 1 3
10 Etimesgut Belediyespor 2 1 0 1 1 3
11 Bodrumspor 2 1 0 1 0 3
12 Hatayspor 2 1 0 1 -1 3
13 Kocaeli Birlik Spor 2 1 0 1 -2 3
14 Tuzlaspor 2 0 1 1 -3 1
15 Sarıyer 2 0 0 2 -3 0
16 Kastamonuspor 2 0 0 2 -4 0
17 Eyüpspor 2 0 0 2 -5 0
18 Mersin İdmanyurdu 2 0 0 2 -9 0
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 2 2 0 0 5 6
2 Bandırmaspor 2 2 0 0 4 6
3 Sanliurfaspor 2 2 0 0 4 6
4 Gümüşhanespor 2 2 0 0 2 6
5 Kırklarelispor 2 1 1 0 1 4
6 Karşıyaka 2 1 1 0 1 4
7 Fethiyespor 2 1 1 0 1 4
8 Konya Anadolu Selçukspor 2 1 0 1 1 3
9 Nazilli Belediyespor 2 1 0 1 -1 3
10 Zonguldak Kömürspor 2 1 0 1 -3 3
11 Sakaryaspor 2 0 2 0 0 2
12 Bugsaşspor 2 0 1 1 -1 1
13 Hacettepe Spor 2 0 1 1 -1 1
14 Pendikspor 2 0 1 1 -2 1
15 Fatih Karagümrük 2 0 0 2 -2 0
16 Kahramanmaraşspor 2 0 0 2 -2 0
17 Silivrispor 2 0 0 2 -3 0
18 Niğde Belediyespor 2 0 0 2 -4 0

BURÇLAR

(21 Mart - 20 Nisan)

Koç Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(21 Nisan - 21 Mayıs)

Boğa Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(22 Mayıs - 22 Haziran)

İkizler Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(23 Haziran - 22 Temmuz)

Yengeç Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(23 Temmuz - 22 Ağustos)

Aslan Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(23 Ağustos - 22 Eylül)

Başak Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(23 Eylül - 22 Ekim)

Terazi Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(23 Ekim - 21 Kasım)

Akrep Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(22 Kasım - 21 Aralık)

Yay Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(22 Aralık - 21 Ocak)

Oğlak Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(22 Ocak - 19 Şubat)

Kova Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

(20 Şubat - 20 Mart)

Balık Burcunun 24.09.2017 Günlük Yorumu

NAMAZ VAKİTLERİ
penti
yukarı çık