Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 20:03 Bu haber 87 kez okundu
 
Kadınlar Futbol Ligi'nin isim sponsoru Turkcell
Türkiye Futbol Federasyonu ve Turkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kadın futbolunun gelişimine destek olmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Yapılan anlaşma ile hayatın her alanında kadınlara destek veren Turkcell, Kadın Milli Futbol Takımlarının ana sponsorluğuna devam ederken, Türkiye Kadınlar Futbol Ligi'ne de adını vererek bu alandaki desteğini güçlendirdi.
FUTBOL Haberi


Türkiye Futbol Federasyonu ve Turkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kadın futbolunun gelişimine destek olmak için çok önemli bir iş birliğine imza attı. Yapılan anlaşma ile hayatın her alanında kadınlara destek veren Turkcell, Kadın Milli Futbol Takımlarının ana sponsorluğuna devam ederken, Türkiye Kadınlar Futbol Ligi'ne de adını vererek bu alandaki desteğini güçlendirdi.  

TFF Riva Hasan Doğan Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen sponsorluk imza törenine; Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile birlikte TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, TFF Başkan Vekilleri Erhan Kamışlı ve Ali Düşmez, TFF Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan, Genel Sekreter Kadir Kardaş, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, Kadın Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Kadın Milli Takım kaptanı Didem Karagenç, milli futbolcular ve davetliler katıldı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: "Çok özel bir günde çok özel bir iş birliğine imza attık"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in imza törenindeki konuşması şöyle:  

"Çok özel bir günde çok özel bir anlaşmayı gerçekleştirmek için bir arada bulunuyoruz. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Emekleriyle, sevgileriyle, yürekleriyle bizlere daima ilham kaynağı olan kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum. 

Kadınlarımız, şanlı tarihimizde ülkemizin istiklal ve istikbal mücadelelerinde hep ön safta yer almıştır. Hayatın her alanında önemli görevler üstlenen kadınlarımız, tüm nesillere örnek olmuştur.

Kadına yönelik her türlü ayrımcılık ve şiddetin son bulması için hepimize daha fazla sorumluluk düşmektedir. Başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızı saygıyla selamlarken, sağlık, mutluluk dolu yaşam diliyorum. 

Bugün Futbol Federasyonu olarak, Türk sporunun en önemli destekçilerinden Turkcell ile çok özel bir anlaşmaya imza atıyoruz. Atacağımız imza ile Kadın Milli Takımımızın sponsoru olan Turkcell, Kadınlar Birinci Ligimizin de isim sponsoru olacak.  

Bu anlaşmayı özellikle 8 Mart günü imzalamak istedik. Bu konuda Turkcell Genel Müdürü Sayın Murat Erkan'a teşekkür ediyorum. Milli bir kurum olarak global bir marka haline gelen Turkcell'in Türk sporuna ve futbolumuza yıllardır çok önemli katkıları var. 

Kadınlarımıza ise her zaman eşsiz destekleri bulunuyor. Kadın istihdamı, ekonomiye kadın gücü gibi sosyal sorumluluk projeleri ile birçok önemli başarıya imza atan Turkcell'in sporumuza da büyük destekleri oldu. 

2002 yılından bu yana, 19 yıldır aralıksız federasyonumuzun ana sponsorluğunu yapan, Milli Takımlarımıza maddi ve manevi desteklerde bulunan Turkcell, aynı zamanda ampute futbolunun uzun dönem lokomotifi oldu ve kısa bir süre önce de e-Milli Takımımıza destek verdi. 

Turkcell, şimdi de Kadın Ligimize çok ayrı bir değer katacak. Uzun soluklu iş birliğimiz sayesinde Kadınlar Ligi, önümüzdeki 2 yıllık dönemde Turkcell Kadınlar Ligi adı altında oynanacak. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyoruz. 

Türk kadınının gücünden ve her alandaki başarısından, Türk futbolunun daha çok faydalanmasını istiyoruz. Federasyonumuz Türk kadınına inanıyor ve çok değer veriyor. Yönetim kurulumuzla birlikte, kadın futbolunun Avrupa'da üst seviyeye ulaşması için çalışıyoruz. 

Kadın futbolumuzun gelişmesi için her türlü çabayı gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz. Hedeflerimize ulaşmak için, yönetim olarak bir yıl kadar önce düğmeye bastık ve önemli bir karar verdik. 

Kadın milli takımımızın teknik direktörlüğüne çok değerli hocamız Necla Güngör Kıragası'nı getirdik. Kendisi ile milli takımımız önemli adımlar attı ve heyecanı yüksek maçlar oynadı. Hocamızı ve tüm oyuncularımızı, gelecek için umut veren performansları için kutluyor, başarılar diliyorum.

Kadın futboluna verdiğimiz önemi UEFA yakından takip ediyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda farklı projeleri hayata geçirmeyi planlıyoruz. 

Sizlere buradan bir müjde daha vermek istiyorum. Pandemi nedeniyle tüm dünyada birçok ülkede kadın ligleri iptal edilirken biz önemli bir adım atıyoruz ve dar kapsamlı da olsa kadın ligimizi yakın bir zaman içerisinde başlatacağız. Detayları önümüzdeki günlerde açıklayacağız. Bu heyecan verici gelişmenin de kadın futboluna önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.    

İnşallah Türk futbolunda önümüzdeki dönemde her alanda kadınlarımızı göreceğiz. Kadın futbolcularımızın yanı sıra, UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Kadınlar Şampiyonası'nda maçlara çıkan hakemlerimiz, yine uluslararası alanda görev yapan temsilcilerimiz, futbola hizmet eden görevlilerimiz ve bünyemizdeki tüm kadınlarımızın gücü federasyonumuzu kucaklayacak ve çok daha iyi yerlere getirecek. 

İçimizdeki bu heyecan, yarınlar için umut veriyor. Bu güzel duygularla Turkcell ile yaptığımız bu iş birliğimizin kadın futbolumuz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Başta Turkcell Genel Müdürü Sayın Murat Erkan olmak üzere, Turkcell ailesine Türk sporuna katkıları için bir kez daha teşekkür ediyor, son olarak daha önce planlanmış seyahati nedeniyle programa katılamayan kadın futbolundan sorumlu Yönetim Kurulu üyemiz Hamit Altıntop, Oğuz Çetin ve Rüştü Reçber'e de çalışmaları için teşekkür ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum."

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: "Hayatın her alanında çift forvetiz" 

İmza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan şunları söyledi: "Öncelikle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bizim için bir farkındalık günü. Ön yargılar ve cinsiyetçi yaklaşımlar bir tarafa bırakıldığında kadınların eşit bir şekilde toplumda var olacaklarına inanıyorum. Turkcell olarak bu nedenle 'hayatın her alanında çift forvetiz' diyoruz. Yani hayatın her alanında ortak mücadeleyi destekliyoruz. Bu anlamda Türkiye'de kadın futbolu da ön yargıların kırıldığı en önemli alanlardan biri. Bu anlamlı günde Kadın Milli Takımlarına desteğimizi sürdürmekten ve Kadınlar Ligi'nin ilk isim sponsoru olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Turkcell olarak cinsiyet eşitliğini savunuyor ve 'eşit işe eşit ücret' prensibiyle hareket ediyoruz. Ayrıca, her yıl kadın çalışan oranı ve kadın yönetici sayısını artırmaya yönelik çalışmalarımızı başarıyla gerçekleştiriyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de kadınların yanındayız ve hep yanlarında olmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı günde böylesine önemli bir adım attığımız için son derece mutluluk duyuyoruz. Başta TFF Başkanı Nihat Özdemir olmak üzere tüm federasyon yöneticilerine ve özellikle kadın futbolcularla teknik heyetine teşekkürlerimi sunuyorum." 

TFF Pazarlama ve Sponsorluktan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan: "Turkcell Kadın Ligi kız çocuklarımıza cesaret verecek"

Türkiye Futbol Federasyonu Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumul Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ise, "Kadın Futbolunun marka değerini ve ticari gelir kalemlerini yükseltmek için ciddi çalışmalar yapmaktayız. Özellikle, son yapmış olduğumuz sponsorluk anlaşmalarımızda, Kadın Milli Takımımız için ayrılan gelir kalemleri bulunmaktadır. Kadın Milli Takımımızın sponsorluk piramidine; 3 yeni marka ekledik. Sponsorlarımızın desteği ile Kadın Milli Takımımızın maçları artık canlı olarak TV'de yayınlanmakta. Kadınlar Ligimizin bugünden itibaren Turkcell Kadın Futbol Ligi olarak anılmasının yaratacağı etkinin Türkiye'nin dört bir yanında futbol oynayan kız çocuklarına cesaret vereceğine ve marka değerini arttıracağına gönülden inanıyoruz" dedi.

Kadınlar Ligi'nin ilk isim sponsoru Turkcell

Konuşmaların ardından TFF Başkanı Nihat Özdemir ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, dijital olarak anlaşmayı imzaladı. 

Yapılan iki yıllık anlaşmayla futbolda kadınlara verdiği desteği daha da büyüten Turkcell, Kadın Milli Futbol Takımı ana sponsorluğunu sürdürürken Kadınlar Futbol Birinci Ligi'nin de ilk isim sponsoru oldu. Bundan böyle ligdeki maçlar Turkcell Kadın Futbol Ligi adı altında oynanacak. Ayrıca anlaşma kapsamında, kadın milli takımlarının U19, U17 ve U15 kademelerine destek de devam edecek.

Gösteri maçında renkli anlar

İmza töreni sonrasında Kadın Milli Futbol Takımı ile Turkcell Kadın Futbol Takımı, bir gösteri maçı gerçekleştirdi. Beşer dakikalık iki devre şeklinde oynanan maçta kadın gazeteciler de her iki takımda da yer aldı. Maç renkli ve keyifli anlara sahne oldu.

Kaynak: Editör: METİN ÖZÇİMEN
 
Etiketler: Kadınlar, Futbol, Ligi'nin, isim, sponsoru, Turkcell,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
81
0
8
6
25
39
2
Beşiktaş
81
0
8
6
25
39
3
Fenerbahçe
79
0
8
7
24
39
4
Trabzonspor
68
0
7
14
18
39
5
Sivasspor
62
0
7
17
15
39
6
Hatayspor
61
0
12
10
17
39
7
Alanyaspor
57
0
14
9
16
39
8
Fatih Karagümrük
57
0
12
12
15
39
9
Gaziantep FK
55
0
12
13
14
39
10
Göztepe
51
0
14
12
13
39
11
Konyaspor
49
0
14
13
12
39
12
Çaykur Rizespor
48
0
15
12
12
39
13
Kasımpaşa
46
0
17
10
12
39
14
Yeni Malatyaspor
45
0
14
15
10
39
15
Başakşehir FK
45
0
16
12
11
39
16
Antalyaspor
43
0
14
16
9
39
17
Kayserispor
41
0
16
14
9
39
18
BB Erzurumspor
40
0
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
0
21
8
10
39
20
Gençlerbirliği
38
0
21
8
10
39
21
Denizlispor
28
0
23
10
6
39
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı