Haber Detayı
14 Eylül 2016 - Çarşamba 10:08 Bu haber 5422 kez okundu
 
ECEM UZGÖR'E SOSYAL MEDYA'DA TEPKİ YAĞDI!
Almanya'da yapılan Top Model of the World yarışmasında Türkiye'yi temsil eden model Ecem Uzgör, 'Türkiye Güzeli' sanılmasından dolayı sosyal medya üzerinden yapılan ağır yorumlar karşısında, "Güzel olduğumu iddia etmiyorum, müziğimle gündeme gelmek istiyorum" dedi. Kendisini Nicolas Cage'e benzeten spor eleştirmeni Ahmet Çakar'a da cevap verdi. Bilinçsizce Sosyal Medya'da linç edilen Top Model finalisti Ecem Uzgör bakın aslında nasıl biri?
MAGAZİN Haberi


TOP MODEL ECEM UZGÖR'E TEPKİ YAĞDI

Top Model of the World 2016 yarışmasına katılıp dereceye giremeyen Ecem Uzgör, 'güzellik yarışmasında başarı  sağlayamadığı sanılarak' sosyal medyada tepkilerin hedefinde yer almıştı.

BEŞ YILLIK MODEL

Kurban Bayramı nedeniyle Yalova'da ikamet eden ailesini ziyaret eden 26 yaşındaki Uzgör, sekiz yıldır İngiltere'de yaşadığını ve beş yıldır da profesyonel anlamda modellik yaptığını söyledi.

"YARIM DAKİKADA BİR MESAJ GELİYOR"

Almanya'da gerçekleştirilen Top Model of the World  2016'nın 'modellik yarışması' olduğunun altını çizen Ecem Uzgör, "Yarışma birkaç hafta önce yapıldı. Açıkçası çok şaşırdım. Her şey bir anda gelişti. Sosyal medya kullanıcıları taçlı fotoğrafımı görünce beni Türkiye güzeli zannettiler. Oysa ben Türkiye'yi modellik yarışmasında temsil ettim. İnsanlar beni taçla gördüğü için güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil ettiğimi düşündü. Bir fotoğrafımı koymuştum. Buradan yorumlar almaya başlamıştım. Şu anda yarım dakikada bir mesaj alıyorum. Özellikle Instagram ve Facebook patlamış durumda" ifadelerini kullandı.

"MÜZİĞİMLE GÜNDEM OLMALIYIM"

Uzgör, yorumlara çok şaşırdığını ifade ederek, "Güzel olduğumu iddia etmiyorum. Sosyal medyadaki yorumların adeta patlamasına şaşırdım. Bu durum beni ve ailemi üzdü. Ben müzisyenim. Müziğimi kitlelere ulaştırmak istediğim için açıkçası bu durumu kullanacağım. Yaptığım müzikle gündemde olmak istiyorum. Şarkıcıyım, kemancıyım. Ayrıca müzik grubumuz var. Grup elemanlarını da ülkemize  getirteceğiz. Albüm yapmayı düşünüyoruz" dedi.

"HEPSİ SAHTE HESAP"

Sosyal medyada adına birçok sahte hesap açıldığını aktaran Ecem Uzgör, "Twitter hesabım yok. 30 sahte hesap açılmış. Bunların hepsi yanlış" şeklinde konuştu.

Resmi takip sayfaları 

Facebook: Ejem Official

Instagram: Ejem4music

AHMET ÇAKAR'A CEVAP

Kendisini eleştiren spor yorumcusu Ahmet Çakar'a da değinen Uzgör, "Yapılan yorumlar arasında en fazla Ahmet Çakar'ın yorumuna güldüm. Özellikle, Nicolas Cage'a benzetmesi çok şaşırtıcı. Ahmet Çakar'ın yorumu bence çok komik. 'Ben katılsaydım birinci olurdum' dedi. Mesleki açıdan da bu konu üzerinde yorum yapacak yetkisi ve tecrübesi olduğunu düşünemiyorum. Spor programında bunun konuşulması bile komik" dedi.

SOSYAL MEDYA ONU KONUŞTU

25 yaşındaki model, Almanya’nın Bremen kentinde 26 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Top Model of the World’de Türkiye’yi temsil etmesiyle sosyal medyanın gündemine oturdu.

DERECEYE GİREMEDİ

Ecem Üzgör, yarışmada derece alamadı ama sosyal medyada çok konuşulmaya başladı.

'TÜRKİYE GÜZELİ' SANILDI

Ecem Uzgör'ün ülkeyi 'Türkiye Güzeli' unvanıyla temsil ettiğinin sanılması büyük bir tartışma başlattı.

HAKARET İÇEREN YORUMLAR

Uzgör için sosyal medyadan destek mesajları kadar ağır yorumlar da paylaşıldı.

AÇIKLAMA YAPTI

Bir modellik yarışması olan "Top Model of the World"e katılarak Türkiye'yi temsil eden ancak derece alamayan Uzgör, kendisine karşı yapılan ağır eleştirilere karşı yazılı bir açıklama yaparak şunları söyledi:

"ÜLKEMİ GURURLA TEMSİL ETTİM"

"Ben 8 yıldır İngiltere'de yaşamaktayım. Birçok uluslararası platformda ülkemi gururla temsil ettim."

"ŞAŞKINLIKLA İZLEMEKTEYİM"

"Ülkemizde özellikle sosyal medya üzerinde hakkımda yazılan yorumlar ve paylaşımları şaşkınlıkla izlemekteyim."

"KRALİÇE SEÇİLMEDİM"

"Ben Top Model of The World yarışmasında Türkiye'yi temsil ettim. Kraliçe seçildiğime dair bir beyanda asla bulunmadım."

"YARIŞMADAN SONRA DUYURDUM"

"Yarışmadan sonra sosyal medya sayfamdan Top Model of the World Miss Turkey, yani dünyanın en iyi modelleri yarışması Türkiye temsilcisi anlamında bir paylaşımda bulundum."

"YANLIŞ ANLAŞILDIM"

"Ülkemizde bu paylaşımım yanlış algılandı ve Miss Turkey kraliçesi seçildiğime dair paylaşımlar yer almaya başladı. Ben sadece ülkemi temsil ettim, bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum."

"SAYGI DUYUYORUM"

"Şahsım adına yapılan olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum, herkesin kendi görüşüdür. Olumlu tepkiler için teşekkür ederim."

"GÜZELLİK YARIŞMASI DEĞİL"

"Top model yarışmaları sadece güzellik yarışması (fiziki anlamda güzellik) anlamına gelmez. Yarışmacılar yetenekleri, eğitimleri ve hayata bakış açılarına kadar birçok kategoride değerlendirilir."

"DAHA DUYARLI OLUNMALI"

"İnsanların, sosyal medya üzerinde yayılan her bilgiye gerçek gözüyle bakarak acımasız eleştiriler yapmadan önce daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum."

"TEMSİLE DEVAM EDECEĞİM"

"Ben ülkemi uluslararası platformda gururla temsil etmeye devam edeceğim.”

HEM MODEL HEM MÜZİSYEN

40 ülkenin temsilcilerinin katıldığı yarışmada Türkiye'yi temsil eden Ecem Uzgör, model olmasının yanı sıra bir müzisyen.

HAYALİ KONSER VERMEK

Londra'da popüler müzikallerde oyuncu ve şarkıcı olarak rol alan Ecem Uzgör'ün en büyük isteği birgün şarkılarının çok geniş kitlelere ulaşması ve büyük konserler vermek.

Sosyal medyanın son kurbanı Ecem Uzgör kimdir? Son günlerde sosyal medyada Instagram, Twitter, Facebook ve internet sitelerinde sıklıkla rastladığımız Top Model of the World 2016'da Türkiye'yi temsil eden genç müzisyen, şarkı sözü yazarı,model ve İngilizce öğretmeni Ecem Uzgör neden linç ediliyor? Milyonlarca kişinin kim olduğunu merak ettiği Ecem'e sizler için ulaştık nasıl bir insanı linç edip acımasızca eleştirdiğinizi görmenizi istedik. 

Bilinçsizce Sosyal Medya'da linç edilen Top Model 2016 finalisti Ecem Uzgör bakın aslında nasıl biri?

Sosyal medyanın son kurbanı Ecem Uzgör  kimdir? Son günlerde sosyal medyada InstagramTwitterFacebook ve internet sitelerinde sıklıkla rastladığımız Top Model of the World 2016'da Türkiye'yi temsil eden genç müzisyen, şarkı sözü yazarı,model ve İngilizce öğretmeni Ecem Uzgör neden linç ediliyor? Milyonlarca kişinin kim olduğunu merak ettiği Ecem'e sizler için ulaştık nasıl bir insanı linç edip acımasızca eleştirdiğinizi görmenizi istedik. Miss Turkey Ecem Uzgör son haber. 

Ülkemizde sosyal medya büyük bir bilgi akışı ağı haline gelmiş durumda. Günlük yaşamımız esnasında Türkiye kamuoyunu ilgilendiren gelişmeler haber siteleri ve tv kanallarından önce sosyal medya üzerinden vatandaşlarımıza aktarılıyor. Birçok gelişme  yada olay hakkında ortaya çıkan bilgilerin paylaşıldığı sosyal medyanın güzel yanları kadar riskleride mevcut. Doğrulanmamış yada yalan yanlış haberler birçok kişi, kuruluş yada firmayı olumsuz yönde etkileyebiliryor. Bu durumun son mağdurlarından biride İngiltere'de yaşantısı sürdüren ve Türkiye'yi dünyaca ünlü bir platformda güzelliği yanısıra bilgi birikimi ve uğraşları ile temsil eden Ecem Uzgör.

Peki sosyal medyada hayatımıza giren, her sayfada, her sitede karşımıza çıkan Ecem Uzgör'un buralarda olmasının nedeni sadece güzelliği mi?

Ecem Uzgör 25 yaşında Bursa doğumludur. 8 yıldır Londra'da yaşamakta olan, Roehampton Üniversitesi’nde İngilizce öğretmenliği okumuş. İngilizce ve İspanyol dili bilmektedir.11 yaşından beri keman çalmaktadır, Yalova orkestasında 3 yıl yer almıştır. Ayrıca Londra da 1 yıl boyunca Cinderella müzikali ve Godspell müzikalinde rol almıştır. 1999 yılında Marmara depremini Yalova'da yaşayan vatandaşlarımızdandır. Ve bunun etkilerini atlatmak için Ankara'da 1 yıl yaşamıştır. Lise eğitiminden sonra azimle çalışarak kendini hem müzikal anlamda geliştirmeye devam etmiş ve Londra'da bulundan Roehampton Üniversitesi'nde burslu eğitim kazanmıştır.

İNGİLTERE'DE MODELLİK DENEYİMİ YETENEK KATEGORİSİNDE 1.LİK 

Üniversite yıllarında modellik ile tanışmış ve profesyonel anlamda bu mesleği de bileğine altın bilezik olarak takarak, İngiltere'de oturum hakkı almıştır. Dünyaca ünlü Elite Model'ın kendisini keşfetmesi ileLondon Fashion WeekPakistan Fashion WeekEssex Fashion WeekHarrods Catwalk Show gibi pek çok defilede modellik yapmıştır. Miss Asia Pacific World yarışmasında Türkiye'yi temsil etmiştir. Yarışmaya 40 ülke katılmıştır.

Yarışma 11 ve 17 Haziran 2012 tarihleri arasında yapıldı. Bu yarışmada modeller sadece güzellik acısından değil yetenekleri açısından da değerlendirildiler. Demi Lovato’nun “Give Your Heart a Break” şarkısını söylemiş ve bu parça ile Miss Best Talent seçilerek top 15'e girmiştir. Çeşitli kategorilerin yer aldığı yarışmada, Final gecesinde Victoria’s Secret tarzında düzenlenen defilede, 40 ülke arasında Türkiye'yi temsil etmiş ve yenetenek alanında 1. seçilmiş göğüsümüzü kabartmıştır.

FRANSA PARİS'TE FACE OF EUROPE DENEYİMİ

Aralık 2012 de Paris te yapılan Face of Europe'da 2. kez uluslararası güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiştir. 2013 kasım ayında 140 model arasından ilk 5 e kalarak, yapılan final defilesinde “Craze” markasının yüzü seçilmiştir.

2008’de Miller Music Factory Şarkı yarışmasında 2000 kişiden cover kategorisinde 3. olmayı başarmıştır. İstanbul'da düzenlenen yarışmada cover kategorisinde 3. olmuş ve ödülünü Manga grubu üyesi Ferman Akgül'den almıştır.

 Miss Globe International'ın İngiltere ayağında ulusal direktörlük anlamında hizmet vererek birçok modelin keşfedilmesine katkıda bulunmuştur.

 Uzun yıllar modellik yapıp, moda alanında tecrübe kazandıktan sonra, Top Model of The World 2016’da Türkiye’yi temsil etmek için finalist olma şansını elde etmiş. Yarışmada 40 ülkeden top modeller arasında yer almıştır. Yarışma 18-26 Ağustos 2016 tarihleri arasında Bremen/Almanya da düzenlenmiştir.

MISS TURKEY KRALİÇESİ İDDİASININ PERDE ARKASI

Ülkemizde Ecem Uzgör'ün Miss Turkey ya da Top Model of the World yarışmasında kraliçe seçildiğine dair sosyal medya paylaşımları yer almakta ve olumlu olumsuz tepkiler gerçekleşmektedir. Ecem Uzgör '' Top model of the World'' yarışmasında sadece Türkiye'yi temsil etmiştir.

Ecem Uzgör'ün müzikal yönü;

ÖNEMLİ GÜNCELLEME: Twitter, Instagram ve facebook gibi sosyal medya paykaşım platformlarında dolaşan içerikler Ecem uzgör tarafından yayınlanmamıştır. Bu hesaplar sahtedir.

Güzel ülkemizde vatandaşlarımız sosyal medyada dolaşan her görsel ve her haberi, bilgiyi gerçek olarak algılayarak bir takım yorumlarda bulunmakta. Bu durumun son olarak Ecem Uzgör'ü olumsuz şekilde etkilemiş, genç öğretmen ve model sosyal medya hesapları üzerinden Facebook ve Instagram olmak üzere çeşitli platformlardan olumlu olumsuz eleştiriler alarak, paylaşım iletileri altında görünüşü hakkında sert eleştirilere maruz kalmıştır. Modelik alanı ve ilgili camiada etkin kişilerin, kuruluşların bu linç girişimine büyük tepki göstermeleri kaçınılmaz bir durum olarak nitelendiriliyor. Bu tür karalama, linç ve ağır eleştirilere tepki verilmediğinde Bu tür sosyal medya linç olaylarının önüne geçebilmek adına kendisine ulaştığımız Ecem Uzgör yaşadıkları hakkında şu açıklamayı bize sunmuştur. Ecem Uzgör'ün kişisel Instagram hesabı ejem4music üzerinden gelen mesajlar hakkında şunları belirtmiştir.

'' Öncelikle bana ulaşarak kendimi ifade edebilme olanağını sunduğunuz için teşekkür ederim. Ben 8 yıldır İngiltere'de yaşamaktayım. Birçok uluslararası platformda ülkemi gururla temsil ettim. Ülkemizde özellikle sosyal medya üzerinde hakkımda yazılan yorumlar ve paylaşımları şaşkınlıkla izlemekteyim. Ben Top Model of The World yarışmasında Türkiye'yi temsil ettim. Kraliçe seçildiğime dair bir beyanda asla bulunmadım. Yarışmadan sonra sosyal medya sayfamdan Top model of the World Miss Turkey yani dünyanın en iyi modelleri yarışması Türkiye temsilcisi anlamında bir paylaşımda bulundum. Ülkemizde bu paylaşımım yanlış algılandı ve Miss Turkey kraliçesi seçildiğime dair paylaşımlar yer almaya başladı. Ben sadece ülkemi temsil ettim bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. Şahsım adına yapılan olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum herkesin kendi görüşüdür. Olumlu tepkiler için teşekkür ederim. Tom model yarışmaları sadece güzellik yarışması ( fiziki anlamda güzellik ) anlamına gelmez. Yarışmacılar yetenekleri, eğitimleri ve hayata bakış açılarına kadar birçok kategoride değerlendirilir. İnsanların, sosyal medya üzerinde yayılan her bilgiye gerçek gözüyle bakarak acımasız eleştiriler yapmadan önce daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum. Tekrar kendimi ifade edebilme imkanı verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben ülkemi Uluslararası platformda gururla temsil etmeye devam edeceğim.

TOP MODEL OF THE WORLD TURKEY ECEM UZGÖR!

Kaynak: Editör: METİN ÖZÇİMEN
 
Etiketler: Ejem, EcemUzgör, TopModel,
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
70
0
6
4
22
32
2
Fenerbahçe
66
0
7
6
20
33
3
Galatasaray
62
0
8
5
19
32
4
Trabzonspor
58
0
7
10
16
33
5
Alanyaspor
52
0
11
7
15
33
6
Gaziantep FK
50
0
8
11
13
32
7
Hatayspor
49
0
11
7
14
32
8
Fatih Karagümrük
49
0
10
10
13
33
9
Sivasspor
47
0
7
14
11
32
10
Göztepe
46
0
11
10
12
33
11
Antalyaspor
42
0
9
15
9
33
12
Konyaspor
40
0
12
10
10
32
13
MKE Ankaragücü
36
0
16
6
10
32
14
Çaykur Rizespor
36
0
12
12
8
32
15
Kasımpaşa
36
0
15
9
9
33
16
Yeni Malatyaspor
34
0
12
13
7
32
17
Başakşehir FK
33
0
15
9
8
32
18
Kayserispor
33
0
15
9
8
32
19
Gençlerbirliği
31
0
17
7
8
32
20
BB Erzurumspor
28
0
17
10
6
33
21
Denizlispor
26
0
18
8
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı