Haber Detayı
10 Nisan 2016 - Pazar 21:13 Bu haber 2241 kez okundu
 
Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena açıldı!
Beşiktaş'ın yeni stadı Vodafone Arena, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmen açıldı.
SPOR Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün (BJK) yapımı tamamlanın stadı "Vodafone Arena"nın açılış törenindeki konuşmasına, "Vodafon Arena'yı demek biraz zor geliyor bana. Vodafone Arena stadımızın, Kartalımızın yeni yuvasının hayırlı olmasını diliyorum. Kara Kartalımıza yeni stadında başarılı müsabakalar, bol gollü galibiyetler temenni ediyorum"  diyerek başladı.

Beşiktaş'ın 1970'li yıllarındaki stadına değinen Erdoğan, şöyle konuştu:
"Şöyle düşündüm, bayağı gerilere gidelim dedim yani 70'li yıllar. Şeref Stadında oynadığımız yıllar ve Beşiktaş'ın altyapısının da Şeref Stadında oynadığı yıllar, hazırlıklarını yaptığı yıllar. Öyle çim saha falan yok. Toprağın, çukurların içinde düştüğünüz zaman zımpara tamamen vücudun derilerini falan kalkıp gittiği yıllar. O zaman Beşiktaş orada hazırlanır, alt yapı orada çalışmalarını yapar. Tabi şimdi Fulya'da alt yapı olarak çalışmalarını yapmak, orayı da aynen bununla beraber hazırlıklarını yapmak suretiyle bir taraftan alt yapı, bir taraftan buradaki hakikaten dünyada örnek stadyumlardan birine kavuşmak, bir merhalenin bir gelişmenin, bir adımın en güzel örneklerinde biri oldu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Türkiye'nin en eski, en köklü spor kulüplerinden olan Beşiktaş'ın aslında böyle bir stadı çok önceden hak ettiğini belirterek, bugün Beşiktaş'ın gecikmiş bir hakkının teslim edildiğini kaydetti.

"Gördüğün kadarıyla Kara Kartalın şanına layık bir eser ortaya çıktı" diyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:
"Bu stadın projelerini Yıldırım Başkan da bana getirdiği zaman, o zaman ilk bazı taslak çalışmalar vardı. Onları da gördüğüm zaman kendisiyle özellikle şu dış görüntüyle ilgili benim de bazı temennilerim olmuştu. Sağ olsun şu anda da bakıyorum ki Fikret Başkan bunu aynen uygulamaya geçirmiş. Hayırlı olsun diyeceğim. İstanbul'umuza ve ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Gerek başkan, gerek Beşiktaş camiası, gerek Vodafone. Tabi bu noktada hükümetimize de çok çok teşekkür ediyorum. Ciddi manada bir 50 trilyon civarında bir destek vermek suretiyle burası yapılmış oldu. Stadın inşası dahil olmak üzere kapsamlı bir sponsorluk anlaşmasıyla kulübümüze destek veren Vodafone ayrıca bu noktada teşekkür ediyorum. Tabi en büyük tebriği de Beşiktaşlılar hak ediyor."

"Artık yeni bir dönem başlıyor"

Kurulduğu günden beri iyi gününde, kötü gününde daima takımlarının yanında yer alan Beşiktaş taraftarının, heyecanı ve sadakatiyle farkını hep ortaya koyduğunu dile getiren Erdoğan, "Şu anda bulunduğumuz yer eski açık. Buraya eski açık derdik. Amatör kümede oynadığım zaman serbest giriş kartıyla gelir, eski açığın şu kapılarından içeriye girer, hatta hatta demir parmaklıklar arkasından seyrederdik. Buranın bizde öyle hatırası da var. Tabii karşı taraf malum yeni açık. Şimdi tabi her yönüyle gerçekten farklı bir güzelliği ortaya koyan ve artık rekabetin burada çok daha farklı yaşanacağı bir stat haline geldi. Centilmenlik noktasında her spor dalı da önemli. Ama milyonlarca taraftara sahip futbolda centilmenlik çok daha önemli. Coşkulu bir taraftar olmakla biliyorsunuz eğer bu centilmenliği sahaya ve futbolcularımızın, sporcularımızın o heyecanına, heyecan katar hale getirirsek, inanıyorum ki o zaman bu zaferlere Beşiktaş çok daha büyük zaferler katacaktır" görüşlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş taraftarının parmakla gösterilen diğer niteliklerinin yanında centilmenliği ile de akıllarda, hafızalarda yer etmeye devam edeceğini belirterek, açılışın yaptıkları muhteşem stadın etkileyici atmosferiyle Beşiktaş'ı ve buraya gelen tüm takımları ve tüm taraftarları kucaklayacağına özellikle inandığını söyledi.

Erdoğan, "Başkanından yönetim kurulu üyelerine, kongre üyelerinden taraftar derneklerine, teknik heyetinden futbolcularına, alt yapıdaki miniklere kadar Beşiktaş'ın bugününde ve geleceğinde söz sahibi herkes için artık yeni bir dönem başlıyor. Böyle muhteşem bir stada sahip olmak kadar inanıyorum ki onun hakkını da Beşiktaş camiası verecektir. Kimi düşünürler tıpkı insanlar gibi mekanların da bir ruhu olduğunu, kendilerini kullanan insanlara verecek mesajları bulunduğunu söyler. Beşiktaşlıların bu görkemli eserin ruhuna uygun bir spor performansı ve centilmenliği ortaya koyacaklarına yürekten inanıyorum" diye konuştu.

Erdoğan, Vodafone Arena'nın açılışındaki konuşmasında, stadın sıradan bir eser olmadığını, 100 milyon dolara mal olduğunu ve yaklaşık 42 bin koltuk kapasitesi bulunduğunu söyledi.

Müzesiyle ve diğer tüm kullanım alanlarıyla sadece maçtan maça değil, sürekli halka ve spor camiasına hizmet veren bir eserin ortaya çıktığını, bu anlamıyla Vodafone Arena'nın farklı olduğunu dile getiren Erdoğan, "Temenni ederim ki diğer stadyumlarda da aynı özellikleri yakalarız. Artık derbi karşılaşmaları başta olmak üzere burada oynanan her maçı çok daha keyifle seyredeceğimizden hep birlikte emin oluruz." diye konuştu.

Türkiye'nin geçtiğimiz 13 yılda kat ettiği mesafeyi görmek için sadece spor alanlarında yapılanlara bakmanın dahi yeterli olduğuna inandığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:

"Futbol takımlarımızın 13 yıl önce faaliyetlerini yürüttükleri alt yapı ile bugün sahip oldukları alt yapı arasında dağlar kadar fark var. Üstelik bu fark sadece dört büyükler diye ifade edilen takımlarla sınırlı değil. Daha önce Fenerbahçe ve Galatasaray statlarına kavuşmuştu. Daha sonra Başakşehir Fatih Terim Stadı, bugün bu kervana Beşiktaş'ı, inşallah yakın zamanda da Trabsonspor'un stadını dahil ediyoruz. Ama aynı şekilde Anadolu'nun her yerinde gerçekten sevinç ve gurur verici bir şekilde devasa statlar yükseliyor."

Yılbaşından hemen önce Bursaspor'un stadının açılışının yapıldığını, onun da muhteşem ve göz kamaştırıcı bir stat olduğunu ifade eden Erdoğan, aynı şekilde şu anda Afyon'daki stat inşaatının devam ettiğini, Antalya ve Konya'dakinin açıldığını kaydetti.

Milli Takım'ın iki maçını Konya'daki statta yaptığını, başarılı neticelerle bir dönüm noktası olduğunu belirten Erdoğan, Mersin'dekinde Akdeniz Oyunları'nın yapıldığını, Sivas'taki yeni stadın da tamamlayıp hizmete açılacağını söyledi.

- "29 stat sporcularımıza kazandırılmış olacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, farklı şehirlerde 14 stadın daha inşa halinde olduğunu, 9 ayrı statla ilgili teknik hazırlıkların da ayrıca sürdüğünü, kısa sürede onların da inşasına başlanacağını dile getirerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Böylece çeşitli illerimizde 29 adet stat kulüplerimize sporcularımıza, vatandaşlarımıza kazandırılmış olacak. Türkiye genelinde 13 yılda 321 futbol sahası, sporcularımızın kullanımına sunuldu. Diğer spor salonlarını, yüzme havuzlarını, atletizm pistlerini saymıyorum. Sadece futbol sahalarından bahsediyorum. Çünkü gündem o. Bütün bunlarla beraber Beşiktaş, özellikle kulübümüz olarak, burada ilçemizin kulübü olarak farklı bir anlam ifade ediyor. Alt yapısıyla bir zamanlar özellikle Serpil hoca zamanını hatırlarım. Hakikaten çok güçlü bir alt yapısı vardı. Hayatta olduğunu öğrendim. Sağlık, sıhhat, afiyetler diliyorum kendisine. Bu şekilde de örnek bir kulüp durumundaydı. Şu anda da temennim odur ki kendi alt yapısından yetiştirdikleriyle yine inşallah Beşiktaş geleceğe çok daha farklı bir şekilde yürüsün. Alt yapısı güçlü olduğu taktirde kulüp ve sporcu sayılarında da adeta bir zamanlar patlamalar yaşandı, bundan sonra da yaşanacaktır. Ama önemli olan bir şey var. Bakınız lisanslı sporcu sayısı, 278 binden şu anda 6 milyon 225 bine, kulüp sayısı da 6 binden 14 bine yükselmiş vaziyette. Belki şu ana kadar olimpiyatları düzenleme hakkını elde edemedik ama olimpiyatlar için sporcu hazırlama ve alt yapı inşa etme konusunda ciddi mesafeler kaydettik ve 13 yılda ev sahipliği yaptığımız 659 uluslararası spor organizasyonuyla bu alanda da rüşdümüzü ispat ettiğimizi düşünüyorum. Erzurum'dan Antalya'ya, Trabzon'dan Mersin'e kadar pek çok şehrimiz, bu konuda önemli birikim ve tesislere sahip oldu. Bundan sonra bizim için olimpiyat konusu, emin olunuz, sadece bir formalitedir."

Erdoğan, statta emeği geçen kulüp başkanı ve yönetim kurulu üyelerine, sponsorlara, ilgili bakanlara, mimarından, mühendisine, yüklenici firması ve tüm işçilere kadar herkese şükranlarını sunarak, başarılarla dolu sezonlar temenni etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Beşiktaş Vodafone Arena'nın tüm spor camiamıza, futbolseverlere, milletimize hayırlı olsun diyor, bu dua ve temenniyle kurdelayı kesiyoruz. Ya Allah, Bismillah" diyerek açılış kurdelasını kesti.

Ahmet Davutoğlu'nun sözleri

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Hepimiz şahidiz ki Beşiktaş çok sağlam bir geleneğe sahip. Sembolü kartal dahi Selçuklu devletimizin sembolüdür. Dolayısıyla sembolüyle de o geleneğe sahiptir. Mekanı itibarıyla ise Selçuklu'dan sonraki devletimizin siyasi kalbinde doğmuştur." dedi. 

Davutoğlu, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün (BJK) yapımı tamamlanın stadı "Vodafone Arena"nın açılış törenindeki konuşmasına, "Tarihi bir gün. Çünkü kartal evine dönüyor." diyerek başladı. 

Herhangi bir sosyal topluluk gibi spor kulüplerinin de varlıklarını sürdürmesi, itibarlarını koruyabilmesi için üç asgari şart olduğunu dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti: "Birisi sağlam bir geleneğe sahip olmak. Hepimiz şahidiz ki Beşiktaş çok sağlam bir geleneğe sahip. Sembolü kartal dahi Selçuklu devletimizin sembolüdür. Dolayısıyla sembolüyle de o geleneğe sahiptir. Mekanı itibarıyla ise Selçuklu'dan sonraki devletimizin siyasi kalbinde doğmuştur. Sadece İstanbul'da değil, 1903 yılında Beşiktaş doğduğunda devletimizin kalbi Dolmabahçe Sarayı ile Yıldız Sarayı arasında atıyordu. Dolayısıyla Beşiktaş camiası, her zaman devletiyle ve milletiyle beraber yürüdü, devletiyle ve milletiyle birlikte sevindi, üzüldü." 

Başbakan Davutoğlu, Beşiktaş'ın kırmızı beyaz renklerinin Balkan faciası sebebiyle siyaha döndüğünü hatırlatarak, "Bugün bütün Beşiktaşlıların kalben bağlı olduğu siyah-beyaz renklere dönmesi, aslında aynı anda da milletin ızdırabıyla bütünleşme anlamını taşıyordu. Beşiktaş hep siyah-beyaz kalacak ama Balkanlar da bizim hep yüreğimizde yer etmeye devam edecek. Evlad-ı Fatihan'a selam olsun." diye konuştu. 

Beşiktaş'ta çok sağlam bir gelenekten bahsedildiğini anlatan Davutoğlu, bu geleneğe de uygun bir stat gerektiğini kaydetti. 

Başbakan Davutoğlu, gelenek dışında ona gönülden bağlı bir insan unsuruna sahip olmanın ikinci şart olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Geleneğe sahip olabilirsiniz ama o geleneği yaşatacak bilinçte bir insan unsuruna sahip değilseniz güçlü bir süreklilik taşıyamazsınız. Şundan büyük bir emniyet içinde bahsedebiliriz ki Beşiktaş camiası ve taraftarı, en sağlam aidiyet bağıyla bağlı taraftarların arasında gelir. Bu iki şart olunca, sağlam bir gelenek ve bir taraftar, olması gereken üçüncü şart sağlam bir alt yapı. Sağlam bir geleneğiniz ve taraftarınız olsa da eğer sağlam bir altyapınız olmazsa sporda sürekli başarılar sağlamak imkansızdır. Bugün değil Türkiye'nin, dünyanın en çağdaş statlarından birine sahip olmak suretiyle Beşiktaş Kulübü, kendi geleceğini garanti altına almıştır. Bu esere emeği geçen herkese buradan takdirlerimi ifade ediyorum. Geleneği, taraftarı ve alt yapısıyla örnek bir kulüptür, artık Beşiktaş camiası." 

Davutoğlu, konuşmasında dört temennisini de vurgulamak istediğini aktararak, "Birincisi burada, bundan sonra oynanacak bütün maçlarda başarılar diliyorum ama özellikle de bu Kara Kartal, al bayrağı temsil ettiği maçlarda bu stattan hiçbir zaman başı öne eğik çıkmasın inşallah. Gönlündeki ay yıldızı sahaya yansıtsın ve hep başarılara mühür atsın. İkincisi, bu stat sadece başarıların değil, edebin de yansıdığı bir stat olsun. Hiçbir hakaretin, kötü sözün, muamelenin, centilmenlik dışı faaliyetin olmadığı bir stat olsun." ifadelerini kullandı. 

"Spor hamleleri içinde olağanüstü başarılara imza attık" 

Davutoğlu, aldığı kararı hep uyguladığını ve sahip olduğu ilkeyi hep hayata geçirdiğini gördüğü Beşiktaş taraftarından ve camiasından ricada bulunarak, "Bu stat, değil Türkiye'nin, dünyanın en mutena, en nazik, centilmenlik dışı hiçbir hareketin görülmediği en nezih stat olsun" dedi. 

Üçüncü olarak da bu stadın sadece maçtan maça açılıp kapanan değil, yaşayan bir spor tesisi olmasını temenni eden Davutoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı büyük spor hamleleri içinde olağanüstü başarılara imza attık. Biz iktidara gelene kadar sadece bin 757 spor tesisi yapılmıştı ülkemizde. 14 yıl içinde bin 789 spor tesisine imza attık. Büyük bir altyapı girişimi ve bu spor açılımı, bu altyapı zenginliği devam edecek. 2011'den bu yana Konya, Bursa, Antalya, Mersin'de, böyle çağdaş stadyumlar açtık. Şimdi 16 stadyumun inşaatı devam ediyor. Bizzat takip ediyoruz, hepsini. İstiyoruz ki bu statlar, sadece maçtan maça açılan ve büyük spor şölenlerinin yaşandığı alanlar olmasın, her an halkımıza ve gençlere açık olsun. Bu, özellikle gençlerimizin spora ısındırılması bağlamında son derece önemlidir." değerlendirmesinde bulundu. 

"Ülkemiz için çıkılan hiçbir maçta, bu statta başımız öne eğilmesin" 

Statla ilgili ilk çalışmaların yapıldığı toplantıları hatırladığını dile getiren Davutoğlu, şöyle devam etti: 
"Açık söyleyeyim, hepimizin ortak bir kaygısı vardı. Bu, Beşiktaş ve hepimiz için büyük bir şereftir ama bir taraftan da bir kaygı... Dünyada, bir devlete başkentlik yapan bir başşehirde, o devletin merkezi olmuş bir saraya en yakın mesafedeki stadyum, bu stadyumdur, Dolmabahçe Sarayı'na. Bu çok önemli bir meziyettir, bir ayrıcalıktır. Başka hiçbir yerde bir saraya, tarihi bir esere bu kadar yakın bir stadyum yoktur ama Bakanlar Kurulu'ndaki tartışmalarımızdan da hatırlıyorum, bu mekanın Beşiktaş camiasınca önemini bildiğimiz için, bu mekanı, Beşiktaş camiasına en güzel şekilde, eve dönme anlamında, inşa edilmesine izin verirken hepimizin gönlündeki husus, bu stadyumun estetik görüntüsüydü.  

Onun için sayın Başkan'ın dediği gibi 4 metre deniz seviyesinin altına kadar indirildi. Bundan sonra da temel ricam ve temennim, İstanbul'un estetik görüntüsüne, şu veya bu şekilde aykırı düşecek hiçbir şeyin bu stadyumda yer almamasıdır. Bu tarihi dokuyla ve çevre dokusuyla bütünleşen, mütevazi bir şekilde estetik olarak bu şehrin parçası olan bir geleneğin sürdürülmesi önem taşıyor. Şu veya bu ihtiyaçla bu yüksekliğin üzerine çıkılmaması, şu veya ilerideki 10 yıllarda dahi bu tarihi dokuyla bütünleşik şekilde bu stadyumun muhafaza edilmesi, büyük önem taşıyor." 

Başbakan Davutoğlu, bu tarihi günde Kartal evine dönerken, Selçuklu sembolünün devamı anlamında geleneği de taşıyan bütün kartallara stadın hayırlı olmasını diledi. 

Başarılı, nezih ve milletin ahlakına uygun bir şekilde müsabakaların yapılmasını dileyen Davutoğlu, "Ayyıldız ve ülkemiz için çıkılan hiçbir maçta bu statta başımız öne eğilmesin. Allah bize hep başarılar, güzel günler nasip etsin. Bu stadyumda yapılan maçlarda da hem nezih üslup, yanında milli birlik ve beraberliğimizi teyit edecek güzel beraberliklerin, gençlerimizin kaynaşacağı birlikteliklerin olmasını temenni ediyorum." şeklinde konuştu. 

-Açılış kurdelesi kesildi-

Beşiktaş'ın Spor Toto Süper Lig'de yarın Bursaspor ile yapacağı maçla siyah-beyazlı taraftarlara ilk kez ev sahipliğini yapacak Vodafone Arena'nın protokol açılışı gerçekleştirildi. 

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, FIFA İcra Kurulu Üyesi Şenes Erzik, UEFA Genel Sekreteri Teodoros Teodoridis, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu üyeleri, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Vodafone Grubu İcra Kurulu Üyesi ve Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik Bölgesi Üst Yöneticisi Serpil Timuray, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi Gökhan Öğüt, geçmiş yıllarda siyah-beyazlı kulübe başkan, yönetici, teknik adam ve oyuncu olarak hizmet edenlerle, spor camiasının önde gelen isimleri katıldı. Beşiktaş Futbol Takımı adına ise törende, teknik direktör Şenol Güneş ile kaptanlar Tolga Zengin ve Necip Uysal yer aldı. 

Vodafone Arena'nın açılış kurdelesini Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra diğer katılımcılar birlikte kesti.

Sahada paslaştılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra beraberindekilerle sahaya indi.

Recep Tayyip Erdoğan, sahaya inmeden önce protokol tribününde bir süre oturarak Fikret Orman'dan bilgi aldı. Sahanın ortasına geçen Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Abdullah Gül, Akif Çağatay Kılıç, Fikret Orman ve Fatih Terim bir süre topla paslaştı. 

Tören sırasında ise Erdoğan, Davutoğlu, Gül ve Orman yan yana otururken, Beşiktaş atkısı taktılar.

Orman'dan Erdoğan'a hediye 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a özel hazırlanmış bir gazete hediye etti. 

Gazetenin ilk sayfasında Erdoğan'ın futbol oynadığı yıllardan kalan fotoğrafının yer aldığı görülürken, haberlerin içeriğinde Recep Tayyip Erdoğan'ın İnönü Stadı'nda futbol oynadığı dönemlerden oluşan yazılar olduğu öğrenildi.

Demirören'in dil sürçmesi güldürdü

Törende kısa bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in dil sürçmesi davetlileri güldürdü.

Teşekkür konuşması yapan Demirören, "Beşiktaş başkanı... Federasyon başkanı olarak teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı. Heyecanlı olduğu görülen TFF Başkanı'nın bu sözüne katılımcılar da gülerken, Demirören, "Kusura bakmayın." sözüyle konuşmasını tamamladı.

Divan kurulu üyeleri de katıldı

Açılış törenine kulübün divan kurulu üyeleri de katıldı.

Törenin başlamasına kısa süre kala, kale arkası tribününe alınan üyeler, takımları için ilk tezahüratlarını da yapma fırsatı buldu. 

Başkan Orman'ın heyecanı 

Vodafone Arena'nın yapımı sırasında yoğun mesai yapan başkan Fikret Orman, törenin başlangıcını kale arkasındaki tribünde bekledi.

Heyecanlı olduğu görülen Fikret Orman, tribünde davetlilerle bir süre sohbet etti. Davetlilerle tek tek ilgilenen Orman, kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören ile de kısa süreliğine sohbet etti. 

Kızlarıyla tribünde fotoğraf çektiren Orman'ın heyecanlı olduğu gözlendi.

Taraftarlar da sevince ortak oldu

Siyah-beyazlı taraftarlar da açılış törenini stat çevresinde takip etmeye çalıştı.

Taraftarlar, takımlarının Bursaspor ile yapacağı karşılaşmayı beklemeden Vodafone Arena'ın etrafında bu heyecanı yaşadı. Takım forması giymiş taraftarların yanı sıra araçlarıyla geçen siyah-beyazlılarda coşkuya ortak oldu.

Törenden sonra taraftarların stada girme isteği ise kabul edilmedi.

Yoğun güvenlik önlemleri

Stadını açılış töreni nedeniyle Dolmabahçe'de geniş güvenlik önlemleri alındı.

Stat çevresinin çeşitli noktalarına emniyet güçleri konuşlandırılırken, davetliler ve görevliler iki aşamalı aramadan sonra stada alındı. Keskin nişancılar da Vodafone Arena'nın çatı kısmında görev yaptı. 

Vodafone Arena açıldı

Kaynak: Editör: METİN ÖZÇİMEN
 
Etiketler: beşiktaş, vodafonearena, vodafone,
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
70
0
6
4
22
32
2
Fenerbahçe
66
0
7
6
20
33
3
Galatasaray
62
0
8
5
19
32
4
Trabzonspor
58
0
7
10
16
33
5
Alanyaspor
52
0
11
7
15
33
6
Gaziantep FK
50
0
8
11
13
32
7
Hatayspor
49
0
11
7
14
32
8
Fatih Karagümrük
49
0
10
10
13
33
9
Sivasspor
47
0
7
14
11
32
10
Göztepe
46
0
11
10
12
33
11
Antalyaspor
42
0
9
15
9
33
12
Konyaspor
40
0
12
10
10
32
13
MKE Ankaragücü
36
0
16
6
10
32
14
Çaykur Rizespor
36
0
12
12
8
32
15
Kasımpaşa
36
0
15
9
9
33
16
Yeni Malatyaspor
34
0
12
13
7
32
17
Başakşehir FK
33
0
15
9
8
32
18
Kayserispor
33
0
15
9
8
32
19
Gençlerbirliği
31
0
17
7
8
32
20
BB Erzurumspor
28
0
17
10
6
33
21
Denizlispor
26
0
18
8
6
32
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı